Jump to content

Atomek

Użytkownicy
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

About Atomek

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Kontakt

 • AIM
  4433240

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Lublin
 1. Błędy Hitlera

  Zgadzam sie z tym, że kolosalnym błedem Adolfka było doprowadzenie do wojny na dwóch frontach tym bardziej, że był świadomy iż klęska w Głodnej Wojnie była miedzyinnymi nastepstwem walk na obydwu granicach. Idac tym tropem stawiam na zatrzymanie wswoich odziałów przed Dunkierką kiedy mógł zadać ostateczne pchnięcie. Była to chyba jego pierwsza tak fatalna decyzja czego mu serdecznie gratuluję
 2. Mój ulubiony komiks to...

  "Tytus Romek i Atomek" to mój ulubiony komiks. Przeczytalem zdecysowaną większosć numerów. Pozwole sobie przytoczyć jedna ze scen Tytus wędruje po lesie i zbiera po drodze rużne takie co można w lesie znależć wiadra, miski, akies butelki tudzież inne skarby.Spotykaja go koledzy i widzac to wszystko co na zbierał pytają go -Skąd masz ten majątek?
 3. Bardzo ładny temat. Moja odpowiedz to "Ojciec chrzestny" muzyka przez caly film genialna. Świetny motyw przewodni, ponadto dwie sceny (chyba) maja kapele które "graja na żywo" jakieś melodie sycylijskie (podczas wesel). Muzyka naprawdę klimatyczna. Wczesniej wspomniany Dirty dancing cechuje inne podejscie do muzyki, gdyz wykorzystano tam wyłacznie że tak powiem piosenki.
 4. Kusza kontra pancerz

  Papież (nie pamiętam który) apelował do królów średniowiecznej Europy o zaniechanie zbrojenia swoich armii w kusze. Powodem było straszne żniwo jakie ta broń zbierała na polach bitwy i litry krwi szlacheckiej której pancerze nie był w stanie obronić.
 5. Judaizm dał początek dwóm wielkim religiom. Nie ma judaizmu, nie ma chrzescijanstwa, co owocuje brakiem islamu. Jestem jednak pewien, że zamiast tych trzech powstały by na pewno jakies inne lub ewentualnie w co wątpie ku błądzącym przybyły by religie azjatyckie buddyzm i hinduizm. Jestem natomiast daleki od stwierdzenia, że gdyby nie było judaizmu, Żydów, masonów itd to było by znacznie mniej zła na świecie
 6. Pomoc USA dla ZSRR

  Ogladalem kiedys w tv pewna sztuke o kontaktach miedzy ZSRR a zachodem podczas wojny Podczas jednej z rozmów Molotow zarzadal 100.000 ton aluminium rocznie ( nieza dobrze pamietam ale to chyba nie byl milion) ambasador USA odpowiedzial ze moze sowietom zapewnic połowe tego jesli Wielka Brytania zaobowiaze sie zorganizowac druga .
 7. Bitwa o Berlin

  Berlin po konferencji w Jałcie nalezal do radzieckiej strefy wplywów. Watpie czy alianci zachodni zdecydowali by sie zająć go z rozbiegu, tym bardziej ze zabronili Patonowi (chyba) wyzwolenie Pragi. Mysle ze gdyby jednak dowodztwo podjeło by decyzje o zajeciu miasta nad Szprewą Stalin odczytal by to jako agresję wymierzona wZsrr ale to juz jest temat dla jistorii alternatywnej . był to mój pierwszy post
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.