Jump to content

Necronice

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About Necronice

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. Morela?

  Cóż, tutaj też można się spierać co do "trwałości" tego owocu. Podczas "sprowadzania go" do Europy, zapewne drogą wodną mogło dojść np. do zgniecenia morel, tak więc o jako takiej trwałości mówić nie można. A jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że kler pod przykrywką walki o chrześcijaństwo chciał wybić jak najwięcej Arabów i zagarnąć jak najwięcej ziemi, niewątpliwie im się to udało.
 2. Król Baldwin IV Trędowaty

  Bardzo mnie ciekawi jego postać. Być może jego rycerska odwaga i szlachetność są przerysowane, ale i tak nie ulega wątpliwości, że był utalentowanym królem. Zastanawia mnie kilka szczegółów z jego życia, np. jak on w ogóle mógł funkcjonować? Czy ludzie się od niego nie zarażali? Jak można było pozwolić mu sprawować władze? Czy mógł wchodzić do kościołów itp.? Czekam na wasze zdanie.
 3. Czarne owce Królestwa Jerozolimskiego

  Agnieszka Agnieszką, ale jej córeczka Sybilla też nieźle wdała się w mamusie. Podobno Baldwin chciał unieważnić jej małżeństwo z Gwidonem, ale ona się uparła i nie pozwoliła. Już nie mówiąc o tym że Herakliusz został patriarchą w dużej mierze dzięki "przyjaźni" z królową Agnieszką. Cóż, Herakliusz widocznie też miał, zaraz, jak ktoś to powiedział..."umiejętności uwodzenia wysoko urodzonych niewiast "
 4. Balian z Ibelinu - Królestwo Niebieskie

  Może "Król Trędowaty" Zofi Kossak? Jeśli ktoś nie czytał to polecam - wciągająco napisana powieść o Królestwie Jerozolimskim.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.