Jump to content

Mango

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mango

 1. Witam serdecznie. Wybitnie nie lubię prosić o pomoc w takich sprawach, ale tym razem mam nie lada problem. Na zaliczenie proseminarium winnam oddać indeksowanie, problem w tym jednak, że nie potrafię rozszyfrować niektórych imion, miejscowości również. Zrobiłabym to sama, gdyby nie fakt, że w żadnej z pobliskich bibliotek [Śląska, uniwersytecka itp.] nie mogę dostać Słownika Historyczno- Geograficznego Ziemi Krakowskiej w średniowieczu, dalej niż do litery Ł. Dlatego proszę o pomoc w przetłumaczeniu, jeżeli ktoś potrafi rozszyfrować chociaż dwie lub trzy nazwy, będzie to już bardzo dużo dla mnie. Podaję imiona w różnych formach, bo nie znam też podstawowej ;/ Dersconem, Potrassium [chyba że to miejscowość], Czader, Bogutha, Jaschconis Rey, Sulco, Jacussius, Probolo, Nosz, Wachniconem, Jasconi, Wrochonem. I miejscowości: Woyslanicz, Nepiesna, Zagorow, Zagorzicz, Chanouicz, Plaouicze, Wanchadlow, Dzewanczicz, Methnow, Moycouicze, Sddza, Medzuecz. Z góry ogromnie dziękuję, mam z tym naprawdę duży problem.
 2. Palestyńczycy - źródła

  Witam serdecznie. Mam pewną - być może nietypową - prośbę. Poszukuję ŹRÓDEŁ, które odnoszą się do sytuacji Palestyńczyków w latach 1948-1993. Czy jest na forum ktoś, kto wie coś na temat istnienia pamiętników czy wspomnień jakichś Palestyńczyków z tego właśnie okresu? Z dokumentami raczej problemu nie mam, chciałabym jednak coś bardziej, jakby to nazwać, osobistego. Będę wdzięczna za pomoc, bowiem problem z tym mam naprawdę spory.
 3. Palestyńczycy - źródła

  Dzięki ogromne, na pewno przyda mi się to, co napisaliście
 4. Dziękuję ogromnie! Jest tego sporo, pomogliście mi bardzo Jestem szalenie wdzięczna :] I sama oczywiście jestem zdania, że na wydziale powinny być wszystkie słowniki, a nawet jeżeli nie na wydziale, to już na pewno w Bibliotece Śląskiej, ale w tym przypadku chyba nie wszystkie części zostały jeszcze wydane, nie orientuję się niestety :] Ahaaaa, no i mogę wysłać skan tego czegoś, bo tak na dobrą sprawę nie wiem jak to nazwać
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.