Jump to content

Reichshof

Użytkownicy
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Reichshof

 1. Witam, Dostałem za zadanie napisanie pracy ( 5-7 stron) na wyżej wymieniony temat. Literaturą jaką mam się posłużyć to m.in : - Z. Lewicki, Historia cywilizacji amerykańskiej. Era tworzenia 1607-1789 - I. Rusinowa, Saratoga-Yorktown 1777-1781 - M.A. Jones, Historia USA Za źródło mają mi posłużyć 2 pozycje: - Scott Christianson, Więzienia Świata - Recollections of the Jersey Prison Ship, Albert Green I tu mam problem, z moim angielskim jest dość średnio także pozycja Alberta Green'a raczej odpada. Czy moglibyście polecić coś zamiast tego? Byłbym wdzięczny również za podanie dodatkowej literatury.
 2. Witam, czy zna ktoś jakieś pamiętniki, wspomnienia turystyczne Polaków z XX wieku (nie chodzi mi tutaj o najnowsze tego typu rzeczy, tylko takie mniej wiecej od 1901-1980) i mógłby podać mi tytuły?
 3. Cześć! Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie; jakie były warunki życia w Europie na przełomie XVI -XVIII wieku, jaki był stan ludności w Europie i jakie choroby panowały na kontynencie. Jeżeli ktoś zna strunkę to tez proszę o odpowiedz .
 4. Witam, mógłby ktoś podać skąd mógłbym czerpać informacje do wyżej wymienionego tematu? (poza "Echo Zdrojowe")
 5. dzięki chłopaki, troche zawracałem dupę, zwłaszcza że sam tamten temat zakładałem (jak można to proszę usunąć temat)
 6. Witam, przedstawię tutaj pewną tabelkę: I tu moje pytanie, mógłby mi ktoś wyjaśnić obliczenia jakich dokonano z których wyszła dominanta i mediana? Tak prosto po chłopsku
 7. Hahaha nie o to mi chodziło gdy podawałem ten argument raczej brak kompetencji doktora hehe
 8. Dzięki Bavarsky, ten przykład podał jeden z doktorów uniwersyteckich, również z wynikami które podałem...
 9. Secesjonista, dziękuję bardzo za tak obszerną odpowiedź.
 10. Jeśli mógłbyś mi podać coś ponad to o co poprosiłem byłbym wdzięczny
 11. Tzn, doprecyzowując już tak dokładnie. To myślałem by podjąć się tematu/ów: Ruch turystyczny oraz infrastruktura turystyczna na ziemiach polskich na przełomie XIX i XX wieku,lub Ruch turystyczny oraz infrastruktura turystyczna w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Poszukuję do tego jakichś ciekawych materiałów.
 12. Witam, czy moglibyście podać mi jakieś pomocne materiały do napisania niewielkiej pracy odnośnie mojego tematu?
 13. Witam, czy mógłby ktoś polecić jakieś książki/artykuły odnośnie filumenistyki?
 14. Filumenistyka

  Polska Kamasutra?
 15. Filumenistyka

  Dzięki wielkie Tomaszu N.
 16. Filumenistyka

  "W. Ziemacki "Archeologia na pudełkach od zapałek" („ZOW" XXV 1956, nr 12). " Dzięki Secesjonista; skorzystałem. Wprawdzie jest to tylko niewielka wzmianka, ale wszystko się przyda
 17. Filumenistyka

  Niestety ta pozycja nie jest mi dostępna.
 18. Witam, Chciałbym zapytać, czy jest na forum osoba która posiada książkę pt. Zbrodnie Wehrmachtu : (wybór dokumentów) / zebr. i oprac. Szymon Datner ? I mogłaby ewentualnie ją odsprzedać, lub przesłać część publikacji w języku polskim z których korzystał Szymon Datner ? Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.
 19. Jest może w stanie ktoś podać jakąkolwiek literaturę do tego tematu?
 20. Wojny markomańskie

  Witam Poszukuję tytułów wszelkiego rodzaju książek, opracowań, dotyczących tematu " Wojny markomańskie" - z góry dzięki.
 21. Wojny markomańskie

  Chodzi mi tylko o wydania w języku polskim. Dzięki za odpowiedź.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.