Jump to content

krakers88

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

About krakers88

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Ludzie, którzy najbardziej wpłynęli na losy świata

  Jan Paweł II - przyczynił się do upadku komunizmu, a jego zasług dla chrześcijaństwa długo by było wypisywać Józef Piłsudzki - zatrzymał pochód bolszewików na zachód w 1920
 2. Najbardziej spekakuralne zwycięstwa w historii

  Wydaje mi się, że bardzo spektakularne było zajęcie państwa Inków przez Francisco Pizarro .
 3. Apoteoza

  Jak myślicie czy apoteoza była przejawem szaleństwa czy tylko chęcią umocnienia swojej pozycji przez władcę ??
 4. Ulubiona postać historyczna...

  Moją ulubioną postacią jest Erwin Rommel dlatego, że był doskonałym dowódcą który nie raz dał popalić aliantą i potrafił do końca zachować honor co niestety doprowadziło go do samobójstwa.
 5. Czy Hitler mógł wygrać wojnę?

  Hitler zdecydowanie mógł wygrać wojne tyle, że Niemcy popełnili parę błędów: 1.Mogli przeprowadzić inwazję na Wielką Brytanię zaraz po ewakuacji Dunkierki kiedy nie była jeszcze dobrze przygotowana na jej odparcie. 2.W latach najintensywniejszych działeń wojennych Rzeszy 41-43 za mało środków poświęcano na rozwój nowoczesnej broni (choć bez wnikliwej analizy może to się wydawać błędne). 3.Niewłaściwie oszacowano znaczenie operacji w Afryce Północnej i źle oceniono siły aliantów w tym regionie. 4.Rywalizacja i wzajemna nieufność typowa dla państw totalitarnych w pewnym stopniu hamowała rozwój nowych technologi w Rzeszy. 5.Nie było wystarczającej koordynacji w działaniach floty państw Osi. To wszystko co chciałem wymienić oczywiście w całej wojnie diametralne znaczenie miał atak na ZSRR ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy był on błędem.
 6. Ile Me 262 zestrzelili alianci?

  Proszę o odpowiedź na to pytanie możliwie jak najbardziej wyczerpującą gdyż nurtuje mnie ono już od paru dni
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.