Jump to content

PITER1000

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About PITER1000

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  III Rzeczpospolita
 1. Czy kiedykolwiek Lwów do Nas wróci?

  Mam nadzieję iż iż uda mi się w pełni odpowiedzieć na wasze pytania. Nigdy nie twierdziłem iż ukraińcy czy inne narody które mieszkają wokół nas są Polakami. Polacy, Ukraińcy, litwini wraz z białorusinami narody te przez lata wspólnego państwa się mieszały ta sytuacją również miała swój dalszy ciąg pod zaboerm Rosyjskim w końcu wszystkie znajdowały się pod panowaniem Rosji. Zgadzam się z opinia iż zarówno we Lwowie jak i wokół tego miasta mieszkała spora liczba ukraińców na wsiach stanowili większość to są fakty z którymi się nie dyskutuje. Zdaję sobie sprawę również z tego iż stan posiadania nie zależy od zasobności portfela ale chyba każdy z was zgodzi się z opinią iż z silny się rozmawia i się go słucha a jego postulaty zazwyczaj są uwzgłednia podczas podejmowania kluczowych decyzji. Brutalne ale prawdziwe kasa rżadziła i będzie rządzić. Pierwsza Rzeczypospolita nigdy nie była panstwem jedno kulturowym tworzyło ją wiele narodów z którymi czasem lepiej czasem gorzej ale sie dogadywaliśmy jesli my tego nie zrobimy to zrobi to Rosja mamy przykład Białorusi i postępującej tam integracji Rosyjsko Białoruskiej. Jeden z czolowych intelekualistów ukraińskich Mykoły Riabczuk poriera myśl budowy konfederacji Polsko-Ukraińskiej takich głosów nie ma na Ukrainie wiele ale myślę iż elity Ukraińskie udałoby się znacznie szybciej przekońać do tej idei aniżeli nasze i ich społeczeństwo.
 2. Czy kiedykolwiek Lwów do Nas wróci?

  Łużyczanie nie staniowią żadnej siły geopolitycznej w odróżnieniu od Ukraińców. Ukraińcy jak pisął Giedroić chcą się nacieszyć swoją niepodłegłością, ale również od nich płyną sygnały iż są to tematy godne zastanowienia. Wiemy jakie dzielą nas różnice ( duże ) ale podobnie było 600 lat temu z litwinami i Polakami. Ciężko jest coś zbudować ale trzeba pamiętać aby widzieć cel. Byłem wiele razy na ukrainie i tak naprawdę wielu z nich ma korzenie Polskie i tak samo wielu ma Polaków ma korzenie ukraińskie nasze narody mieszały się przez 300 lat. Różnic pomiezy nami tak naprawdę nie ma tak wiele. Musieli by się znaleźć ludzie po naszej stronie jak i Ukraińców którzy promowali by, wspierali, reklamowali tą ideę. Zmieniło by to pogląd przeciętnego obywatela na tą kwestię. Ukraińcy i my mieliśmy zawsze wspólnych wrogów mądrość naszych dziadów powinna nam dać dużo do myślenia i nakazywać aby trzymać się razem.
 3. Czy kiedykolwiek Lwów do Nas wróci?

  Szansa powrotu kresów do Polski istnieje i bedzie istniała wszystko zależy od dwóch rzeczy, sytuacji i naszego przygotowznia. Jestesmy 50 lat po wojnie przez ostatnie kilka tysięcy lat bez przerwy przetaczają się konflikty przez cały świat dlaczego teraz miało by być inaczej. Lwow, Wilno, Grodno ale również Kamieniec Witebsk czy inne miasta mogą być częścią Rzeczpospoloitej warunek 1. to my musimy mieć kasę być bogaci i uzbrojeni po zęby. Trzeba zreformować nasz kraj zacisąć pasa muszą wszyscy obywatele tak by państwo nie miało deficytu budzetowego ale nadwyżkę. Konflikt prędzej czy później będzie i to wlaśnie wówczas możemy coś ugrać dla siebie. Oczywiście musimy pamiętać o tym by bacznie przyglądać się naszemu zachodniemu sąsiadowi czy on także nie ma podobnego zamiaru ponieważ czasy i ludzie sie zmieniają ich pogłady mogą również ulec zmianie. Jest jeszcze inna mozliwość pomyśleć o Ukrainie jako państwie które razem z nami mogłoby tworz jeden organizm państwowy Unia jak z Litwinami przed laty ale to chyba problem bardziej z Ukraińskiej strony a nie z naszej. Razem byśmy mieli blisko 85 mil ludności dwa zaglębia Sląśk i Donieck siła z którą zarówno liczył by się Rosjanin jak i Niemiec a kulturę język mamy podobny. Jescze jedno te państwa zrobią wszystko aby do tego nie dopuścić ponieważ stalibyśmy się potęgą od morza do morza. Ukraincy i my mysieli byśmy razem zamknąć również etap naszej historii jest to bardzo cięzkie ale nie niemożliwe. Co o tym śadzicie ?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.