Jump to content

sherkan

Użytkownicy
  • Content count

    2
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by sherkan

  1. Witaj, Jestem twórcą gry , postanowilismy wraz z zespołem stworzyć drugą grę pt. TWars. Gra będzie w klimacie starożytnego rzymu, gdzie gracz rozwija imperium, podbija prowincje, rozwija armię. Moja wiedza z zakresu rzymu, była do tej pory czysto hobbystyczna, chcialbym Was poprosic o pomoc merytoryczną. Postanowilsimy na początek stworzyć takiego typu jednostki lądowe: welici - piechota lekkozbrojna - http://www.romanum.historicus.pl/velites.html hasati - włócznicy - http://www.romanum.historicus.pl/hastati.html triari - trzecia linia - http://www.romanum.historicus.pl/triarii.html Aquilifer - czlowiek niosacy orla - podnosi morale - http://www.romanum.historicus.pl/aquilifer.html ala - lekka kawaleria, http://www.romanum.historicus.pl/ala.html clibanarii - ciezka jazda zbrojna slonie bojowe - dla konta platnego, najsilniejsza jednostka osadnicy - kolonizuja nowe tereny szpiedzy - zdaja raporty szpiegowskie machiny: katapulty balista mangonela wieza obleznicza Okrety wojenne Trirema był to statek dominujący na Morzu Śródziemnym do III wieku p.n.e. Był mały, zwinny i występował w liczebnych grupach. Liburna był małym i zwinnym statkiem biorącym na pokład zwykle od 300 do 400 ludzi. (jednostka opisana wcześniej) Quinquerema był głównym statkiem wojennym Rzymian podczas i po wojnach punickich. maly transport duzy transport, Chcialbym zapytać czy jednostki, nazwy są poprawnie dobrane? Czy rzymianie uzywali sloni bojowych? Oraz czy kolejnosc od najslabszej do najsilniejszej jednostki morskiej, trirema, luburna, quin... sa poprawnie dobrane? ew. czy mielibyscie jakies pomysly na typy jednostek oraz przeznaczenie. dziekuje i proszę o komentarze. p.s. Chętnie nawiążemy kontakt z osobą(ami) znającymi bardzo dobrze tematykę starozytnego rzymu, oraz innych cywilizacji tego okresu. P.S. Zapraszam w wolnym czasie do naszej gry.
  2. Na jaki okres mają być dane? Jak na III pne, to jeszcze masz w szyku ciężkozbrojnych principes. Włassnie sie zastanawialem czy robic podział jak w wojsku na 1,2,3 linie a czy nie uproscic do lekkich wojsk, srednich, ciezkich np. na welici, hasati, triari, moze to niezbyt poprawne okreslenie lekkich/srednich/ciezkich bo raczej tutaj chodzilo o doswiadczenia bojowe zolnierzy. Nie luburna a liburna tak, przepraszam literowka. Jest tylko kilka przypadków użycia słoni przez rzymian. Sami z siebie ich nie hodowali, zawsze sojusznicze. Zamiast clibanari lepiej użyć cataphracti/catafracti. A czy to przypadkiem nie jest pozniejszy okres, blizej bizancjum? mangonela, to powinien być raczej Onager - a ten opisany jest dopiero u Ammiana Marcelina w IV w ne. spotkalem, z obiema nazwami dla jednego urzadzenia. Uzylem mangonela, gdyz czesciej uzywany, szczegolnie w grach klimatu sredniowiecza rowniez wystepuje to slowo. Generalnie nie jest to podzial na republike/imperium, a konkretnie starozytny rzym, jako calosc.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.