Jump to content

Ms. ConnLasair

Użytkownicy
 • Content count

  23
 • Joined

 • Last visited

About Ms. ConnLasair

 • Rank
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • AIM
  6169741

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  opole
 • Zainteresowania
  historia, taniec irlandzki, rpg i fantastyka
 1. Obrona Kaliguli

  ech, no dobra niech wam będzie. (a może Kaligula miał złe dzieciństwo? zabierali mu grabki w piaskownicy....)
 2. aaaa właśnie! Dlaczego ich oszczędzili, zamist wybić wszystkich w pień? ahaaaaaaaaaaaaaa........dzięki, będe pamiętać :grin:
 3. Dowodów nie mam, ale kto wie.... Przypomniało mi się, jak będąc w Gnieźnie nad grobem św. Wojciecha, przewodnik twierdził, iż ogólnie wszystko to zostało ukartowane, a przed nami wcale nie leży św. Wojciech , tylko jego brat. no cóż....z tym już trudniej sie chyba zgodzić. No, chyba, że to byli bracie bliźniacy
 4. Bolesław Chrobry - ocena

  Hmmmm....no tak, tu masz rację. Ale tylko w przypadku ścisłych więzi między państwami było to sensowne. Tak sobie pomyślałam o biednym Mieszku II otoczonym przez wrogów....ech. P.S Dzięki za wybaczenie^^
 5. Najlepsza armia średniowiecza

  No tak, ale czemu ludzie nie mogli się wcześniej poprostu zbuntować, zebrać armię i wybić Krzyżaków w pień? Czemu przez prawie 200 lat nikt o tym nie pomyślał? Byłoby łatwiej, chociaż z drugiej strony pod Grunwaldem odnieśliśmy piękne zwyciętswo. //JKM o Krzyżakach w temacie: http://www.historia.org.pl/forum/viewtopic.php?t=645 lub http://www.historia.org.pl/forum/viewtopic.php?t=334
 6. Obrona Kaliguli

  hmmmmmm.po tym co przeczytałam mimo wszystko podtrzymuję swoje zdanie że Kaligula był poprostu chory. Fakt, że mianowanie konia konsulem mogło mieć na celu ośmieszenie senatu ale tak jak już powiedziałam - normalny człowiek nie robiłby tych rzeczy wiedząc jakie to może mieć konsekwencje.
 7. Najbardziej "zwariowani" władcy

  Nie moge sie z tobą zgodzić. W takim razie skoro nie robił tego z powodu choroby psychicznej, to dlaczego jego poprzednicy nie postępowali podobnie? Wybacz, ale zdrowy człowiek wie jakie mogą być konsekwencje takich czynów. Poza tym czym wytłumaczysz to: to też był policzek dla senatorów? Że niby co, mieli być zazdrośni?
 8. Najlepsza armia średniowiecza

  nie przeczę. Tak sobie pomyślałam....że właściwie to nie wiem dlaczego Krzyżacy byli uważani za niepokonanych, skoro zasadniczo nie było problemu żeby ich pokonać pod grunwaldem. To tylko pogłoski czy faktycznie tacy dobrzy byli?
 9. Najbardziej "zwariowani" władcy

  taaa....nie tylko konia mianował urzędnikiem. Kupkę piasku i dzbanek z kwiatami ponoć też. To tego właśnie prowadzi kazirodztwo...
 10. Największa porażka Wojsk Polskich

  Na cóż się zda jeden heroiczny hetman, kiedy wojsko ucieka?
 11. Najlepsza armia średniowiecza

  ach faktycznie, wybacz. Co nie zmienia faktu że husaria była najlepsza. a trzeba pamiętać że pod Grunwaldem w armii polskiej nie walczyli tylko polacy.
 12. Najdziwniejsza śmierć

  a pamiętacie syna Katarzyna Aragońskiej, brata Henryka Walezego? Katarzyna chcąc zabić Henryka Burbona, nasączyła arszenikiem strony ksiązki, która miała trafić w jego ręce. Niestety przeczytał ją ówczesny król (ale nie pamiętam naprawde jak sie nazywał), jej syn i zmarł w męczarniach. Podobno jego pies również. Biedactwo.
 13. Przywilej Koszycki

  No dobrze, Ludwik narozrabiał, to fakt, ale czy jego przywilej był pierwszy?
 14. Bolesław Chrobry - ocena

  nie no wybacz, ale się z tym nie zgadzam. "Antagonizmy zostały". Problem w tym, że w średniowieczu każdy dla każdego był potencjalnym wrogiem. Sojusze zmieniały się bardzo często, więc utrzymywanie w stanie pokoju nie było zbyt mądre, zważywszy na to, że nasz "sojusznik" może nagle stwierdzić, że skoro nasz król nie spodziewa się ataku a nasi żołnierze są nie zaprawieni w bojach, to czemu by nas nie podbić? Uważam, że polityka Bolesława, mimio iż agresywna, to jednak na tamte czasy była jak najbardziej właściwa.
 15. ach mój ulubiony temat. Św. Wojciech stał moją małą obsesją jakiś czas temu. Mianowicie jak sądzicie, czy to naprawde Prusowie go zamordowali? Ja sądze że nie. 1) był nielubianym biskupem, jego śmierć tak naprawde nikogo by nie zmartwiła. Sądze, że zrobiono wokół niego troche szumu, żeby został kanonizowany, dzięki czemu odbył się zjazd w gnieźnie. 2) wybaczcie, ale ja szczerze wątpie czy Chrobry zapłacił by poganom za ciało Wojciecha. Napewno nie tyle złota. 3) brat Wojciecha Gaudenty został arcybiskupem po jego śmierci Wszystko składa się na teorię, że za namową Chrobrego, jeden z członków świty Wojciecha (być może nawet jego brat) po dotarciu na ziemie pruskie, zamordował biskupa. Następnie urządzona szopkę, jakoby to wykupiono męczennika. Tak naprawde Bolesław wcale nie pozbył się swoich pieniędzy, które były mu przecież potrzebne do ważniejszych rzeczy. Dzięki przyjaźni Wojciecha z Ottonem, cesarz przybył na zjazd, wynikiem którego było utworzenie arcybiskupstwa, a więc zlikwidowanie biskupstwa misyjnego (biedny Unger, dostał małą diecezję w Poznaniu a potem i tak mu się zmarło...), a także do symbolicznej koronacji Chrobrego. I powiedzcie mi teraz że nie ma w tym choć odrobiny prawdy.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.