Jump to content

shunay

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About shunay

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność
 1. IRA

  Info z 12.04.2010r. cyt: Rozłamowa grupa Irlandzkiej Armii Republikańskiej tzw. Prawdziwa IRA (RIRA) przyznała się w poniedziałek do zamachu bombowego dokonanego ostatniej nocy pod koszarami armii brytyjskiej. Samochód eksplodował na przedmieściach Belfastu.
 2. Czy wojna w Afganistanie jest do wygrania? Skłaniam się raczej do zdania, że nie. I nie ważne ile sprzętu i ludzi NATO w tę wojnę zaangażuje a zapału w tej mierze raczej nie dostrzegam bo ostatecznie rodzi się pytanie w czyim imieniu walczy NATO? Czy w imieniu społeczności afgańskiej? Wątpię. Ponad 50 procent Afgańczyków to analfabeci, pojęcie Narodu jest tam właściwie nieznane, kluczowe są więzi plemienne i klanowe, godna podziwu jest elastyczność lokalnych przywódców, którzy jednego dnia popierają kontyngent NATo a drugiego dnia stają się jego przeciwnikami. Rosjanie przez 10 lat nie dali rady... Sukces w takiej wojnie można osiągnąć budując trwałe zaplecze społeczne a takiej szansy w Afganistanie nie widzę. Zawsze będziemy tam postrzegani jako obcy i zwalczani... Pozdrawiam!
 3. Witam! Ciekawe teksty, noo, może poza tymi wyjazdami ad personam... Trochę jednak rozczarowują mnie przeciwnicy Piłsudskiego. Określanie go mianem łajdaka jest jednak sporym nadużyciem i świadczy o kompletnym zaślepieniu w ocenie tej postaci historycznej. Zaznaczam, że nie jestem fanem Piłsudskiego ale szanuję go jako człowieka, który całe swoje życie poświęcił walce o wolną Polskę. Oczywiście według swojej wizji z którą nie każdy z nas musi się zgadzać... ;-) Imał się przy tym w różnych okresach swego życia różnych metod z naszego dzisiejszego punktu widzenia często mało chwalebnych ale polityka ma to do siebie, że przede wszystkim ma być skuteczna a nie piękna... Pozdrawiam wszystkich!
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.