Jump to content

jeanne

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About jeanne

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Homer

  Mam slaba nadzieje, ze tak by sie nie stalo. Ze podreczniki gimnazjalne i licealne nie rozpowszechnialy by glupot.. Może podręczniki nie. Ale nauczyciele... Tego już niestety nie jestem taka pewna. Może to pesymistyczne podejście, ale wydaje mi się ono prawdopodobne.
 2. Anna Boleyn - ocena

  Ja jeszcze nawiąże do ciąży Anny. Mówił ktoś, że to oznacza, że mu się jednak oddała. Owszem, ale przecież nie od razu! Na litość boską zanim Henryk otrzymał rozwód minęło 7 lat!
 3. Kobiety w sporcie starożytnej Grecji

  nie przepadam za historią Polski, ale na pewno zajrzę, a tu na pewno będę wpadać.
 4. Wojna trojańska

  Bardzo możliwe. a ten wątek rzeczywiście uatrakcyjnia opowieść
 5. Widzę, że najpopularniejszy jest stoicyzm... Mnie osobiście najbliższy jest epikureizm, chociaż nie mogę zgodzić się ze wszystkimi poglądami Epikura. Z pewnością popieram przekonanie, że "bezbożny nie jest ten, kto odrzuca bogów czczonych przez tłum, lecz ten kto podziela mniemanie tłumu o bogach" oraz że należy czerpać z życia przyjemnośc, gdyż w każdej chwili może się skończyć. I mówię tu oczywiście o prostch przyjemnościach, codziennych drobnostkach. Także pojęcie Epikura o śmierci wydaje mi się sensowne, choć trudno by mi było w nie wierzyć bezgranicznie. I to nie ze względu na własną osobę, ale na bliskich, którzy mi umarli. Jednak nie mogę powiedzić, że nie mam w sobie nic z cynizmu i stoicyzmu, ani że nic w tych filozofiach mnie nie pociąga. W końcu mimo woli często staram się zachować "stoicki sposób" i nie pokazać swoich uczuć. W końcy świat nie jest czarno- biały i każdy jest inny, ma w sobie wiele sprzeczności. :wink:
 6. Wojna trojańska

  Helena mogła być raczej najwyżej pretekstem.
 7. Kobiety w sporcie starożytnej Grecji

  Nie spotkałam się jeszcze z informacja o udziale kobiet w igrzyskach... Dlatego jak pierwszy raz przeczytałam Twój post, miałam podobne zdanie do panów piszących powyżej. Dyskryminacja mojej płci w tamtych czasach była ogromna (wcale nie uważam, że teraz jest źle, zdaję sobie sprawę, że w owych czasach miałybyśmy się dużo gorzej. Jednak musicie przyznać, że pewne niesprawiedliwości w tratowaniu kobiet i mężczyzn wciąż istnieją.) i wydaje się niemożliwe, żeby panie miały wówczas szansę na rozrywkę przeznaczoną głównie dla mężczyzn. Jednak po dłuższym namyśle i przeczytaniu dalszyh postów, stwierdzam, że jest to mozliwe. W końcu rywalizowałyby tylko ze sobą, a to nie ubliżałoby w żaden sposób dzielnym mężom Grecji... :razz:
 8. Homer

  Zgodzę się z darkelf. Nawet gdyby udowodniono, że to nie Homer napisał Iliadę czy Odyseję, tę informacje podawano by jedynie jako ciekawostkę. W szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach itp. Homer nadal byłby ich autorem.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.