Jump to content

Chlodwig

Użytkownicy
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

About Chlodwig

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Jak myślicie co by się wydarzyło gdyby nie testament Bolesława Krzywosutego ? A co gdyby to nie on zasiadł na tronie, tylko jego konkurent Sieciech ? Liczę na waszą pomysłowość :-)
 2. Stambuł - morska potęga handlowa

  Czy znacie jakieś dobre książki albo strony internetowe, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje o historii Stambułu w XVI - XIX wieku ? Szczególnie interesuje mnie historia portu morskiego w Stambule oraz kontaktów handlowych drogą morską, które odbywały się w tym porcie ?
 3. Czy ktoś wie jak nazywał się ten mnich ? Dzieła tego mnicha benedyktyńskiego, który przebywał przez długi czas w niewoli w Algierze, należą do głównych źródeł chrześcijańskich dotyczących Algieru w latach 1580-1600. Oto fragment jego dzieła : Maurowie są czterech rodzajów: jedni urodzeni w tym mieście, których jest około 2,5 tys. domów i których wspólnie nazywa się baldi ... Wszyscy ci baldi są zwolnieni od daniny. Druga kategoria Maurów jest nazywana Kabylami. Są to ci, którzy przybyli z gór, z zewnątrz, aby osiedlić się w Algierze ... Trzecia kategoria Maurów, to Alarbowie (Arabowie), którzy przybywają regularnie ze swoich duarów, gdzie mieszkają pod namiotami ... do miasta Algieru i zazwyczaj przybywają po to, aby żebrać ... Czwarta kategoria Maurów to ci, którzy przybyli do tego kraju z Grenady.
 4. Proszę abyście pomogli mi rozwiązać pewien problem. Wiek XVI charakteryzował się na Morzu Śródziemnym silną działalnością piratów muzułmańskich. Jednym ze środków obrony przed piratami była fortyfikacja miast oraz budowanie sieci wież obserwacyjno obronnych, które umożliwiały ogłoszenie alarmu, kiedy tylko dostrzegano podejrzane żagle. Przykładowo w Hiszpanii korona zaangażowała dwóch słynnych inżynierów włoskich do ufortyfikowania Cullery, Javei, Villajoyosy na wybrzeżu Walencji. Jeden z nich opracował także plan budowy 36 wież dla wybrzeża Murcji, który to plan nie został jednak całkowicie zrealizowany. Jak nazywają się ci znani włoscy inżynierzy ?
 5. Joannici na Rodos

  Witam ! Potrzebuję szczegółowych informacji na temat Joannitów. Konkretnie interesuje mnie kiedy zajęli wyspę Rodos oraz kiedy papież ( który ? ) wydał dokument, w którym potwierdził oficjalnie prawo Joannitów do tej wyspy ? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.