Jump to content

Rafał111

Użytkownicy
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

About Rafał111

 • Rank
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Trawniki
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, historia
 1. Olimpiada historyczna 2011/2012

  Wyniki zapewne już macie, ja dziś otrzymałem moje i jestem bardzo zaskoczony, jakiś cudem dostałem 5.
 2. Olimpiada historyczna 2011/2012

  Pisząc prace o normanach można użyć słowa Duńczyk czy Szwed w kontekście narodowości?
 3. Olimpiada historyczna 2011/2012

  Ale ten temat ma bardzo duże szanse powodzenia, ponieważ mało osób go wybierze. Najgorzej będzie przejść ze starożytności i średniowiecza.
 4. Dziś PTH opublikowało tematy na etap szkolny. Moim zadaniem tematy są co najmniej dziwne... Wybrałem temat z średniowieczna, choć nie wiem skąd wezmę materiały. Strona: http://olimpiadahistoryczna.pl/
 5. Prawo rycerskie

  Witajcie, mam pytanie który z niżej wymienionych piastów wprowdził prawo rycerskie? a) Mieszko I b) Kazimierz odnowiciel c) Bolek Krzywousty d) Kazimierz Wielki Niestety wujek google nie dał mi jedno znacznej odpowiedźi.
 6. Historia - konkurs kuratoryjny

  witajcie, w tamtym tygodniu pisałem konkursy okręgowy i niestety zabrakło mi 2 punków.... Będę próbować się odwoływać, ktoś z Was wcześniej już to robił? Jak ktoś wie kto to dokładnie wygląda to będę wdzięczny jakby mi to opisał...
 7. Znaczenie szabli

  Tak też myślałem, ale nie wiedziałem co napisać to chciaż to napisałem, dzięki za odpowiedź.
 8. Znaczenie szabli

  Witajcie, na konkursie historycznym napisałem w opisie stroju szlacheckiego opis szabla- Długość szabli oznaczała zamożność szlachcica, tym dłuższa szabla tym szlachcic bogatszy. To jest prawa czy mój wymysł, gdzieś o tym czytałem, ale czy to prawda to nie wiem.
 9. Maciej Korwin

  Król Węgier w latach 1458-1490 syn Jana Hunyadyego. Dla sporej części użytkowników jest to koniec wiedzy o nim a tu o dziwo jest o czym pisać, wg. mnie zdecydowanie najlepszy władca Węgier, nawet średniowiecza. Potrafił z Węgier rządzonych przez magnatów uczynić państwo które było mocarstwem europejskim. Węgry toczyły wojnę o Czechy z Polską, o Wiedeń i koronę cesarską z Habsburgami, z Czechami o Morawy, Turcją i nie miał dobrych stosunków z Wenecją z papiestwem. Posiadał sojusz tylko z państewkami włoskim, Francją i pod koniec swojego panowania zawarł sojusz przeciw Polsce z Moskwą. W 1474 wojska Węgierskie były pod Wrocławiem, a w 1485 zajął Wiedeń. Sukcesy te mógł odnieść tylko dzięki udanej polityce wewnętrznej, roczny dochód wynosił 800 000-1000 000 forintów, pięć razy więcej niż Władysław Pogrobowiec. Świetny władca, wódz, niestety po jego śmierci jego dzieło zostało zniszczone przez magnagów Węgierskich i króla "dobrze" Władysława Jagiellończyka.
 10. Odkop Nie wykorzystały? Chyba lepiej nie dało. W Niemczech w maju 1848r zebrało się zgromadzenie narodowe w Frankfurcie nad Menem. Odbyło się swego rodzaju referendum, zwyciężyła partia mało niemiecka(Prusy+ państewka niemieckie) nad partia wielkoniemiecką( Austria, Prusy, państewka niemieckie). Jednak Fryderyk Wilhelm stwierdził "że nie będzie podnosił korony z błota" gdyż została mu ona ofiarowana z woli ludu. Jednak myślę, że to była świadoma decyzja, Prusy były wtedy za słabe, żeby przeciwstawić się Francji Napoleona, Austrii Franciszka i Rosji Mikołaja. Były świadomy, że te państwa mogą być zaniepokojone wzrostem siły Prus. A jeśli chodzi o Włochy, były duże sznase, lecz jeśli wojskami dowidzi wódz który nawet nie zna języka swoich żołnierzy(W. Chrzanowski). Jeśli chodzi o Włochów oni zawsze sami nie mogą sobie z czymś poradzić(np. Iwś i IIwś)
 11. Traktat w Radnot - 6 grudnia 1656

  I z tego menda i z tego, prawie żadna różnica, ale wracjąc do tematu kto dostał prawie całą Litwe? I Rakoczy by dotał tereny aż pod Warszawe?
 12. Traktat w Radnot - 6 grudnia 1656

  Ktoś może wie kto miał jakie tereny uzyskać? O ile dobrze mi wiadomo to Prusy miały mieć wielkopolske, Szwecja kurlandie, pomorze, kujawy, Chmielnicki Ukraine, Rakoczy chyba małpolske, a Janusz Radziwił województwo nogogrodzkie. To czyje miały być pozostałe tereny?
 13. Rokosz Lubomirskiego

  vivente rege-Mógł by mi ktoś przybliżyć ten termin?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.