Jump to content

P@blo

Użytkownicy
 • Content count

  38
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by P@blo


 1. Stalin telefonuje do Berii:

  Ławrentij, zginęła mi fajka. Dywersja. Zacznij działać.

  - Tak jest, towarzyszu Stalin. W tydzień później.

  - Towarzyszu Stalin, pozwólcie zameldować: w związku z zaginięciem waszej fajki rozpoczęto śledztwo. Wykryto spisek. Aresztowano 400 osób. 389 już się przyznało do dywersji. Zostali skazani i rozstrzelani.

  - Nie spiesz się tak, Ławrentij. Fajka się znalazła


 2. Ciekawe informacje podajesz Achilles.Masz racje,Beria pownien dostać oskara za reżyserie.To przylizanie się do Jozefa miało swój cel.Bał się o swój tyłek.Dobrze wiedział jak działa Jozef Stalin.On sie nie patyczkuje nawet z najbardziej oddanymi partii.Tak jak padł Jagoda i Żukow tak padnie i on.Beria miał szczęście,gdyż Jozef zmarł zanim zaczął nowe czystki,jednak historia nie daroawła mu życia.


 3. Zobacz jaki niewierny musiał być Stalin .Czystki,które stosował były bez sensu. Jego rządy były rządami bezprawia,Stalin bał się ludzi,którzy byli w stanie zachwiać jego władze. Każdy kto otrzymywał poparcie społeczeństwa ZSRR musiał zginąć. Prosty przykład: Trocki . Moim skromnym zdaniem Dżugaszwili był tchórzem mającym bzika na swoim punkcie. Wykorzystując władze jaką podstępnie zdobył rozprawiał się z oddanymi towarzyszami. Porównywanie Hitlera i Stalina ma się jak pytanie:Pistolet Walther PP czy Awtomat Kałasznikowa


 4. Ostatnie miesiące,a następnie godziny życia Stalina jednoznacznie wskazują na Berię jako na tego,kto wydał wyrok na Stalinie.Kilka tygodni przed śmiercią Stalina Beria podmienił szefa ochroniarzy w daczy na swojego.Gdy dostał wiadomość o stanie Stalina zwlekał z przyjazdem,gdyż tylko on mógł podjąc dalsze kroki w ratowanie wodza.Gdy w końcu pojawił sie w Kuncewie oznajmił,że Stalin tylko śpi.

  Zorganizowanie zabujstwa było dla Berii proste.Na pogrzebie Stalina miał powiedzieć do Mołotowa:"Wyświadczyłem wam wszystkim przysługe.Załatwiłem go."


 5. Czytając wspomnienia Speera nigdzie nie można się dopatrzyć jego winy w nazistowskich zbrodniach.To ciekawe jak na kogoś kto był jedną z najważniejszych głów w III Rzeszy.. Zwiększył produkcję czołgów, samolotów i broni.Był też odpowiedzialny za deportacje siły roboczej bo bez niej nie uzyskał by takiego wyniku gdy w drugiej połowie II wojny zapotrzebowanie na militaria wzrosło.Bez wątpienia nie zawisł na stryczku tylko dlatego,że skutecznie mydlił oczy tym,od których zależał jego dalszy los.Był geniuszem.Podobno pierwszy raz dowiedział sie o zbrodniach dopiero przed procesem.Wyraził skruche i to go uratowało.


 6. Cóż,droga obydwu tyranów do najwyższych władz była inna.Hitler przecież musiał najpierw zbudować partię.Zaczynał"od zera".Stalin natomiast zasiadł na stołku Lenina co znacznie ułatwiało mu start.Za największego zbrodniarza uważam Stalina.Zobacz go prywatnie.Żona popełniła samobójstwo,syna wsadził za kraty,córke też,przy okazji jej kochanka zesłał na Syberie do kopalni.Jego sytuacje rodzinną można przełożyc na skale globalną.Człowiek bez sumienia,potwór,tyran.Zwykł mawiać:"Śmierć jednego człowieka to tragedia. Śmierć milionów ludzi to statystyka."Zupełnie nieufny,podstępny.Zapatrzony jedynie w swoje chore ideały.:"Beze mnie jesteście jak ślepe kocięta"-mówił.


 7. Moim skromnym zdaniem wiele w tej sprawie pomogłoby odtajnienie sowieckich akt.Achilles już poruszył tą kwestie.Eichmann oraz Shellenberg oskarżali Mullera o tajne kontakty z ZSRR.Mieli rację gdyż rzeczywiscie Muller był sowieckim agentem do 1943r.(tj.do rozpracowania„Czerwonej Orkiestry”.).Możliwe więc,że po wojnie przeszedł na strone Rosjan.I oczywiście należy brać pod uwagę wątek Ameryki Łacińskiej-"raju"dla nazistów.Pozdro


 8. Kierowca Hitlera Erich Kempka utrzymywał,iż sekretarz furhera miał zginąć na moście Weidendamm w czasie ostrzału moździerzowego. Tę wersję przedstawia zamieszczony obraz:http://www.eksplorator.com/bormapa.gif

  Natomiast poniżej przedstawiam kalendarium,które może być kolejnym dowodem na to, iż Martin Bormann nie zginął w Berlinie w maju 1945 roku.

