Jump to content

Woziwoda

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About Woziwoda

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna
 1. Ależ nie tylko postkożdoniowców. W dzisiejszej publicznej dyskusji, epitetem ślązakowca posługują się niektórzy agresywni ignoranci, którym w głowie nie mieści oczywista prawda, że narodowość jest kwestią wyboru a nie decyzji władzy, grupy krwi czy widzimisię sąsiada.
 2. Urzędnicy obecnego prezydenta zapewne nie odpuszczą kolejnej okazji aby coś spieprzyć i nie sądzę aby było im dane objąć umysłem całość problemu, tj. argumentów uzasadniających sensowność tradycyjnie ustalonego terminu obchodów. Można próbować jeszcze ich przekonywać ale racjonalniejsze wydaje się przejście "ponad nimi".
 3. Nie wiem czy osoby używające określenia "ślązakowiec", ślązakowcy" zdają sobie sprawę, że Ślązaka (mnie na przykład) dotykają takie słowa podobnie jak wyzwiska typu polaczki, polakowcy. Czy posługiwanie się wyzwiskami ma wzmocnić siłę używanych argumentów?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.