Jump to content

Prince_of_life

Użytkownicy
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

About Prince_of_life

 • Rank
  Ranga: Licealista

Informacje o profilu

 • Zainteresowania
  Historia,geografia
 1. Zamach na Johna Kennedy'ego

  Niestety... żyjemy w czasach niebezpiecznych mam na myśli lata 1939-do czasów współczesnych gdzie prawda jest zbyt cenna aby ją ujawnić po przeczytaniu książki "Irak ukryte motywy konfliktu" -Eric Laurent (francuz) dowiedziałem się że: "prawda jest rzeczą zbyt cenną by nie bronić jej za pomocą kłamstw"-W.Churchill. Przechodząc do sedna świadkowie lub osoby które "mogły" zamordować prezydenta "pomarły" , oficjalnie w wypadkach,w wyniku samobójstwa lub z "przyczyn naturalnych",w sumie było to około 30 osób.Prawda jest zbyt cenna aby wyszła na jaw ponieważ może to spowodować ... bunt społeczeństwa przeciw przeciw rządom które za pomocą kłamstw i manipulacji starają się kontrolować społeczeństwo,ujawnienie różnych tajemnic : -Śmierć W.Sikorskiego -Czy Hitler przeżył czy nie po II w.ś? -Śmierć Johna Kennedy'ego Miałoby poważne następstwa polityczne,(co by się stało gdybyśmy my wszyscy dowiedzieli się że za śmiercią W.Sikorskiego stoi Wielka Brytania?,byłoby gorąco xD) Oczywiście nie chce mi się wierzyć żeby doszło do buntu bo większość ludzi ma gdzieś politykę i ma swoje problemy na głowie! Dzisiaj w erze komputerów,telewizorów,internetu tyle dobrodziejstw od tylu rzeczy jesteśmy uzależnieni że pozwalamy na kształtowanie "nowego porządku świata". Moim zdaniem rozważania na teamt historii współczesnej są bezcelowe ponieważ prawdy nie dowiemy się przynajmniej my nigdy!
 2. Przemówienie

  Moje przemówienie jest już gotowe Dzięki wielkie za pomoc Bruno!
 3. Przemówienie

  Dziękuje napewno dostosuje się do tych rad Pozdrawiam!
 4. Przemówienie

  "Wczuj się w role XVII wiecznego posła i napisz przemówienie sejmowe w imieniu: a)Zwolennika reform b)Konserwatywnego posła. Jako jedyny z klasy (22osoby) wybrałem opcję "b" czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Przemówienie mam napisać do Piątku. Proszę o pomoc! Ps.W tym przemówieniu mam wychwalać złotą wolność jak się da:)
 5. Czy oprócz Turcji jeszcze jakieś kraje nie uznały rozbiorów Polski? Czytałem na necie ze były to jeszcze podobno Francja,Hiszpania i Watykan,ale nie mam co do tego pewności:( Ps.Pytam się z ciekawości:)
 6. Polska pod rządami Rosji w 2011?

  Ale my jesteśmy w Uni,NATO i ONZ więc Rosja nie może nic nam zrobić faktem jest że Rosja ma wpływ na Ukraine i Białoruś z tą ostatnią zawarła unie gospodarczą w 1997:) Ps. Lepiej aby Mc Kein wygrał wybory w USA
 7. Kiedyś gdzieś przeczytałem że za czasów Kazimierza Jagielończyka Hustyści proponowali mu tron(lub jakiemuś jego synowi) i obiecali oddać śląsk dla Rzeczpospolitej,nic z tego nie wyszło.Z tego wynika że sprawa śląska była już wcześniej poruszana nie tylko w czasach elekcyjnych:)
 8. Antyamerykanizm

  Jestem zdania że powinniśmy mieć sojuszników i przyjaciół jak najbliżej nas,(jako przykład posłuży nam zachowanie Angli i Francji podczas IIwś) nie trzymac z amerykanami ponieważ nic z tego nie mamy,(system obronny który nie przechwyci w obecnym czasie najnowocześniejszych pocisków opracowywanych i testowanych przez Rosjan) To ruski dyktuje warunki w naszej części europy i jak zakręci kurek to biada nam biada, powinniśmy mu lizać dupe nie amerykanom!!!!! Bo jak pierdnie to zaleje nas gorzej niż Gruzje i nic nam po NATO i ONZ,ludzie opamiętajcie się nie jesteśmy jakimś nie wiadomo jak wielkim krajem USA patrzy na nas z góry i oczekuje że będziemy wypełniali wszystko co do nas powiedzą widocznie większośc osób tego nie zrozumiała. Ps.Mój awtar nie oznacza że jestem proamerykański :wink:
 9. Powstanie kolonistów w USA

