Jump to content

antonius

Użytkownicy
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by antonius

 1. Amfiteatry

  Jaki rzymski amfiteatr podoba wam się najbardziej bo mnie http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pula-amfiteatar.JPG - to nie jest bynajmniej Koloseum to chorwacki amfiteatr w Puli oraz: http://commons.wikimedia.org/wiki/Amphitheater_(El_Djem) - amfiteatr w Tunezji a teraz powiedzcie jakbyście mieli taki amfiteatr w posiadaniu i nadchodził by czas igrzysk to jakie zwierzęta byście wzięli?? A oto moje : 10 krokodyli 5 niedźwiedzi 15 lwów 5 słoni 7 panter 6 hipopotamów 10 tygrysów
 2. Aztekowie, Majowie...

  obejrzyjcie sobie Apocalypto , Mela Gibsona nawet niektóre urywki są pokazane w internecie , nie wiem wogóle po co krytycy filmowi , "buntowali"społeczność przeciwko temu filmowi i to przez to że tam jest dużo krwi ? Przecież krew to jest chleb powszedni w kulturze Majów i Azteków . I tam na tym filmie jest pokazane właśnie ceremonie religijne , które są prawdą , no ale nic obejrzyjcie i sami zobaczcie
 3. Punt

  A może Egipcjanie wymyślili sobie to miasto-państwo tak jak Hiszpanie El Dorado?? .Bo przecież pawiany i lamparty ( chodź już w małych ilościach) żyją do dziś na Płw . Arabskim , a dziś oglądałem film o Egipcie bo kupiłem sobie 12 numer z Tajemnic starożytnych cywilizacji i co najciekawsze te produkty które były wykorzystywane do produkcji pachnideł i jeszcze w dodatku te same które były rzekomo w tym Puncie , były w Syrii i Fenicji , także uważam że raczej jest to mit ale może coś w tym jest???
 4. Punt

  Jeśli punt by istniał to sądzę że archeolodzy znaleźli by może pozostałości miast-państw tej cywilizacji , bo przecież musieli od kogoś brać to złoto od jakiś ludzi , bo nie sądzę żeby jakis faraon by narażał by swoich ludzi ( mieszkańców Egiptu) do pozostania w tej części Afryki narażając ich na ataki dzikich kotów , jadowitych węży , krokodyli , hipopotamów czy słoni , a nawet tubylców po to tylko żeby nałapać kilka pawianów , czy przywieźć skóry lampartów , albo jakieś aromatyczne zapachy . To państwo musiało istnieć , mieszkali ludzie , były budynki , pewnie prowadziło wojny , tylko gdzie to państwo było czy to jest dzisiejsze Zimbabwe , Zambia , Etiopia a może Botswana ,kto to wie . Tylko szkoda że archeolodzy wolą się zajmować wielkimi cywilizacjami , a wciąż wiemy za mało np. o Puncie , Nubii czy Toltekach z Ameryka Środkowej
 5. Rzymska sztuka gotowania

  no cóż chcecie jadali to co mieli , homo erectus też jadał robaki i inne stworki których do ust dziś byśmy nie wzięli , ciekawi mnie to czy rzymianie wraz z poszerzaniem się Imperium Romanum , polowali i jedli inne stworzenia , nie chodzi mi tylko o tereny Europejskie , ale o Afrykę i Azję czy np. było tak że w zależności gdzie rzymianie mieszkali to jedli to co rosło i chodziło na danym terenie? np. rzymianie mieszkający w Hiszpanii jedli dziki , a czy mieszkający w Egipcie jedli antylopy? .
 6. Mitologia i wierzenia Azteków

  i właśnie ich mitologia czyli mitologia Azteków była nie tyle religią ciekawą czy mroczną ale też i zgubną można powiedzieć że w 1519 roku to był ich koń trojański , ponieważ postać Corteza uświadomili sobie z bogiem Quetzalcoatl , ponieważ to właśnie według ich wierzeń to właśnie Cortez był właśnie tym bogiem . I od tego momentu jego samego i jego armie zaczęli traktować z szacunkiem i byli dla nich mili , a nawet zaprosili ich do swojego miasta Tenochitlan , Cortez jako cwany lis wykorzystał okazję i zaatakował i podbił Azteków i od 1519 roku Imperium Azteków już nie istaniało.
 7. Rzymska sztuka gotowania

  Ja to kiedyś oglądałem film na Discovery o Rzymie . Jeden z archeologów odkopał szczątki jakiegoś rzymianina i dali mu imię Marcus i ustalili że był farmerem , i oni ustalili i odtworzyli posiłek jaki spożywała Marcus oraz grupa średnio zamożnych i biednych rzymian . Nazwy tej potrawy rzymskiej co oni robili to nie pamiętam , ale pamiętam co było w tych składnikach . 1 duży kawał wołowiny ciecierzyca lubczyk 2 ząbki czosnku 1 kozi ser sałata rzymska 1 butelka wina czerwonego także tak mniej więcej jadał rzemieślnik albo farmer .
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.