Jump to content

shymaq

Użytkownicy
 • Content count

  20
 • Joined

 • Last visited

About shymaq

 • Rank
  Ranga: Licealista

Kontakt

 • AIM
  4046216

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Sz-in
 1. Prezentacje maturalne

  Wiem ze piszę ten temat chyba po raz trzeci, ale jakoś nie mam pomysłów, co do publicystyki. Mój temat to idea tolerancji przedstawiona w literaturze i publicystyce XIX i XX wieku. O ile z literaturą nie ma problemów to polecana mi przez kolejne osoby publicystyka Orzeszkowej i Konopnickiej jakoś mi nie leży. Proszę jeszcze raz chociaż o jakąś sugestię. Pozdrawiam serdecznie;)
 2. Literatura

  Szukam przykładów z literatury i publicystyki XIX i XXw na temat tolerancji. Prosiłbym o pomoc, szczególnie z publicystyką.
 3. Szukam przykładów z literatury i publicystyki XIX i XXw na temat tolerancji. Prosiłbym o pomoc, szczególnie z publicystyką. Poza tym chciałbym znać Wasze zdanie i pojęcie na temat tego problemu.
 4. Imiennik

  pis imienia: SZYMON Imieniny obchodzi: 01.05, 02.18, 05.16, 07.18, 09.03, 10.28, Osobowość: Ten, co trzyma wody ziemi Charakter: 92 % Promieniowanie: 87 % Rezonans: 100 000 drgań/sek. Kolor: Czerwony Główne cechy: Wola - Aktywność - Intelekt - Zmysłowość Totem roślinny: Cyprys Totem zwierzęcy: Daniel Znak: Byk TYP: To tajemniczy ludzie, posiadający moc przeko­nywania innych. Są tak poważni, że nieraz stają się nudni, ale się tym nie przejmują. Za to są zorganizowa­ni, cierpliwi i - można powiedzieć - niebezpieczni. PSYCHIKA: Nigdy nie zapominają afrontu. Nie ulegają wpływom, potrafią być obiektywni, a także poświęcić wszystko dla sprawy, gdy zajdzie taka potrzeba. Cechuje ich pewność siebie granicząca z fa­natyzmem. WOLA: Rzuca nieraz niepokojące błyski, jak sztylet w mroku! Z pozoru są spokojni, a nieoczekiwanie w ich spojrzeniu dojrzeć można ledwie skrywaną gwałtowność... POBUDLIWOŚĆ: Nieco sadystyczna! To znaczy, że nieraz z ukrytą pasją odkrywają ból albo poniżenie innych! ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Niepokojąca! Nie chcieliby­śmy demonizować tych mężczyzn o wielkiej skuteczno­ści działania i wartości intelektualnej, ale ich reakcje są niekiedy wyjątkowo intensywne i zawierają podteksty, które wprawiają otoczenie w zakłopotanie. AKTYWNOŚĆ: Znajdują pełną samorealizację tylko w działaniu i to w działaniu za każdą cenę! Chcieliby badać coś, czego inni nie znają. Mogą być doskonały­mi szpiegami, agitatorami, ludźmi interesu, policjanta­mi, fanatykami politycznymi. INTUICJA: Mają intuicję, wrażliwość i węch ogara. INTELIGENCJA: Są znacznie bardziej inteligentni, niż dają to po sobie poznać. Na ogół działają za kulisami, pociągając za sznurki. UCZUCIOWOŚĆ: Są w nich głębokie, nawet namięt­ne porywy, które jednak przejawiają się na zewnątrz ledwie widocznym poruszeniem. Zawsze zbijają z tro­pu. MORALNOŚĆ: Zazwyczaj pragną mieć wolne ręce i za żadną cenę nie chcą być skrępowani przez zasady czy zakazy moralne. Zawsze odnoszą się nieufnie do wszystkiego, co mogłoby ograniczyć ich pragnienie działania. ZDROWIE: Dobre, mimo złych nawyków dietetycz­nych. Powinni dbać o układ trawienny. Lubią gwałto­wne sporty: zapasy, karate, rugby, i mogą ulegać wypadkom. ZMYSŁOWOŚĆ: Znacznie wykracza poza średnią. W dziedzinie seksu mają wiele problemów, gdyż nie umieją i nie chcą czekać, a ich pożądanie znacznie bardziej wynika z instynktu, niż z miłości! DYNAMIZM: To ludzie zdolni do podejmowania długofalowych decyzji. Potrafią doprowadzić do koń­ca skomplikowane plany, które wydadzą owoce w mie­siące, czy nawet lata później. TOWARZYSKOŚĆ: Nie są zbyt towarzyscy. PODSUMOWANIE: Lubią "światłocień", używają często podtekstów, o których wyjaśnienie nikt nie prosi z obawy, by nie wydać się nierozgarniętym! Trzeba umieć stawiać im opór, i to w każdym wieku. Tylko pod tym warunkiem będą was szanować! Niemało w tym prawdy.
 5. Autorytety

