Jump to content

nefre

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About nefre

 • Birthday 06/30/1987

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

745 profile views
 1. Tajemnica Tutanchamona ujawniona!

  Autorem tekstu jest Zahi Hawass, dość istotna postać we współczesnej egiptologii.
 2. Tajemnica Tutanchamona ujawniona!

  Wyniki badań DNA zostały opisane we wrześniowym National Geographic. Okazało się że: * Echnaton nie był chory na zespół Marfana * Tutanchamon pochodził z kazirodczego związku rodzeństwa- Echnatona i jednej z jego sióstr (nie była to ani Nefertiti ani Kija) * żona Tutanchamona (Anchesenamon) była prawdopodobnie jego przyrodnią siostrą * Tutanchamon miał liczne problemy zdrowotne: końsko- szpotawa lewa stopa, brak kości w paluchu i martwica w części stopy (tłumaczyło to znalezienie 130 lasek w jego grobowcu) * Tutanchamon miał problem ze spłodzeniem potomka. Świadczą o tym 2 mumie płodów, znalezione w jego grobowcu, które prawdopodobnie były jego nienarodzonymi dziećmi * młody król chorował na ciężką odmianę malarii Wszystkim zainteresowanym polecam przeczytanie całego artykułu. Świeże i sprawdzone informacje.
 3. Nefretete - ocena

  Do niedawna też tak sądziłam, ale wrześniowym National Geographic, w obszernym artykule poświęconym Tutenchamonowi, jest napisane: "Nowe zdjęcia mumii [Echnatona] położyły kres spekulacjom, że rodzina cierpiała na choroby dziedziczne, takie jak zespół Marfana, co miało tłumaczyć wydłużone twarze i zniewieściałe sylwetki przedstawiane w sztuce okresu rezydowania faraonów w Tell el-Amarna. Nie znaleziono zmian patologicznych charakterystycznych dla tego rodzju schorzeń. Androgyniczne wizerunki Echnatona mogą być zatem odbiciem jego utożsamiania się z bogiem Atonem, który jako źródło wszelkiego życia reprezentował oba aspekty, męski i żeński." s. 54 Co ciekawe, po przebadaniu DNA bodajże 10 mumii okazało się, że Tutanchamon został spłodzony przez Echnatona i jego rodzoną siostrę. To miało też się przyczynić do śmierci młodego króla, a nie jak wcześniej sądzono- uderzenie w głowę.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.