Jump to content

ArekII

Użytkownicy
 • Content count

  878
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ArekII

 1. Witam. Bardzo interesuję się historią a zwłaszcza II wojną światową. Wojna na Pacyfiku. Najbardziej ciekawa. Amerykanie kontra Japończycy. Japonia małe państwo ale silne. Przeczytałem o odziale 731 i marszu śmierci. Jestem zaszokowany. Najbardziej odziałem 731. Jak tak można robić?! i to jeszcze dzieciom i kobietom. Badania prowadzone na ludziach były w sposób bestialski przeprowadzane... Nie wiem czy Hitlerowcy byli bardziej okrutni. Japończycy byli wtedy bardzo okrutni. Jeśli ktoś chcę zemną pogadać na ten temat to niech piszę na gg. Numer 5839786 jestem niewidoczny.
 2. Witam. Informacji miliony o podboju księżyca przez NASA. Od rakiety po rękawiczki dla astronauty. Ale o programie ZSRR dużo nie znalazłem. Przedyskutujmy jakie ZSRR miało szanse, dlaczego przegrali? Przecież odnieśli dwa duże zwycięstwa mniej więcej pierwszy człowiek w kosmosie i pierwszy spacer kosmiczny a potem taka przegrana. Przy okazji porozmawiajmy o technologii ZSRR, kombinezony kosmonautów, rakiety które miały wynieść astronautów i wiele, wiele innych.
 3. Wojna w Korei - uzbrojenie

  Witam. Tak jak mi napisaliście założyłem nowy temat. Chcę rozpocząć dyskusję na temat uzbrojenia wojsk obu stron w czasie wojny w Korei. Na początek może podyskutujmy o czołgach? Jak wiadomo wojna w Korei pozwoliła wypróbować nowy sprzęt który powstał po IIWŚ. Najbardziej popularnymi czołgami tego okresu i chyba najlepszymi były amerykański czołg M-47 i jego odpowiednik radziecki czołg T-54. Czołgi miały już nowe systemy celowania i były gotowe do walk w nocy dzięki noktowizorom. Czołgi były nadal rozwijane i obie strony chciały aby ich czołg dominował na polu walki.
 4. Witam. Dlaczego Polska nie przygotowywała się do wojny? Chodzi mi o zbrojenie. Przecież przed 39r. było można zobaczyć na co stać Hitlera to dlaczego Polska to z ignorowała? No wiadomo, jakoś się tam zbroili ale najwidoczniej to nie wystarczyło. Gdzie jest powód tych ograniczonych zbrojeń? Czy po I wś i wojnie Polsko- Bolszewickiej nie wyciągnięto wniosków że Polska powinna być silna aby stawić czoła wrogom? A może Polacy byli tak naiwni i myśleli że te pakty o nieagresji ich zabezpieczą przed atakiem? Mieliśmy tyle lat aby się zbroić.
 5. NATO a Rosja

  Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Dlaczego Rosja nie chcę dołączyć do NATO? Nic by chyba nie stracili a może i by zyskali. Ktoś może mi pomóc?
 6. Witam wszystkich. Zastanawiam się co by Niemcy dalej czyniły gdyby wygrali z Rosją. Gdzie by dalej ruszyli? Czy może Niemcy pomogli by Japończykom rozprawić się z USA czy może gdzieś indziej by uderzyli? jak myślicie?
 7. Witam. Mam pytanie. Czy ktoś może mi powiedzieć o II wojnie światowej w Ameryce płn i płd? nic nie słyszałem żeby tam były prowadzone jakieś wojny. Jedynie co słyszałem to atak na pearl Harbol. Brazylia była dotknięta wojną i czy w samych USA była prowadzona wojna że były jakieś straty w ludności i zniszczenia miast? Też czytałem na wikipedii że też były potyczki na Antarktydzie. Czekam na wasze odpowiedzi.
 8. Messerschmitt Me 262

  Witam. Czy Messerschmitt Me 262 odegrał jakąś dużą rolę w jakiejś bitwie? Czy jeśli Hitler nakazał by większą produkcję tych samolotów to by odegrali większą rolę w wojnie?
 9. Witam. Według was jaki był najlepszy lotniskowiec II wś?
 10. Witam. Dzisiaj znalazłem taki artykuł. http://wiadomosci.onet.pl/1510025,2678,1,1...w,kioskart.html Czy Chiny chcą panować nad całym kontynentem Azjatyckim i chcą się równać do USA i mieć tytuł supermocarstwa?
 11. Pearl Harbor

  Witam. Co by było gdyby jednak Japończycy zdecydowali się na zajęcie Pearl Harbor po ataku? Większych problemów by nie mieli bo bardzo spore straty w ludziach były. Jakby to się odbiło na USA i na całej US navy ?
 12. Rosja i Alaska

