Skocz do zawartości

20 Sądecki Pułk Piechoty

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O 20 Sądecki Pułk Piechoty

 • Tytuł
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  I wojna światowa
 1. Rusofilizm

  Przepraszam,dotyczyła ona nie Rosji, lecz Putina wKatyniu co i tak nie zmienia faktu że jest kuriozalna http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Kaczynski-chce-dymisji-Nalecza-i-Niesiolowskiego http://wpolityce.pl/wydarzenia/2169-nalecz-dla-wizyty-putina-w-katyniu-czlowieka-z-resortu-ktory-robil-katyn-powinnismy-zlozyc-kazda-ofiare Widać inaczej to rozumiemy Raczej nie widzę byśmy się mogli porozumieć co do meritum więc lepiej żebyśmy się rozstali w tym miejscu bez zbędnych zgrzytów .
 2. Rusofilizm

  Nie zgadzam się. Jeśli ktoś twierdzi, że każda nowa interwencja amerykanów w krajach bliskiego wschodu czy gdzie indziej ma na celu uspokajanie nastrojów czy wprowadzanie demokoracji, to on z kolei jest amerykanofilem. Jeśli doradca prezydenta, niejaki Nałęcz mówi że wszystko można poświęcić dla dobrych stosunków z Rosją, to ja się zastanawiam co kimś takim kieruje? Serwilizm? Poddaństwo? Kompleks niższości? Święty spokój?
 3. Rusofilizm

  Ano właśnie. I zamiast mówić o "niezależności" możnaby powiedzieć wprost o co toczy się tam gra. A tego w Polsce(bo wiadomym jest że w Rosji o tym się nie usłyszy) nie widzę. Zamiast tego mamy słowa wytrychy które są stosowane do takich skomplikowanych spraw, jak do polityki Rosji i poprzedniczki(np.odbicie z rąk faszystów Czechosłowacji). I jest to też odpowiedź na zarzut janceta że dla jednych chcę niepodległosci, zaś dla drugich nie. Jasne. Ale stosunek do polityk zagranicznej Rosji, automatycznie się z tym łączy. To prawda. Lecz jednocześnie rosyjskie archiwa dotyczące tamtych lat w tym Katynia są niedostępne z uwagi na bazpieczeństwo państwa. Czy to mało by stwierdzić ciągłość między tamtym państwem a tym? Czy jancet jest psychologiem? Bo w jego poście zawarte było mnóstwo insynuacji, domyślunków i analizich psychologicznych... Ale do rzeczy. Część z takich ludzi na pewno przyjmuje politykę Rosji za dobrą monetę. Różne mogą być tylko powody. I to jest właśnie interesujące czym się kierują ci, którzy nie byli dotknięci indoktrynacją PRL...
 4. Rusofilizm

  Lancasterze, absolutnie nie jest.Przyznam szczerze, że nie spotkałem się jeszcze z takim stanowiskiem. Nie wiem tylko co masz na myśli mówiąc o samostanowieniu Osetyńców, których państwo jest tworem marionetkowym(na wniosek Kremla urządzono 2-gie wybory-to ma być ta droga do samostanowienia?), na poziomie Czeczenii Kadyrowa. Dziwnym trafem Rosjanie zaczęli rozdawać obywatelstwo rosyjskie Osetyńcom od 2003 roku. W latach 90 miała ich w głębokim poważaniu...
 5. Rusofilizm

