Jump to content

Pan A

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Pan A

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Polska Jagiellonów
 1. Rozbiór Białorusi?

  Po prostu można wejść z demokratycznymi hasłami na ustach, cel obrona niepodległości Białorusi. Trzeba wzorować się na naszym sojuszniku USA, oni pięknie szerzą demokracje, zwłaszcza w krajach bogatych w surowce mineralne! :thumbup:
 2. Jakie macie poglądy ?

  Monarchista, ale lewa strona monarchizmu. :thumbup:
 3. Witam! Jak sądzicie, gdyby sytuacja na Białorusi osiągnęła poziom wojny domowej plus interwencji wojskowej Rosji(jako sojuszników dyktatury), Polska winna wkroczyć na zachodnie ziemie Białorusi? Tamtejsza ludność jest przychylna dla Polaków.
 4. Powstanie Nika

  Prosta zasada, dziel i rządź!
 5. Taktyka walki Saracenów

  Można powiedzieć, że unikali w początkowych momentach bitwy zwarcia. Kombinowali stale jak wykrwawić wpierw przeciwnika.
 6. W podręcznikach nie ma o tym mowy, ponieważ w naszym kraju postawiono na piszanie o historii z punktu katolika. Opisywać wielkie zwycięstwo kraju prawosławnego, który miał czelność nie podporządkować się biskupowi Rzymu? Nonsens!
 7. Partia

  O tym nie wiedziałem.
 8. IX Legion - prawda czy fikcja

  Jedno jest pewne, ten legion istniał. Domyślać się można różnych scenariuszów jego upadku i rozwiązania. Miejscem jego unicestwienia musiał być teren przygraniczny (Szkocja, Dacja). Klęska musiała być dotkliwa, stracono orła legionu. Wódz pewnie należał do przyjaciół opozycji. Ciekawe prawda, co się z nim ( i gdzie) stało? Najdogodniejszym miejscem na unicestwienie legionu jest dla mnie Imperium Partów, ale nie słyszałem by kiedykolwiek IX operował w oriencie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.