Jump to content

mysh(a)

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About mysh(a)

 1. Biali Templariusze

  Tak wiem przypomnialo mi sie juz po napisaniu posta i dziekuje za info:)
 2. Balian z Ibelinu - Królestwo Niebieskie

  David Camus- ksiazka fabularna pt. Rycerze Krolestwa. Tam mozna cos niecos znalezc. Istnial krzyz ktory byl zabierany na rozne bitwy m.in pod Montgisard czy Hittin, ale czy byl to prawdziwy krzyz Chrystusowy?? Nie mozna byc 100 procentowo pewnym. Jak znajdziesz jakies inne publikacje z nim zwiazane, podziel sie informacjami na jego temat.
 3. Balian z Ibelinu - Królestwo Niebieskie

  Polecam publikacje Dawida Camus: Rycerze Krolestwa. Tam znajdziesz wiekszosc odpowiedzi na twoje pytania. A ten zloty krzyz to byl krzyz na ktorym umarl nasz zbawiciel- przyozdobiony jak przystalo na cos wartosciowego. Byl to Krzyz Chrystusowy, jednakże gwoli ścisłości wydaje sie, że nie mógl być on prawdziwy. Różne są teorie na jego temat.
 4. Biali Templariusze

  Co sądzicie o ich obyczajach( brak krzyża na płaszczu, wypalanie sobie krzyza na czole) Czy prawda jest ze zawsze do ich gorna zaliczano co najwyzej siedmiu czlonkow? Znacie moze jakies postacie zwiazane z tym elitarnym niejako gronem? Mi przychodzi tylko do głowy Norweg Kunnar Sell. Abstrahujac od Templariuszy Czy jest ktos na tyle obeznany aby przedstawic mi liste wszystkich zakonow uczestniczacych w krucjatach?Jest mi wiadomo tylko o dwóch: Szpitalnicy i Templariusze.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.