Jump to content

(p)anna z mokra głowa

Użytkownicy
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by (p)anna z mokra głowa


 1. Otóż wiemy, że koła naukowe nie moga praktycznie funkcjonować bez dofinansowań - niestety kieszeń studencka nie jest zbyt głęboka

  Jak na waszych uczelniach będzie wyglądać kwestia dofinansowań w nowym roku akademickim? Na UMK koła są dofinansowywane z funduszu repet. Jednak w przyszłym roku warunki i repety mają już nie być płatne. W tym momencie przestanie istnieć fundusz repet, czyli źródło skąd pochodzą pieniądze na koła naukowe.

  Czy u was też koła naukowe są dofinansowywane z tego samego funduszu? Czy władze uczelni/wydziału mają pomysł, skąd brać pieniądze na koła naukowe w przyszłym roku akademickim?

  U nas niestety władze jeszcze nic nie wiedzą.


 2. Jak co roku Studenckie Koła Naukowe przygotowują Dni Wydziału Nauk Historycznych. Jest to kilka dni, kiedy studenci przygotowują coś dla swych kolegów. W tym roku odbywają się one w dniach 18 - 20 kwietnia. Wśród atrakcji są liczne konkursy, np. „Zawsze młodzi, czyli nasi profesorowie za młodzieńczych lat” czy też gra miejska "WNH bez tajemnic". Będzie można również wysłuchać wykładu o Mormonach lub też o oświeceniowych zabawach alkowianych. W zeszłym roku sukcesem cieszyła się Debata Krzyżacka i mamy nadzieję, ze w tym roku również się odbędzie, bo kto inny miałby mówić o zakonie krzyżackim, jak nie prof. Roman Czaja czy też prof. Sławomir Jóźwiak - pewnie jakieś żarty znowu usłyszymy :)

  Nie zabraknie wystaw, np. "Wspomnienia nauczycieli o tajnym nauczaniu w okresie okupacji hitlerowskiej" oraz "Cygańskie archiwalia". Natomiast Studenckie Koło Naukowe Historyków Sztuki i Kultury będzie oferowało koszulki z podobiznami profesorów, pracowników Katedry Historii Sztuki. A Studenckie Koło Naukowe Miłośników Dawnego Oręża i Ubioru Wojskowego oferuje wyjście na Fort XIII oraz do Komendy Miejskiej PSP. Nie zabraknie oczywiście imprez sportowych - w dniu 18 kwietnia rozegrany zostanie mecz kadra & studenci w siatkówkę, a 20 kwietnia odbędzie się turniej w piłkę nożną. Wieczorami – jak przystało na studentów – odwiedzimy znany dobrze lokal, a mianowicie Kotłownię.

  Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z programem załączonym do postu -> PROGRAM dni WNH na forum.doc

  Myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

  Serdecznie zapraszamy

  Studenckie Koła Naukowe WNH

  Komisja ds. Kół Naukowych


 3. Jeśli chodzi mi o termin Wojtku, to nie w kwestii tłoku - bo w środę jak jechaliśmy, to było ok, lecz fakt taki, iż we wtorek wracaliśmy z domów, a w środę wsiadaliśmy do pociągów ponownie.

  A co do ochroniarzy, to nie chodziło mi o te interwencje w kilku głośniejszych pokojach; przedstawiłam zabawną historyjkę, ktora pojawiła się kilka razy, że ktoś wyszedł z pokoju, by nie budzic współlokatora porozmawiać w ciszy z kimś przez telefon i ochrona przychodziła uciszać :)


 4. minus - termin:

  termin bezpośrednio po świętach jest niekorzystny, gdyż niektórzy mają dosyć daleko, a zwlaszcza że większość z nas ze świąt z domów wracała do miasta studiowania przepełnionymi pociągami - nieraz bojąc sie, czy wsiądą a następnego dnia ponownie musiała podążać na dworzec

  wiele słyszałam uwag co do jedzenia

  wesoło było gdy Panowie z ochrony w hotelu przychodzili uspokajać kogoś, kto rozmawiał przez telefon na korytarzu - a nadmienię, że rozmawiał cicho :)


 5. Logicznie myśląc, lepiej zrobić podział tematyczny

  Czy wyobrażacie sobie śledzenie 16 subforów w poszukiwaniu konferencji, ciekawych warsztatów cyz też innych rzeczy, jakie organizują koła naukowe?

  A zresztą wiemy, że powstaje coraz to więcej pomysłów, i już nie robimy tylko konferencji, ale dyskusje, warsztaty, imprezy historyczne etc.

  Czy nie lepszy byłby taki podział?-

  - KOŁA NAUKOWE - tam będziemy mogli się pzredstawić, w sensie koła naukowe podsyłać linki do swoich stron - >ewentualnie można zrobić poddziały ze względu na albo województwa, albo specjalizacje

  - KONFERENCJE - chyba logiczne

  - IMPREZY HISTORYCZNE - tu byśmy podsyłali info o warsztatach, festiwalach etc. (można zmienić nazwę na jakąś inną)

  Przydałby się np. jakieś podforum, gdzie moglibyśmy pisać w sprawie problemów, np. robię festiwal historyczny i szukam bractwa rycerskiego - > inni nam wówczas pomogą

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.