  Ponadto koloniści bardziej związali się z ziemią o którą walczyli niż z Wielką Brytanią z której pochodzili :wink:
 10. Zgadzam się z tobą że Piłsudzki zlekceważył prowadzenie propagandy,a co do koncepcji federacyjnej hmmm,była ona co prawda innowacyjna ale u narodów "na kresach" wzrosłaby świadomość narodowa i prędzej czy później doszło by do rozruchów. Witam,twoje dane pochodzą 18 lat przed wybuchem Iwś,i powyższe statystyki mogły ulec zmianie co do pierwszego to nie mam pewności czy aby napewno polacy domagali się głosowania osób które urodziły się na śląsku możesz mi przysłać jakieś informacje potwierdzające to? Pozdrawiam Łukasz
 11. Przyjmuje do wiadomości;) Pozdrawiam Łukasz .
 12. A cóż Cię tak do takiej opinii przekonuje? Kiedy to byliśmy tak krótko trzymani i odnosiliśmy sukcesy? Może jakieś przykłady? Początki panowania Józefa Piłsudzkiego dzięki niemu w dużej mierze powstała II rzeczpospolita dzięki niemu mieliśmy 70 lat temu w swoim posiadaniu Wilno to on wydał rozkaz jego zdobycia póki Piłsudzki był u steru władzy czyli kiedy był naczelnikiem nikt nic nie miał do gadania z nim Polacy odnosili same sukcesy sytuacja zmieniła się po wojnie z bolszewikami kiedy naród pogrążył się w anarchi z powodu demokracji,bo nasza demokracja jest młoda bez doświadczeń w porównaniu do krajów europy zachodniej z tego wniosek że w I RP i II RP, się nie sprawdziła i w III RP też się nie sprawdza... Wyprawa na Kijów o akurat totalna porażka, dowodzenie Piłsudskiego gorzej niż przeciętne, wręcz wykazał się pełną ignorancją. Był dobrym politykiem, ale akurat wojskowym beznadziejnym. A przed jaką nawałą nas obronił? Chwycił mieczyk i zabił jakieś smoki, czy jak? Z tego co pamiętam, to przed Bolszewią obroniło nas nasze wojsko, a sam plan uderzenia znad Wieprza nie był zdaje się pomysłem marszałka. W jednym się zgodzę, że bałagan był z naszymi początkami demokracji okrutny, ale cóż... Nie dojrzeliśmy do demokracji (chyba do dzisiaj) Faktów nie zmienisz był i jest wielką postacią w dziejach polski gdyby nie przewrót majowy licho wie co by się stało z polską pogrążoną w wewnętrznych sporach. . To chyba zbyt daleko posunięty wniosek. Eligiusz Niewiadomski nie miał wspólników i nikt go do mordu nie nakłaniał. Miał ten zabójca natomiast inną rzecz. Fiksum dyrdum w głowie Masz rację Położenie geopolityczne mieliśmy bardziej niż fatalne, masz absolutną rację. Uzupełniłbym tylko Twą wypowiedź o potencjał ekonomiczny i infrastrukturę, tu też było krucho. W pełni się tutaj z tobą zgadzam. Ps.Przepraszam za nieco zagmatwaną odpowiedź Pozdrawiam Łukasz
 13. Jestem przekonany że Polacy odnosili swoje największe sukcesy kiedy byli trzymani na krótkiej smyczy czyli za morde!!. Doskonały przykład pokazuje nam Piłsudzki który dowodził armią zorganizował wyprawe na kijów obronił nas przed nawałą a kiedy doszło do demokracji to Polacy rzucili się sobie do gardeł w sporach konfliktach,aferach,skąd jest mi to znane;). Czego konsekwencją było zabicie Narutowicza. Więcej ziemi nie potrzeba nam było i tak byliśmy państwem wielokulturowym i powinniśmy się w tym okresie skupić na asymilacji ludności. Polska ze względu na położenie geograficzne nigdy nie mogła myśleć o dominującej pozycji w europie imperializm to nie tylko armia ale też technologie,inteligencja. Natomiast Rzeczpospolita była skupiona na prowadzeniu walk o sporne teretoria np walki o Wilno czego skutki widać do dziś,kładzie to cień na polsko-litewskie stosunki. Pozdrawiam Łukasz
 14. Turek czy Tatar?

  Przychylam się do stwierdzenia szlachty,nie powinniśmy wywoływać wojny ale dbać o to co mamy czyli zasiedlać ziemie Ukrainy żeby postępowała tam polonizacja dbać aby kraj stawał się jednolity narodościowo żeby nie było takich numerów jak bunt chmielnickiego! Jakby nasze państwo tzn.Rzeczpospolita obojga narodów była większa np: o ziemie szwedzkie lub część księstw na południu to podobnych buntów do chmielnickiego byłoby kilka zagroziło by to pozycją kraju dopiero kiedy mieszkańcy w "RON" zasymilowali się (mam tu namyśli nie tylko Ukraińców) można byłoby myśleć o opodatkowaniu armi i ruszyć na podbój kolejnych ludów. Pozdrawiam Łukasz 8)
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.