Jump to content

Picuh

Użytkownicy
  • Content count

    2
  • Joined

  • Last visited

About Picuh

  1. Przywileje szlacheckie dzisiaj

    Przewodniczący Polskiego Ruchu Monarchistycznego posługuje się czymś więcej niż tytułem książęcym, uważa się za regenta Polski i używa bardzo długiego tytułu, którego w całości nie pamiętam. Sam też nadaje tytuły i odznaczenia... To dosyć barwna postać. A wracając do tematu znacie może jakieś konkretne przywileje szlachty Brytyjskiej?
  2. Witam Jestem nowy na forum więc witam wszystkich miłośników historii. Od jakiegoś czasu myślę nad dzisiejszymi potomkami dawnych rodów szlacheckich. Wiem, że w Polsce prawnie tytuły szlacheckie nie mają żadnego znaczenia, ale w niektórych krajach ludzie nadal tytułują się jako szlachcice. Mam na myśli von, lub de przed nazwiskami Niemców i Francuzów, albo nadawane nadal tytuły przez monarchie Brytyjską i Hiszpańską. Skoro tak jest, to czy za tymi tytułami idą w parze jakieś przywileje prawne, czy tylko prestiż społeczny? Bardzo mnie to ciekawi. Z góry przepraszam, jeśli to zły dział, lub już było takie pytanie, ale nie znalazłem takiego, więc uznałem, że ja będę pierwszy... Picuh
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.