Jump to content

margala

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About margala

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Dzieje najnowsze
 1. Wiele się pisze o gwałtach dokonywanych przez żołnierzy Armii Radzieckiej podczas zajmowania ziem niemieckich w 1945 roku. A co z polskimi oddziałami, które im towarzyszyły? Czy były dużo bardziej zdyscyplinowane? A może nie i kolejna ciemna karta w naszej historii czeka na odkrycie?
 2. Od 40 lat nie wydano w Polsce monograficznej historii Czech. Ostatnia publikacja obejmująca całą historię naszych południowych sąsiadów to "Historia Czechosłowacji" Hecka i Orzechowskiego wydana przez Ossolineum w 1969 roku! Ma ona wszystkie wady książek wydawanych w tamtym okresie. Fatalną lukę wydawniczą zapełnia nieco książka prof. Tomaszewskiego, ale obejmuje ona tylko XX wiek. Czy potraficie wyjaśnić dlaczego od ponad 40 lat nie ukazało się monograficzne opracowanie dziejów naszych południowych sąsiadów??
 3. Stalin przez cały okres II wojny światowej dążył do utrzymanie zdobyczy wynikających z układu Ribbentrop-Mołotow. Dlaczego pod koniec wojny zrezygnował z Białostocczyzny, wcielonej przecież w 1939 roku do ZSRR?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.