  Jeśli można liczyć na Waszą pomoc, prosiłbym o podanie historyków i badaczy, na których warto się powoływać w eseju maturalnym. Chodzi mi też o to żeby konkretne jednostki przyporządkować do danych okresów/epok. Pozdrawiam.
 6. Literatura - matura

  Proponuję podręczniki Anny Paner i Jana Iluka: "Starożytność" oraz "Średniowiecze", "Dzieje nowożytne" Tadeusza Cegielskiego i KAtarzyny Zielińskiej i "Historię 1789-1997" Anny Radziwiłł i Wojciecha Roszkowskiego.
 7. Książka, którą właśnie czytam to...

  "Nowe życie"; Orhan Pamuk. Po paru rozdziałach, które przeczytałem, mogę powiedzieć, że jest godna polecenia.
 8. Korepetycje

  Mam takie pytanie: czy ktoś poleciłby mi jakiegoś dobrego korepetytora z historii? Interesuje mnie Szczecin. Jestem przed klasą maturalną i chciałbym przez ten trzeci rok mieć jakieś zajęcia w tym kierunku. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
 9. Euro 2008

  Ekhm. Nie wiem skąd ta sympatia do Italii. Chyba to słynne włosie calcio za bardzo zamieszało panom w głowach. [ Dodano: 2008-05-22, 14:35 ] poprawka:włoskie :clap:
 10. Liga Mistrzów sezon 2007/2008

  Dla mnie Ballack antybohaterem meczu. Totalnie psuł widowisko, nie wnosił nic do gry Chelsea i jeszcze prowokował przeciwników. Ten zawodnik tak mnie odpycha jak żaden inny.
 11. Powstanie w Wandei

  O tym powstaniu książkę napisał Paweł Jasienica. Ktoś czytał?
 12. Liga Mistrzów sezon 2007/2008

  AC Milan na pewno powróci w wielkim stylu. Robiąc furorę w pucharze UEFA
 13. Wasza jedenastka świata 2007

  Casillas Ramos- Ferdinand- Terry- Evra C. Ronaldo- Fabregas- Pirlo- Robben(z konieczności gry skrzydłami) Berbatov- F. Torres/D. Drogba
 14. Liga Mistrzów sezon 2007/2008

  Jestem podobnego zdania:) W ogóle co tak naprawdę może przesądzić o końcowym zwycięstwie którejś ekipy? Macie jakieś typy? Mi się wydaje, że bardzo wysoką formę prezentuje od dłuższego czasu blok defensywny United a w szczególności podobają mi się Evra i Ferdinand. Na Cristiano za bardzo nie liczyłbym. Może takim jokerem znowu będzie Tevez. W składzie Chelsea niepokoi mnie dobra dyspozycja Cole'a. Poza tym uważam, że Essien to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie
 15. Liga Mistrzów sezon 2007/2008

  Jakie prognostyki przed finałem?? Ja myślę, że regulaminowy czas gry nie wystarczy..
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.