Jump to content

monterice

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by monterice

 1. Poszukuję osoby zainteresowane tematem. Będę wdzięczny za informacje na temat map lokalizujących formacje wojskowe na froncie wschodnim w czasie I wojny światowej.
 2. Austriackie poczty polowe na ziemiach polskich

  Będę wdzięczny za informację gdzie to można znaleźć.
 3. Austriackie poczty polowe na ziemiach polskich

  Interesuję się głównie austriackimi i niemieckimi pocztami polowymi na ziemiach polskich. Pozycje przez Ciebie wymienione są mi znane. Sześć tomów "Österreich-Ungarns letzter Krieg" znalazłem w internecie. Mam trochę oryginalnych map, które były załącznikiem (ok. 100). Posiadam jednak pewne braki, które utrudniają lokalizację precyzyjną poczt polowych. Na ziemiach polskich było ich ponad 300. Tekst książki nie jest wystarczający z uwagi na dyslokacje i zmianę przydziału. Mam również wszystkie niemieckie tomy wydania Reichsarchiv dotyczące ziem polskich. Cenne informacje zawarte są w tabelach kursów pociągów, które przewoziły poszczególne formacje wojskowe. Mam tu braki z okresu do 6.12.1915, od końca maja 1916 do lipca 1917 i od stycznia do czerwca 1918 roku. Osoby kolekcjonujące przesyłki poczt polowych mogą czasem w treści odszukać ciekawe informacje. Chętnie bym w tym zakresie współpracował. Chyba najdokładniejsze są wspomnienia Conrada von Hoetzendorfa. Są jednak trudne do zdobycia. Raz przegrałem licytację jednego tomu na Ebayu. Jeśli chodzi o Stefana Danielskiego, to miałem z nim okazję rozmawiać. Interesuje się on jednak tylko flotyllami. Przy okazji mogę dodać, ze znane są przesyłki z flotylli na Styrze, która była obsługiwana przez austro-węgierską pocztę polową 172 w Łucku. To na razie tyle... Dodam jeszcze, że publikuję informacje o pocztach polowych na stronie www.stemplofil.cba.pl
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.