Jump to content

Shonen

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About Shonen

 • Birthday 04/18/1976

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  ŁÓDŹ
 1. Zmiana konstytucji

  Uważam, że po pierwsze powinno się automatycznie z urzędu pozbawiać mandatu posła jeśli dopuści się wspomnianego przestępstwa aby nie było świętych krów i z drugiej strony powinien istnieć numeratywnie określony katalog przestępstw po popełnieniu których droga do kariery politycznej jest zamnknięta. Jeśli szeroko będziemy patrzeć na ten temat to tak jak we wcześniejszym poście ktoś napisał za powiedzenie prawdy o prezydencie będziemy ścigani z urzędu i pozbawieni praw publicznych
 2. Czy Kartagina mogła stać się Rzymem?

  Do rozpatrzenia są dwie kwestie: Czy Kartagina byłaby w stanie pokonać Rzym ? Odpowiedź TAK Czy Kartagina mogłaby by być drugim Rzymem ? Odpoweidź NIE Sposób rządzenia Kartaginą w tamtym czasie wg mnie nie pozwalał jej stać się imperium. Mogłaby najwyżej dzięki pewnym krokom stać się potęgą morską (a była tak blisko) i w ten sposób podzielić między sobą a rozwijającym się Rzymem ówczesny świat
 3. Czy Persowie mogli pokonać Aleksandra Wielkiego?

  Zgadzam się z kilkoma wcześniejszymi wypowiedziami. Każdego można pokonać albo aby pokonać geniusza trzeba mieć więcej szczęścia niż on lub być większym geniuszem ale tak na serio. Wielokrotnie podczas podbojów Aleksandra sytuacja na polu bitwy albo sytuacja przed bitwą była "niewesoła" wystarczyło wtedy w odpowiedni sposób obrócić przeciwko Aleksandrowi armie sprzymierzone. Druga sprawa to namówić do zdrady przywódców jego armii. Oba te rozwiązania wskazują, że w czysty sposób Aleksandra nie byłoby można pokonać, tylko na placu boju. Do pokonania niezbędne wg mnie byłyby wspomniane wcześniej intrygi.
 4. Masz racje temat na pierwszy rzut oka wydaje się dziwny, prosty a nawet mało interesujący. Jednak jeśli ktoś ma za sobą zgłebiony temat Juliusza Cezara, w szczególności jego profesjonalizm jeśli chodzi o przygotowania do kampanii to zrozumie, że ten temat może przerodzić się w gługi wątek.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.