  Maj-Wrzesień 1945 roku Bormann widziany jest na północy Niemiec oraz w Danii

  Lipiec 1946 roku Bormann pojawia się w Monachium

  Marzec 1947 roku agenci amerykańskiego wywiadu poszukują Bormanna w Hiszpanii

  Kwiecień 1947 roku brytyjskie służby specjalne poszukują Bormanna w Egipcie

  1947 roku ktoś widzi Bormanna w Sydney oraz w Egipcie

  1948 roku pułkownik SS Berger twierdzi, że Bormann przebywa w Rosji i był szpiegiem Stalina

  1949 roku niemieckie gazety prezentują relację świadka, który widział Bormanna w rosyjskim szpitalu

  Sierpień 1949 roku Bormann widziany jest w Tyrolu

  Listopad 1949 roku Bormann pojawia się w Monachium

  Czerwiec 1950 roku Bormann widziany jest w Południowej Afryce

  Październik 1950 roku Bormann przebywa w Chile

  1952 roku Bormann widziany jest we Włoszech

  Luty 1953 roku ktoś rozpoznaje Bormanna jako jednego z zakonników we włoskim klasztorze

  1958 roku Bormann widziany jest w Ekwadorze

  1960 roku Bormann przebywa w Argentynie

  1960 rok wywiad izraelski potwierdza, że Bormann był w 1952 roku w Południowej Afryce

  Styczeń 1961 roku Bormann widziany jest w Hiszpanii

  Maj 1961 roku Bormann przebywa w Brazylii

  Listopad 1961 roku Bormann widziany jest w Chile

  Czerwiec 1962 roku Bormann odwiedza Niemcy

  1964 roku izraelski wywiad donosi, że Bormann przebywa w Peru

  1964 roku Szymon Wiesenthal potwierdza obecność Bormanna w Ameryce Płd

  1964 roku Niemiecki rząd wyznacza nagrodę w wysokości 100 tys. DM za wskazanie miejsca pobytu Bormanna

  Maj 1965 roku Bormann jest widziany w Ameryce Południowej

  1966 roku Bormann wy jest w Mato Grosso

  1967 roku Bormann widziany jest w Ameryce Południowej

  1971 roku Reinhard Gehlen twierdzi, że Bormann żyje w ZSRR

  1971 roku władze niemieckie ponownie zarządzają poszukiwania Bormanna

  Grudzień 1972 roku podczas prac budowlanych robotnicy natrafiają na szczątki Bormanna i Stumpfeggera

  Październik 1973 roku rząd niemiecki uznaje Bormanna za zmarłego


 9. Urodził sie(o ironio!!!)19 marca 1905r.czyli dokładnie 104 lata temu.Ciekawostką jest,że miał zostać matematykiem,jednak po namowach ojca studiował architekture.Jego dziadek i ojciec byli tez architektami.


 10. Czy zwykłe szczęście można nazwać opatrznością?W pewnym sensie tak.Hitler przez lata nauczył się być niewierny i nadzwyczaj ostrożny.Po zamachu w Wilczym Szańcu powtarzał jak mantrę słowa:"to opatrzność chce abym osiągnął swój cel".Jesli tak było to ta "opatrzność" go zdradziła."Fart Hitlera" to właściwsze określenie.pozdro


 11. Nie wiem w jakiej dyw.uczestniczyły SdKfz 165.Brały udział w walkach na froncie wschodnim, we Włoszech i na zachodzie Europy.Jego działa samobieżne wyposażone były w ciężką haubicę kalibru 150 mm.Produkowane były w podwoziu na bazie czołgu PzKpfw IV.Waga-ponad 27 ton.Obsugiwało go 7 osób.

  Co do zdjęć odpowiedzią jest google.StuG III Ausf.F:

  http://klub.chip.pl/krzemek/stug_iii/stug_87d.jpg

  pzdr


 12. To co budzi we mnie niechec do Putina to przede wszystkim katastrofa Kurska w polowie 2000r.Waszyngton,Londyn i Oslo oferowali pomoc,gdyż posiadali sprzęt,który pozwalał pomóc zatoniętemu okrętowi.Władze rosyjskie do konca odmawiały udzielenia sobie pomocy.Zginelo wielu ludzi,a rząd udowodnił swoje niekompetencje.Podobny przypadek zdarzył się kilka lat później niedaleko Kamczatki.Wtedy jednak nikt nie zginął.Ogólnie rzecz biorąc na 10pkt. Putinowi daje mocne 8.

  pozdrawiam


 13. Cóż,film "Pianista"zna chyba każdy.To fakty.Wspomnienia Władysława Szpilmana.Ogladałem ten film przedwczoraj i do teraz mam go na myśli.Porusza mnie postac niemieckiego kapitana Wilma Hosenfelda,który pomagał Szpimanowi.Polański wie jak robić filmy.

