Jump to content

abramowicz

Użytkownicy
 • Content count

  107
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by abramowicz


 1. Jeśli już jakaś polska organizacja była podobna do UPA pod względem ideologicznym to NSZ.UPA nie była antyrosyjska w UPA istniało kilka sotni rosyjskich,była antykomunistyczna(co przysparza jej wielu sympatyków wśród polskich prawicowców), antypolska.Dziś wszystko co antyrosyjskie,antylewicowe dla polskiej prawicy jest super,stąd np. łotewscy SSmani oprawcy z gett i mordercy polskich żołnierzy doczekali się pochwał.Jakoś dziwne że RONA gen.Kamińskiego nie doczekała się pochwał,wszak walczyła z komuną (Powstanie Warszawskie było dla nich prowokacją komunistów z AK)

  Co do UPA to ideologia skrajnego nacjonalizmu,szowinizmu,antysemityzmu oraz ludobójcze metody czystek etnicznych + duża liczba b.SSmanów oraz policjantów znanych z akcji w gettach i obozach koncentracyjnych jasno pokazują oblicze UPA/OUN(B).Metody jakimi scalali banderowcy inne grupy ukraińskie min UPA(B) przypominały karne pacyfikacje,polska partyzantka AK,BCH,AL raczej nie scalała innych grup mordując 1/3 składu podporządkowywanej sobie grupy.


 2. Narya masz racje, co się działo z robotnikami walczącymi o swoje prawa np. w Zagłebiu Dąbrowskim.

  Jak powiedział tow.Okrzeja "Trwa walka o Polske sprawiedliwą,bez czworaków,suteren,bez obszarników i karbowych,w tej Polsce kozaka nie zastąpi polski żandarm.Gdy mówie Polska pytam też jaka?"

  Dla wielu to co zrobił pewien "Wielki Polak" było tak wielką akrobacją że uznali to za zdrade.

  Gen.Świerczewski popełniał błędy taktyczne,ale pytanie co spowodowało że dosyć dobry d-ca w wojnie z faszystowskim puczem w Hiszpanii stał się rozbitym człowiekiem,ale to już raczej rola psychologa.Warto przypomnieć że wielu internacjonalistycznych bojowników przepadło w obozach stalinowskich,Stalin obawiał się że zostali trockistami.Ludzie którzy go znali,nawet ci krytyczni wobec jego talentów d-cy,podkreślali że w czasie walki wykazywał się osobistą odwagą


 3. Komintern do czasów Stalina był internacjonalistyczną/międzynarodówką komunistów-tylko partii,obok tego istniały międzynarodówki komunistycznych związków zawodowych, komunistycznych organizacji chłopskich,komunistycznych organizacji młodzieżowych,oraz międzynarodowa organizacja zajmująca się pomocą więźniom politycznym w krajach kapitalistycznych(MOPR).W rękach Stalina stał się Komintern narzędziem do kontroli prawomyślności w partiach,kogo Komintern potępił ten stawał się wrogiem.


 4. W skład ZSRR obok Rosji Radzieckiej weszła Ukraińska Republika Radziecka,Białoruska RR oraz podobne republiki komunistyczne na Kaukazie i Azji środkowej,WKPB była partią internacjonalistyczn a i nigdy nie głosiła wielkoruskiego nacjonalizmu,w jej skład weszły podobne partie Ukraińska,Białoruska,Żydowska,część działaczy SDKPiL.

  Twierdzenie ze ZSRR to Rosja jest równie zasadne jak twierdzenie że Jugosławia to Serbia.


 5. FSO masz racje. Całkiem spore grono byłych legionistów walczyło w Armii Czerwonej,inni znaleźli się w KPRP/KPP,wśród Orląt Lwowskich był 16 latek który w parę lat później dołączy do KPP,w Wilnie środowisko komunistów tworzyli byli członkowie organizacji młodych katolików,a postać Mariana Buczka.Wielu ludzi do KPPczy ogólnie komunizmu przywiodło rozczarowanie brakiem reform min do GPU wstąpiła cała siatka POW która stwierdziła że jest to ich wyraz wierności wobec linii bojowników 1905 roku w przeciwieństwie do tych co zdradzili i bawią się z tymi co jeszcze kilkanaście lat temu kolaborowali z caratem. W KPP znalazło sie sporo wartościowych uczciwych ludzi min Leon Lipski czy Ludwik Hass.


 6. Siatka Herberta Wolfa czy tu chodzi o tzw. Nadwywiad, czy o grupę funkcjonariuszy Polskiej Policji Kryminalnej tzw. polskiego kripo którzy zostali zwerbowani przez Gestapo.

  Co do ks.Trzeciaka to tak całkowicie poglądów nie zmienił( jeśli zmienił) bo utrzymywał kontakty z org. Miecz i Pług która wysyłała dziwne memoranda do Hansa Franka i miała kontakty z Gestapo i SD (przynajmniej kierownictwo).


 7. No cóż Świerczewski zginął z rąk antykomunistycznych rycerzy z UPA,był czerwonym mordercą co rozbijał główki niemowlakom,gwałcił zakonnice w Hiszpanii,gdzie rycerze Franco zachowywali się tak szlachetnie,nie był patritą tak jak fabrykanci w 1905 roku którzy nasyłali kozaków na strajkujących robotników,a po 1918 już patriotycznie policje,a ci mieliu czelność wychodzić 1 maja na demonstracje w to czerwone święto ustalone przez Stalina i Hitlera. :P

  Miałem zaszczyt rozmawiać z żołnierzami z ochrony Świerczewskiego,potem jeden z nich został w LWP pułkownikiem powiedział że Świerczewski był odważny ale taktykiem był miernym,był przy tym bardzo nerwowy,pił ale miał mocną głowe.Zresztą we wrześniu 1939 roku też mieliśmy takich generałów co nadawali się do dowodzenia plutonem.


 8. Przed wojną antysemita, do połowy 1940 roku jeden z liderów Narodowej Organizacji Radykalnej,wycofał się dopiero po pogromie wielkanocnym,był przeciwnikiem fizycznej rozprawy z ludnością żydowską.Mimo to za przyzwoleniem propagandy niemieckiej w GG do połowy 1940 wydawał broszury i materiały propagandowe antysemickie i szowinistyczne.Oczywiście nie można go porównywać to takich ludzi jak Brochwicz,ale był osobą która podjęła kontakty z Niemcami na bazie antysemityzmu i antykomunizmu.

  Oczywiście potem zerwał te kontakty i nie skończył tak jak Brochwicz który był redaktorem gadzinówki i konfidentem Gestapo,zmienił się ale jego wcześniejsza postawa była jego balastem którego nie pozbył się.


 9. Jest kilka opracowań na podstawie materiałów defy,powstały po 1989,wyszły małym nakładem bo IPN raczej lewicą się nie interesuje,no chyba żeby ją obsmarować.

  Już po śmierci rozmaici sanacyjni pismacy próbowali Juliana Nowickiego ośmieszyć,pisali że był pijany,że sam się postrzelił itd.

  Tymczasem prasa PPS oraz NZR oraz naoczni świadkowie jasno stwierdzali,demonstracja była pokojowa,ludzie domagali się pomocy od władz i programu prac interwencyjnych.Zostali zaatakowani przez granatowych i tajniaków,jeden z nich( znany z nazwiska) zastrzelił Juliana Nowickiego.Pogrzebano go potajemnie pod okiem tajniaków i mundurowych.

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.