Jump to content

sekest

Użytkownicy
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

About sekest

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa
 1. Informacje podawane przez Niemców są niewiarygodne (delikatnie mówiąc niekompletne). Kilka lat temu w Woli Gułowskiej ekshumowano poległych w październiku 1939r. żołnierzy słowackich (oczywiście walczących po stronie Niemiec). Niemcy wszystkich poległych Niemców wywieźli, a poległych Słowaków w oficjalnym meldunku nie wakazali. Zarówno niemiecka jak i polska powojenna i obecna propaganda ma na celu umniejszanie polskiego wysiłku: dzisiaj nie tylko pomija się udział Słowaków, ale też i Austriaków (o wymienionej przeze mnie ekshumacji ciężko znaleźć informację prasową). cyt."New York Times w dniu 28 Września 1939 roku, podał, że według władz polskich, straty niemieckie wyniosły w Kampanii Polskiej 90 000 zabitych, 400 czołgów i 500 samolotów." I jeszcze pytanie do Niemców: Czy w Ciepielowie mordując trzy setki polskich jeńców Niemcy wyrównywali swoje kilkunastoosobowe straty?.http://lubczasopismo.salon24.pl/archiwum/post/294844,zbrodnie-niemieckie-w-polsce-ciepielow
 2. Zdobyłem pocztówkę! Na stronie odwrotnej napis: JÓZEF BRANDT (1841-1915) W pochodzie olej, płótno 60,5 x 45 cm miejsce przechowywania nieznane reprodukcja z albumu "Malarstwo polskie w odbitkach barwnych" Warszawa 1908
 3. Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Z linku, który podał Kadrinazi trochę podobny jest "Tabor", ale trochę i podkreślę, że obraz był opisany jako zaginiony. Z drugiej strony zastanawiałem się, jak obraz przed wojną "załapał się" do kolorowej reprodukcji?
 4. Pochód idzie en face. Prowadzący na białym koniu miał na sobie coś czerwonego i karabinek (arkebuz, bandolet?), za nim konny z luzakiem na dalszym planie wóz dwukonny przykryty białym płótnem. Tonacja brązowa, w rogu krzak z żółtymi liśćmi, pochmurne niebo ... . Elementy sugerowały mi XVII w.
 5. Pierwszym zdaniem na tym forum witam Szanowne Grono! Trafiłem tutaj poszukując materiałów dotyczących eksponatów skradzionych Polsce przez Niemców i Rosjan w czasie II wojny światowej lub bezpośrednio po niej. Konkretnie poszukuję reprodukcji zaginionego obrazu Józefa Brandta "W pochodzie". Barwną reprodukcję tego obrazu widziałem na polskiej pocztówce z przed ćwierć wieku(?) Ponieważ tytuł tego obrazu się powtarza nadmienię, że chodzi mi o obraz z jeźdźcem prowadzącym pochód na białym koniu, trzymającym pionowo karabin. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi podać link na w/w reprodukcję lub jakiś ślad.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.