Jump to content

jamaster

Użytkownicy
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

About jamaster

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  grudziądz
 • Zainteresowania
  historia sport
 1. Polska z Hitlerem atakuje ZSRR

  Tak sojusz z hitlerem nie miał zadnego sensu stalibysmy się tylko jego marionetkami coś na podobe Włoch ale jescze gorzej.Więc myslę to co zrobili nasi politycy w tamtych latach było słuszne.
 2. Tak masz racje wiadomo Francuziki to według mnie tchórze przypomniec należy że chyba jako jedyna w europie polska miała podziemną armię.Polska z reguły zawsze była sama szkoda że zawsze byliśmy na lodzie ,osamotnieni
 3. Czy można było zapobiec I Wojnie Światowej?

  Podzielam zdania przedmówców World War nie dało sie uniknać w europie wrzało juz od kilkunastu lat A zamach na arcyksiecia był przysłowiową iskra na prochu ,przypomnę że mimo tych okropności ta wojana przyniosła w koncu polsce wolność.
 4. Żałoba Narodowa

  Ja popieram mimo ze goscia nie lubie
 5. Wojny w XVII wieku

  Dla mnie najtragiczniejsza wojna była wojna z Kozakami (rozpoczeta w 1648) ponieważ była to wojna domowa kozacy bitny naród przeciwstawili sie Rzeczypopslitej,i była to zapowiedz zdarzeń które zniszcza Polske, do 1667 roku RP nieprzerwanie walczyła i wyszła z tych wojen juz jako słabsze państwo. :sad:
 6. Ja zagłosowałem na Jana sobieskiego poniewaz był nie tylko znakomitym wojownikiem rozbił Turków pod wiedniem np. dalej rozbijał czambuły tatarskie w 1676 roku bodajze :?: ale wyprowadził Polske z pewnej stagnacji po panowaniu wisniowieckiego PEACE
 7. Ja równiez zagłosowałem na Wieden a czemu było to jedno z ostatnich przebłysków wielkiej Rzeczpospolitej tam była ostatnie wielka szarża naszej konnicy -czyli husarii tam została zatrzymana turecka ekspensja na ziemie chrześcijańskie .Na drugim miejscu obstawiłbym Kłuszyn wiadomo :razz: to zwycięstwo otworzyło nam droge na Moskwe
 8. A to dziwne tarnów stolica Węgier mozliwe ale nigdy o tym nie słyszałem
 9. Wydarzenie roku 2005 w Polsce

  Dla mnie najwazniejszym wydarzeniem było przejęcie władzy przez PIS wiadomo całkowita zmiana orientacji politycznej,tylko kto za kilka lat będzie o nich pamiętał :cry: politycy zawsze naobiecuja a potem nici z tego wychodzi .
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.