  Witam. Gdyby Rosja miała połączenie geograficzne z Alaską i byłby tam bardziej klimat przyjazny życiu to czy Rosja by nie sprzedała Alaski USA? A kolejne pytanko jeśli Rosja by w ogóle nie sprzedała Alaski USA to jakby mogła wyglądać gospodarka USA i Rosji?
 13. Witam. Oglądając ostatni program o historii na tvp historia historyk opowiadał o tym jak Hitler zaatakował ZSRR to Stalin zamknął się u siebie w pokoju na Kremlu i pisał warunki pokoju z Hitlerem w którym oferował mu tereny Ukrainy, Białorusi i chyba państw nadbałtyckich, ale Hitler odmówił. 1. Czy takie coś miało miejsce? 2. Jeśli coś takiego było to czy doradcy Hitlera chcieli aby podpisał takowy pokój ?
 14. Witam wszystkich. Ostatnio powróciłem do historii na Pacyfiku i zaciekawił mnie temat okupacji Korei. Przede wszystkim ta nazwa która jest taka sama jak nadano Polsce w czasie okupacji niemieckiej. Czy ktoś ma jakieś informacje jak traktowano Koreańczyków, w ogóle jak się żyło w czasie okupacji i czy też występowały takie sytuacje jak łapanki czy np. "Pawiaki" itp. Zapraszam do dyskusji i dzielenia się wiedzą
 15. Witam, chciałbym podyskutować o karabinie wz. 96 beryl. Jest oparty na konstrukcji Ak- 74. Czy taka broń jest dobra na te czasy, czy powinien zostać zmodernizowana lub zakupić nowe bronie, lepsze od Beryla?
 16. Państwa Unii Europejskiej

  Witam. Według was, które państwo w Europie dominuje pod wszystkimi względami np. geograficznymi, politycznymi, militarnymi, demograficznymi, ekonomicznymi, kulturowymi. Tak wiem ciężko to określić no ale na pewno jest jakiś kraj który dominuje w UE i może dyktuje niektórym państwom co mają robić.
 17. Zamach na WTC

  Witam. Czy zamach na WTC miał jakiś wpływ na los świata, USA i różnych wydarzeń na świecie?
 18. Witam. W czasie zimnej wojny wydarzyło się wiele wojen z udziałem ZSRR. Czy polscy żołnierze brali udział w takich wojnach np. w roli obserwatorów, wsparcia logistycznego czy jako jednostki walczące np. w wojnie w Wietnamie, Korei, Afganistanie itp. Słyszałem że polscy żołnierze jeździli do Wietnamu w roli obserwatorów ale jedyne źródło to różne fora a więc nie jestem pewny.
 19. Witam. Macie może jakieś informacje o historii noktowizji ? Temat ciekawy i chciałbym się w wgłębić w tą technologię W internecie jest trochę informacji na temat Vampira ale już np. na temat NSP-2 czy o M2 sniper Scope już jest mało informacji nawet na anglojęzycznych stronach :( Proszę o polecenie mi jakiś książek na ten temat a w szczególności o powyższych trzech modelach jak i zapraszam do dyskusji na pewno macie coś do powiedzenia na ten temat
 20. Ukraińska rewolucja

  No to co? wojna Rosyjsko- Ukraińska ?
 21. Wydaje mi się że we Francji broń pacnerna była świetnie wykorzystana... Z tego co mi wiadomo Francuzi mieli przewagę w broni pancernej. Sam sukces Rommela i jego dywizji duchów daje do myślenia : )
 22. Witam. Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat sił specjalnych w okresie II wojny światowej. Można wiele rzeczy dowiedzieć się o jednostkach specjalnych po stronie Aliantów a ja chciałbym porozmawiać o jednostkach specjalnych po stronie państw osi i ZSRR. Dokładniej o ich działaniach, jakie to były jednostki jeżeli w ogóle były itp. Nie mogłem się doszukać w internecie o jednostkach specjalnych po stronie Niemieckiej a tym bardziej po stronie Japońskiej czy Włoskiej. Będę wdzięczny za informacje I takie małe pytanie. Czy SS, Gestapo itp. można było nazwać jednostkami specjalnymi? Niestety mój nauczyciel nie odpowiedział mi na to pytanie.
 23. Wędrowcy

  Witam. Czy w okresie starożytności i średniowiecza były przypadki gdy do krajów europejskich przybywali ludzie z dalekich kontynentów jak np. Azja? W jaki sposób ludzie ze średniowiecza czy starożytności reagowali na nich? I odwrotnie czy w czasie tych dwóch epok organizowano wyprawy w celu "zwiedzenia" świata? Jakie pojęcie społeczeństwo Europy o nich miało? Są jakieś materiały na ten temat?
 24. Historia noktowizji

  Najbardziej chciałbym poznać te raczkujące modele typu M2 Sniper Scope czy NSP-2
 25. Dzień Dobry. Chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o Francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Akurat mam zamiar do niej wstąpić w wieku 17lat. Decyzję przemyślałem i tak postanowiłem. Mam zamiar chodzić na lekkoatletykę aby poprawić kondycję. Co o niej sądzicie? Wiadomo, bardzo ciężko, łatwo tam zginąć, bardzo duże zarobki, nie trzeba mieć dużych szkół no jedynie podstawówkę ;D Prosiłbym nie pisać że zmienię zdanie itp. Co o niej sądzicie?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.