Jump to content

lukasz1995

Użytkownicy
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

About lukasz1995

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 • Birthday 06/15/1995

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Chlewiska
 1. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  Więc ja uważam, że Polska także należy do najsilniejszych państw średniowiecza, a także Frankowie, Bizancjum i Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.
 2. Mapa nazwisk

  W Polsce są 754 osoby o nazwisku O***. Zamieszkują oni w 56 różnych powiatach i miastach. Najwięcej zameldowanych jest w Skarżysko-Kamienna ,a dokładnie 184. Mieszkam 20 km od tego miasta.
 3. Kampania 1410 roku

  Król Polski wiedział, że doświadczeni zakonnicy zginęli i dlatego próbował podbić Malbork.
 4. Bitwa pod Grunwaldem...

  Nie mam pewności, ale myślę że w tej bitwie brali udział właściciele miejscowości, w której mieszkam czyli Chlewiccy, ale nie znam ich imion.
 5. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  Więc sobie pogdybajmy Gdyby Zygmunt jednak uderzył a Jagiełło wrócił całą potęgą, któą wyruszył na Krzyżaków, mógłby pokonać też Zygmunta.
 6. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  Po pierwsze Zygmunt nie uderzył i Polska była spokojna i można było zająć się Zakonem, po drugie w sprawach historii nie należy gdybać.
 7. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  Krzyżacy zaczęli upadać, a Polska była tylko szachowana i poradziła sobie, tak więc kiedy zakon zbliżał się ku upadkowi to Polska rosła w siłę.
 8. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  Dobrze, będe pamiętał. Myślę tak samo jak Narya, że Polska przeżyła kryzys w XI wieku i XII wieku ale potem była jedną z potęg eurpejskich.
 9. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  -w ostatnich słowach chodzi o to ze polakom próch litwinów pomagali Czesi i Tatarzy - a potęga państwa nie polega tylko na armi ale tez na stosunkach z innymi państwami a jak pisałes krzyżakom pomagała garstka ochotników
 10. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  ale z krzyżakami nie walczył tylko Jagiełło ale tez Łokietek. A w bitwie pod Grunwaldem armia Witolda była słabsza od polskiej i to właśnie polacy zaważyli o zwycięstwie tylko przy pomocy innych państw
 11. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  zgadzam się ale krzyżakom tez pomagało wiele państw zachodnich
 12. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  wszyscy piszecie o Bizancjum, Rzeszy Niemieckiej, Frankach, Papiestwie ale nikt nawt nie wspomniał o Polsce przecież to Królestwo od połowy Xw do końca średniowiecza było jedną z potęg a te kraje nie dotrwały do odkrycia Ameryki, albo były juz wtedy bardzo słabe. Chcę jeszcze przypomnieć że Polacy rozbyli potęgę Zakonu Krzyżackiego, który JuliuszCezar zaliczył do najpotężniejszych państw
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.