  Jedynie z tym się zgadzam. Najcelniej napisał o tych "zatroskanych" napisał ś.p. Maciej Rybiński: Oczywiście zdaję sobie sprawę z istnienia osobników światopoglądowo wyznających prawo silniejszego do oprymowania słabszych. To są ci, którzy z poważną miną dowodzą prawa Osetyńców do samostanowienia i oderwania się od Gruzji, ale odmawiają tego prawa Czeczeńcom, godząc się na zbrojną interwencję Rosji, zarówno wyzwoleńczą w Gruzji, jak i niewolącą w Czeczenii. Choć może to też agenci. Agenci dialektyki w stosunkach międzyludzkich. http://blog.rp.pl/rybinski/2008/08/17/dzien-agenta/ Dlatego że często spotykam się w moim środowisku z opiniami, które zawsze są zgodne z linią polityki FR. Czasem nawet tożsamie rozumieją interes Rosji i Polski co zresztą Lancaster słusznie okreśił. Możliwe że czegoś takiego nawet nie ma, że wyolbrzymiam, ale jednocześnie zachodzę w głowę dlaczego niektórzy tak właśnie rozumują? Czy jest to powiązane z duchem minionego systemu i niektórzy nie moga sobie wyobrazić polityki czy szerzej bezpieczeństwa państwa bez zamordystycznego "bratniego narodu"? W ostatnim czasie jednak często przychylnie mówi o reżymach komunistycznych a i o naszym też("Poczciwy człowiek", stanowisko wobec wyroków dotyczących komunistycznych zbrodniarzy). Zresztą widać skręt tej partii na inną drogę. Ale nieważne bo to akurat mnie tu nie interesuje. Wraz z poparciem dla Łukaszenki lekceważąco wypowiadał się na temat ZPB pani Borys. Wytłumaczenie dla popierania łukaszenki jest spójne i logiczne, ale niezrozumiałe z uwagi na to, że działania Putina są przez JKM przyjmowane z entuzjazmem lub też z abropatą, że to normalne. Czerpie bardzo mało od narodowców ale, niestety to ich przyciąga do JKM. Masz rację, ale najwyraźniej te flirty z ruchem Ko-Lib wynikają z mało wyrazistej oferty Ruchu Narodowego... http://narodowcy.net/przeciac-nic/2012/05/14/ http://narodowcy.net/nacjonalizm-nie-liberalizm/2012/05/13/
 6. Rusofilizm

  2 tygodnie wcześniej "nieznani sprawcy" wysadzili gruziński wóz opancerzony i ostrzelali Gruzinów, ale i tak niektórym nie przeszkadza powielać takiej propagandy . Już nie mówiąc o tym że Gruzja zaatakowała separatystów nie uznających rządu Osetii Płd. i autonomiczności AOP. A sowieccy mocodawcy nie uznali nawet wyborów z 2011 w Osetii bo wygrali ci "źli" :thumbup: . Swoją drogą to też ciekawy przykład jak można zakorzenić u ludzi rosyjską propagandę.
 7. Rusofilizm

  Jaki tam bełkot. Ugrupowania narodowe nie mają oporów przed rozliczaniem się z własną przeszłością. Krótko acz treściwie jest to opisane w 10 nr "Polityki Narodowej". Są to koncesjonowane ugrupowania działające pod płaszczykiem jakieś ideologii(czasem naprawdę wierząc że wybrali dobrą drogę idąc na współpracę z komunistami). W przypadku Korwina widać to aż nadto. Poparcie zawsze i w każdym przypadku dla działań reżymów(Łukaszenko, Putin), pozytywne wypowiadanie się na temat generałów(Jaruzelski), plus nieustanne szkalowanie Piłsudskiego i wycieranie się tradycją narodowców oraz Dmowskim. Jest to jasne dla ugrupowań narodowych. Szczerze mówiąc, jestem bardzo zaskoczony, że nic o tym nie wiesz. Chyba że naprawdę Korwin dał ludziom wmówić że generuje w swojej KaNaPie tradycje Endeków .
 8. Rusofilizm

  Dlatego też, zaznaczyłem że jestem ciekaw powodów rusofilii odnoszącej się do Rosji jako władzy. Zauważyłem też że retoryka jest często podobna do tej sprzed lat, np. Gruzja prezydenta Saakaszwilego to agenci amerykańskich imperialistów, Putin zaatakował Gruzję w celu "ochrony bratniego narodu", Juszczenko jest be(i nie chodzi tu bynajmniej o UPA a jeśli nawet jest to pałka polityczna a la GazWyb) a Janukowycz który wraca do kucznizmu jest jak najbardziej w porządku. Retoryka czysto sowiecka a jednak ludzie ją stosują.
 9. Rusofilizm

