Jump to content

Recoil

Użytkownicy
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

About Recoil

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna
 1. Oczywiście że nie przekonasz, bo nie masz żadnych argumentów, obszerny i bogaty materiał dowodowy odnośnie Hitlera i NSDAP świadczy o tym, że - zgodnie z nazwą - mamy tutaj do czynienia z narodowym socjalizmem. Tak, strony zapewne nigdy nie dojdą do porozumienia, ale wina leży zasadniczo po stronie lewicy, której zwolennicy przyzwyczaili się myśleć o Hitlerze i NSDAP jako o "skrajnej prawicy" i czuć się komfortowo w obrębie tego mitu propagandowego.
 2. Ok, oczywistym nie jest, ale akurat w przypadku Hitlera i NSDAP ten związek jak najbardziej miał miejsce. Jaki jest sens wprowadzania JKM do tej dyskusji? Ponieważ? Socjalistyczna polityka wewnętrzna oraz stanowiące otwartą deklarację słowo "socjalistyczna" w nazwie do Twoim zdaniem za mało? BTW, program NSDAP znajduje się pod http://avalon.law.yale.edu/imt/1708-ps.asp, polskie tłumaczenie pod http://www.dws-xip.pl/Dane/programnsdap.html 4. Żądamy rozdzielenia korzyści osiągniętych w drodze handlu hurtowego. 15. Żądamy wszechstronnego zabezpieczenia socjalnego dla ludzi w wieku emerytalnym. (...) 17. Żądamy reformy własności ziemskiej zgodnej z naszymi narodowymi potrzebami, uchwalenia prawa konfiskaty ziemi na cele społeczne bez odszkodowania, zniesienia odsetek od pożyczek przeznaczonych na rolnictwo oraz zapobiegania wszelkim spekulacjom ziemią. 18. Żądamy stosowania bezwzględnych środków prawnych wobec tych, których działalność jest sprzeczna z interesem społecznym. Nikczemni kryminaliści występujący przeciwko narodowi, lichwiarze, spekulanci etc. muszą być karani śmiercią, bez względu na ich wyznanie czy rasę. (...) 20. W celu stworzenia każdemu zdolnemu i przedsiębiorczemu Niemcowi możliwości dalszego kształcenia się i osiągania dzięki temu postępu - państwo musi dokonać gruntownej przebudowy narodowego systemu edukacyjnego. Program nauki wszystkich instytucji oświatowych musi odpowiadać praktycznym potrzebom życia codziennego. Rozumienie idei państwa(państwowa socjologia) musi być przedmiotem nauczania i to od najmłodszych lat. Żądamy, aby państwo dbało o utalentowane dzieci ubogich rodziców, bez względu na ich kategorię społeczną czy zawód. Państwo jest zobowiązane kształcić je na swój koszt.
 3. Nie wiem co rozumiesz poprzez "rasowego" socjalistę, ale Hitler socjalistą był zdecydowanie, świadczy o tym socjalistyczna polityka, a nie tylko sama nazwa partii. Można podać tu jako przykład np. Nationalsozialistische Volksvohlfahrt albo Winterhilfswerk.
 4. Mam na myśli współpracę wojskową, pomoc dla Niemców w zakresie remilitaryzacji i omijania ograniczeń wynikających z Traktatu Wersalskiego, to był sojusz na płaszczyźnie politycznej. Po pierwsze, napisałem "Polaków i Polski", tak więc wlicza się tutaj prześladowanie i mordowanie Polaków mieszkających w obrębie ZSRR. Po drugie, czy Twoim zdaniem podpisanie z Polską paktu o nieagresji oznacza, że dane państwo nie jest już państwem wrogim Polsce? W takim razie, czy za państwo niewrogie Polsce uznajesz także III Rzeszę, z którą także mieliśmy pakt o nieagresji?
 5. Z tego by wynikało, że polscy komuniści byli niedoszłymi zbrodniarzami, skoro byli bliscy ideologicznie zbrodniczemu państwu ZSRR. Po pierwsze, aż do 1939 roku włącznie (zakres czasowy działu) Niemcy nie tylko nie były wrogiem ZSRR, ale były wręcz jego sojusznikiem. Po drugie, ZSRR też był wrogiem Polaków i Polski. Jest kilka "drobnych" różnic pomiędzy ZSRR a Wielką Brytanią - ile tysięcy Polaków wymordowała Wielka Brytania? Które terytoria chciała odebrać Polsce?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.