Jump to content

kakata

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About kakata

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Czasy nowożytne
 1. ahh Ci humaniści... Sicz? Czyli potyczki z kochanymi kozakami? Hmm nawet mi to nie pasuje:D Poza tym ziemie które wymieniłam są w porządku? Czy czegoś jeszcze brakuje może?
 2. Gdyby tak jeszcze mnie to interesowało... no ale cóż, nie zawsze robi się to, co się lubi. W każdym razie jeśli chodzi o wojny z Turcją, to chyba "wyszliśmy na zero"(choć prawobrzeżna Ukraina z Kamieńcem Podolskim została przy Turcji, to przecież po pokoju w Karłowicach znowu wróciła do Korony) ? Po zakończeniu wojen z Rosją, w Andruszowie, a potem w Moskwie doszło do ostatecznej utraty ziemi smoleńskiej, siewierskiej i czernihowskiej no i lewobrzeżnej Ukrainy z Kijowem. Natomiast jeśli chodzi o Szwecję, to utrata Inflant, no i fatalny w skutkach traktat welawsko-bydgoski dotyczący Prus. Czy jakieś ziemie pominęłam? Co powinno znajdować się pod podpunktem d?
 3. witajcie! Mam wielki problem i nieczytelną mapkę przed sobą Potrzebuję bardzo konkretnie zaznaczyć na niej: a)ziemie utracone na rzecz Szwecji b)ziemie utracone na rzecz Turcji c)ziemie utracone na rzecz Rosji d)inne ziemie lub zwierzchnictwo utracone przez Rzeczpospolitą. Rok i okoliczności, w których to następowało. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję. Pozdrawiam P.S w załączniku mapa.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.