  Często jest podkreślana więź kulturowa/obyczajowa jaka łączy nasze narody. Chciałbym jednak poruszać co innego, mianowicie rusofilizm odnoszący się do organów/ludzi rządzących w Rosji. Wielu takich ludzi(doświadczenie z kręgu rodzinnego) przykładowo sztucznie stwarza podział dziejowy ZSRS na Lenina, Stalina jako "zły" podkreślając że nawet to nie ma nic wspólnego z Rosjanami bo przecież nie byli oni nawet pochodzenie rosyjskiego i "dobry" czyli po 1953. Dostrzegają ludobójstwo imperium zła ale nie ma w nich według takich ludzi udziału Rosjan. Zdarza się też że je bagatelizują bo Niemcy wymordowali więcej ludzi. Rosję Putina traktują natomiast jako normalne państwo. Negują(lub nie chcą o tym mówić) ludobójstwo w Czeczenii, fizyczną likwidację osób anty-putinowskich. Niektóre środowiska polityczne robią to ze względu na swój PRL-owski rodowód, najmocniej to chyba widać w przypadku endekokomuny(Korwin i różne UPR-y). Częściowo wynika to z bezrozumnego czytania Dmowskiego(opcja rosyjska) lub też ze świadomym wyborem. I tu jest moje pytanie. Skąd się bierze ta chora obsesja na punkcie zamordyzmu i zbrodni państwa rosyjskiego? Czy wszystko można sprowadzić do przeszłości Polski Ludowej?
 10. Bałagan z lekami

  A tak z ciekawości k na nowej?olega 20 Sądecki Pułk Piechoty porównał obecną listę z poprzednią? Ile jest generyków Ogólnie na liście leków refundowanych jest prawie 900 mniej różnych leków. Oczywiście, że są leki zamienne pytanie jak z dostępnością i ceną. Jeśli jej nie wykonywał to nie jest lekarzem tylko paparuchem bo winien prowadzić dokumentację medyczną.Bzdura. Niby skąd ma posiadać takową wiedzę? Po co wyzwiska w stronę lekarzy?
 11. Bałagan z lekami

  O rany znowu ta śpiewka, ale dobra. Nawet jeśli to niech Arłukowicz nie kłamie w żywe oczy że leki stanieją skoro jest dokładnie odwrotnie, że będą nowsze podczas gdy będą starsze(notabene niektóre od Krauzego). I co mają groźby kary finansowe i więzienia za złą receptę? Spróbujcie dostać sie do lekarza bez rejestracji w recepcji Skąd przekonanie że każdy lekarz ma recepcję ?
 12. Bałagan z lekami

  Na nowy rok minister Arłukowicz ogłosił nową listę leków refundowanych. Problem w tym że to co mówi nie ma wiele wspólnego z prawdą. Ogłosił np że, insulina stanieje gdy tak naprawdę pacjenci będą musieli zapłacić więcej(nie tylko za insulinę). Nastąpiła likwidacja zniżek a minister chwali się że to "uzdrowienie skostniałego systemu". Dodatkowo niewiele wspomniano o utrudnianiu życia także lekarzom. Z uwagi na to że lekarze będą musieli sprawdzać każdego pacjenta cz jest ubezpieczony, dużo mniej czasu poświęcą leczeniu tylko papierkowej robocie. W dodatku przewidziane są wysokie kary finansowe a także kary więzienia dla lekarzy którzy przepiszą recepty pacjentom bez ubezpieczenia. A tymczasem pan premier ogłasza że zachowanie lekarzy jest niegodne. Pytanie jak można tak podle zachowywać się w takiej sytuacji? I czy lekarze zostaną wykreowani na kolejnych "wrogów ludu"?
 13. Zamieszki w stolicy na Święto Niepodległości 2011 i 2012

  A mnie ten cały przekaz medialny o 20 tys. "faszystów" jako żywo przypomina dawna agitkę: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/Tep_bandytow_NSZ.jpg
 14. Polacy na Frontach I Wojny światowej

  http://austro-wegry.info/plink15883.htm Biografia Tadeusza Rozwadowskiego. http://sadeczanin.info/content/upload/publication/273479024.pdf Na początku trochę biogramów Sądeckich generałów. Część dotyczy I wojny.
 15. pradziadek w ułanach

  Co do stopnia, to był szeregowcem więc jedna opcja odpada. Notabene niezbyt wojsko lubił . Samodzielny powrót do domu może wskazywać na to że jednostka została szybko rozbita. Skoro nie stacjonował tam żaden inny pułk to mogę domniemywać że jego przydziałem był właśnie 18 p.uł. Bardzo dziękuję za informacje .
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.