Jump to content

Jarno

Użytkownicy
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jarno

 1. Uczę się do rozszerzonej za rok i na początku stwierdziłem, że będe czytał książki historyczne. Ale rozmawiałem ostatnio z historykiem, który powiedział, że najlepiej kożystać z podręczników. Książki są po prostu zbyt czasochłonne. Zastanawiam się tylko czy z podręczników da się nauczyć niektórych bardziej szczegółowych, jakby poza "programem" informacji. Proszę o podanie najlepszych podręczników, repetytoriów. Z góry dziękuję.
 2. Proszę o opinię o tych autorach. Mam przed sobą ich książkę pt."Historia Polski", którą mam zamiar przeczytać z nadzieją znalezienia w niej wszystkich niezbędnych informacji do tematów maturalnych. Czy ktoś tę książkę czytał. Jak ma do współczesnych wydań data wydania 1988 ? Czy historia nie jest tam zakłamana ?
 3. Antoni Czubiński, Jerzy Topolski

  Dziękje bardzo! Sami wiecie, że nie raz nie ma czasu ani ochoty na szukanie po forum. A mi właściwie wystarczy czy warto się w to zagłębiać. Trochę do czytania jest,
 4. Oczywiście historia jest pasją choć odkrytą dość niedawno. Ale maturę jednak trzeba zdać żeby iść dalej w tym kierunku. A wątpię, że zdam ją dobrze przeczytując do tego czasu parę książek skoro nogę nie trafić z pytaniami. Więc myślę, że podręczniki to najlepsza opcja jeśli chodzi o naukę konkretnie do matury. Narazie mam podręczniki Anny Radziwiłł i Wojciecha Roszkowskiego " Historia 1871-1945" i "1945-1989" i repetytorium. Resztę będe wypożyczał jak napisaliście
 5. A więc przede wszystkim witam wszystkich jest to mój pierwszy post na tym forum 1)Jestem teraz w 3 klasie technikum, w którym znalazłem w zasadzie nie wiem czemu i jakim cudem. No ale to był błąd, którego nie da sie cofnąć i muszę się męczyć teraz w technikum. Oczywiście chcę iść na studia. Waham się między dziennikarstwem a prawem(z przewagą na dziennikarstwo),a może jeszcze coś upatrzę. I planuje zdawać maturę z j.polskiego, matematyki, angielskiego, historii, wos-u i geografii. W najbardziej ambitnej wszystko prócz matmy na rozszerzeniu. Oczywiście zacząłem się dość dużo uczyć, a przede wszystkim dużo czytać podręczników historycznych jakiś gazety historyczne itp. Krótko mówiąc połknąłem historycznego bakcyla. Co myślicie o moim wyborze przedmiotów na maturę, może jakieś sugestie związane z nauką i ogólnie z wszystkim co tu wymieniłem. Sorry,że tak dużo. Musiałem to napisać
 6. Ok miesięcznik popularnonaukowy. Człowieku dowartościowujesz się wytykaniem błędów ? Wiem co to jest gazeta doskonale. A teraz może coś na temat.
 7. Masz stu procentową rację Oczywiście gazety o tematyce historycznej i podręczniki o historii. Myślę, że nigdzie bym tak nie napisał ale to internet i pisanie na klawiaturze A gazety to Focus Historia, Wiedza i Życie H,no i nie znane e Polsce norweskie pisma o historii, ponieważ uczę się tego języka.
 8. W 2013 zamierzam zdawać historie rozszerzoną(również roz. wos. geografie, polski). Właściwie jakieś miesiąc temu "nawróciłem" siędo historii i na prawdę stała się moją pasją. Czytam dużo, głównie podręczniki, które mam w domu, gazety historyczne.itp. Jakie książki polecacie do przeczytania, które przydadzą się na maturę. Polecajcie wszystkie co wiecie. Mam dostęp do dużej biblioteki wszystko się znajdzie I może ogólnie jaki zakres obejmuje matura. Bardziej odległą historię czy może tą nam bliższą?
 9. Książki do nauki na maturę z historii

  Dzieki wielkie. Wszystko fajnie, tylko jak sami widzicie tych książek jest mnóstwo. Może jakieś najważniejsze z każdej epoki.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.