  Czy ktoś wie jaki film opowiada o wojnie w Afganistanie?lub Wietnamie?


 14. Stawiam na Fw 190,choc porównanie jest tródne Bf109 posiadał silnik Rolls-Roycea a Fw 190 kopa BMW!!!.Kiedys((1920-30)sorki za nieścisłość)) wysłano do kilku lotniczych zakładów propozycje o skonstruowanie mysliwca,który możliwosciami przewyższy Bf 109.i tak powstała "Foka".Foka posiadała wiele zmian w konstrukcjii np. Jedną dźwignią zmieniało się wszystkie parametry pracy silnika tj. obroty, skład mieszanki, skok smigła oraz otwarcie żaluzji chłodnicy.Nie straszne mu były inne amerykanskie i rosyjskie modele:min. P-51 D/K, Spitfire XIV, Ła-7 oraz Jak-3.


 15. W poscie przedstawie postać fuhrera.Wiadomo np., że Hitler na początku lat 40. cierpiał na bezsenność, miał trudności z oddychaniem, co jakiś czas musiał zażywać tlenu z butli, którą miał zawsze koło podgrzewanego łóżka. W pomieszczeniach, w których przebywał obsługa musiała utrzymywać temperaturę 12 stopni Celsjusza, gdyż przywódca uważał, że jest idealna, aby trzeźwo myśleć.

  Hitler miał objawy mikrografii, czyli pismo jego było drobne, ściśnięte, stłoczone, a jego charakter typowy dla osoby dotkniętej chorobą Parkinsona.

  Wśród najwcześniejszych i najlepszych opinii o chorobie Parkinsona Hitlera należy zwrócić uwagę na zdanie dr.Stolka, holenderskiego lekarza(profesor Stolk nigdy nie badał Hitlera): „U Hitlera rozwinęło się drżenie, które dotknęło tylko lewej strony. Było ono najpierw zauważone w jego lewej ręce (jesień 1942), a później także w jego lewej nodze. Możliwe, że drżenie rozwinęło się dużo wcześniej (w 1940). Jego lewa ręka była wciąż zwieszona w dół, drżąc mocno, lub przywierała do ciała. Poza tym Hitler powłóczył lewą nogą. Górna część tułowia miała tendencję do nachylania się w przód. Był także niezdolny do chodzenia bez podparcia."

  Hitler przyjmował kilka leków. Były one przepisane przez dr.Morella,lekarza Hitlera.Przyjmował je na różne objawy, a większość z nich była związana ze zmęczeniem i lękami.Leki zawierały: metamfetaminę, którą wstrzykiwano mu codziennie, zaczynając od 1942. Tabletki zawierające poszczególne składniki z kofeiną i strychniną przyjmował każdego dnia od lat 30. Przyjmował też lek zawierający bromek.

  Według niektórych historyków cierpiał na zoofobię,a ze swoją suką Blondi miał się pokazywać tylko w celach propagandowych.

  pozdro


 16. Do historii zapisał sie jako niewygodny człowiek dla hitlerowców.W emigracyjnym rządzie jugosłowiańskim w Londynie zajmował fotel ministra wojny.Nienawidził profaszystowskiego przywódcy ustaszów Ante Pavelića odpowiedzialnego za ludobójstwo na Serbach, Żydach i Cyganach.Jego wielkoserbski program polityczny nie uzyskał poparcia innych narodów Jugosławii. Wskutek tego został pozbawiony poparcia aliantów , zdymisjonowany przez rząd emigracyjny w 1944 ze stanowiska ministra wojny i napiętnowany za kolaborację- nasilił walkę z komunistami i kontynuował ją po zakończeniu wojny. W 1946 został przez nich schwytany, skazany na śmierć i stracony.

  Ktoś o nim powiedział:

  "Gdy faszyści umierają w wirze rewolucyjnym, zmiatani przez klase robotniczą, świat jakby zmierzał w strone harmonii… Śmierć Dragoljuba Dražy Mihailovića była jedynym dowodem potwierdzającym że jest on istotą ludzką…"


 17. Czy wojna w Rwandzie (powierzchnią przypominający Izrael)miedzy plenieniami była potrzebna?W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Rwanda stanowiła jedno z bogatszych państw Afryki. Jednak w latach dziewięćdziesiątych, między innymi z powodu przeludnienia i braku ziemi uprawnej ten kraj stał się miejscem masakry miedzy dwoma plemionami Tutsi i Hutu.Podczas wojny domowej zgineło ok.1mln ludzi.Rwanda stała sie ofiarą czystek etnicznych.I to tylko na tle rasowym!!!

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.