Skocz do zawartości

wsk

Użytkownicy
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O wsk

  • Tytuł
    Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

  • Specjalizacja
    Okres międzywojenny

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  1. Artyleria w powstaniu kościuszkowskim

    Witam dziekuję za informację. pozdrawiam
  2. Witam serdecznie. Szukam bliższych informacji na temat jakich armat polowych używali oddziały polskie w powstaniu kościuszkowskim. Z ustaleń wynika, że mieli do dyspozycji armaty 3, 6 i 12 funtowe. Jak wyglądały te armaty (zdjęcia) Jakich używano w bitwach np. pod Maciejowicami, czy w dywizji Sierakowskiego. Pozdrawiam serdecznie z nowym rokiem.
  3. nieznany żołnierz

    To że na kresach to skąpa i niepwewna relacja krewnej "ociemniałem babki" tak więc bym na tym się nie upierał, ale dziękuję za dotychczasowe informacje (odznaki) moja wiedza na ten temat jest żadna tym badziej chylę czoła za informację.
  4. witam, jeszcze jeden bliżej mi nieznany mundur. Daleki jakiś tam krewny, prawdopodobnie służył na kresach. Co to za mundut z jakiej jednostki? pozdrawiam
  5. co to za mundur?

    Był szarym żołnierzem, a później policjantem (na krótko zresztą) Urodził się w 1894 r. A więc jeżeli był to mundur z wojny do miał 21 lat, jeżeli policyjny to jakieś 28 lat. Wiele przemawia za tym, że mógł to był mundur policyjny (po przeróbkach) Kwestia tylko dystynkcji na klapach kołnierza, znalazłem podobne na internecie (troche się różnią kształtem) http://www.pcc088.strefa.pl/dystynkcje.html Tu też dla dziadka można wybaczyć bo pewnie sam sobie załatwił jakiś materiał i sam sobie jakoś przyszył, a bezpośredni przełożony nie miał ani wiedzy ani tez możliwści wyposażenia podwładnych (sam zresztą pewnie nie miał). Takie czasy (po wojnie bolszewickiej) kraj żył innymi problemami a nie strojeniem policjantów. Serdecznie dziękuję koledzy za podpowiedź. Jest to jedyne zdjęcie jak mam swojego właściwie pradziadka. Jest dla mnie ogromną pamiątką po stokroć cenna bo sam dzisiaj jestem policjantem. Pozdrawiam Was.
  6. co to za mundur?

    Krój płaszcza może przemawiać za rosyjskim. Irytują mnie natomiast naszywki (dystynkcje) na klapach kołnierza. nie wiem czy polska policja ok. 1922 r. nosiła takie dystynkcje. nie dopowiedziałem, że dziadek był policjantem do 1922 r. po czym w ramach osadnictwa wojskowego przeniósł się na Podlasie gdzie dostał grunty rolne. W Wojsku carskim z tego co wiem to był w 235 Kiszyniowskim Pułku Piechoty (tu nic więcej nie wiem)
  7. Witam wszystkich, jestem nowy w tym forum. Zdjęcie mojego dziadka. Walczył podczas I wojny w armi carskiej (zwolniony z uwagi na odniesione rany w XII.1916 r.), po wojnie na krótko był policjantem w Radomiu. Czy jest to płaszcza rosyjski ? czy po wojnie Policja wobec braku w tuż odrodzonej Polsce mogła nosić takie płaszcze? Pozdrawiam.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.