Jump to content

elisabethI

Użytkownicy
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

About elisabethI

 • Rank
  Ranga: Licealista
 • Birthday 05/19/1992

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Czasy nowożytne

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Legnica
 1. Postać historyczna, którą najbardziej podziwiasz

  Elżbieta I Tudor:)
 2. Gdzie najlepiej studiować historię?

  Czemu musiałaś wybrać 2 specjalizację?
 3. Gdzie najlepiej studiować historię?

  Ja właśnie chciałabym pójść na historię na Uwr:) Zastanawiam się nad specjalizacją: dokumentalistyką konserwatorską albo archiwistyką i zarządzaniem dokumentacją I w sumie nie wiem na co się zdecydować ale mam jeszcze trochę czasu;)
 4. Gdzie najlepiej studiować historię?

  A co sądzicie o historii na UWr?
 5. Lew Trocki

  Ja słyszałam wersję że ten agent uwiódł sekretarkę Trockiego.
 6. Historyczne oczko w głowie

  Panowanie Tudorów:)
 7. Historia domeną mężczyzn?

  Również chciałbym się przyłączyć do dyskusji jako głos "żeński" Chcę zdawać historię na maturze i później studiować na tym kierunku:)
 8. Tłumaczenie waszych imion na elficki/hobbicki/japoński.

  Po elficku: Gilraen Elensar Po hobbicku: Pansy Hamwich of Buckleberry Fern Po japońsku: 遠藤 Endou (distant wisteria) 光 Hikaru (ray of light) Podoba mi sie po elficku i japonsku:)
 9. Anna Boleyn - ocena

  Jak myślicie czy gdyby Henryk uzyskał wcześniej rozwód i ślub z Anną odbył by się szybciej to jej życie potoczyłoby się inaczej?
 10. Anna Boleyn - ocena

  Wołodia napisała: "(chocby zmuszenie do samopbojstwa Wolsey`a, sciecie More`a." z tego co ja wiem to Wolsey nie popełnił samobójstwa tylko zachorował i umarł. W książce pt "Henryk VIII rubaszny król Hal" znalazłam fragment o ciąży Anny Boleyn. "Na bankiecie w lutym 1533 roku markiza Pembroke - bo jako taka nadal oficjalnie występuje - siedzi obok swojego zagorzałego wielbiciela, sir Tomasza Wyatta. W pewnej chwili jej czarne oczy rozbłyskują i głosem nerwowym, pełnym napięcia, mówi niespodziewanie do niego: - O Boże, mam apetyt na jabłko! Od trzech dni już mam niepohamowaną chęć jeść jabłka! Wyatt jest zaskoczony. Anna mówi dalej: - Czy wiesz, co król o tym sądzi? Młody dworzanin, który nie wierzy, aby niemowlęta przynosiły bociany, patrzy na nią ze zdumieniem. Anna wybucha śmiechem. Podniecił ją ten moment ujawnienia, że się poddała. Rozmowy wokół nich cichną. Anna odpowiada na własne pytanie: - Król powiada, że to znak, że się spodziewam dziecka! Śmieje się jeszcze głośniej, sztuczniej. Wstaje od stołu, wybiega z sali. Wkrótce cała Anglia wie, że taniec miłości osiągnął kulminacyjny finał. Przekonawszy się, że jest brzemienna, rubaszny król Hal poślubił Annę, markizę Pembroke, w dzień św. Pawła, 25 stycznia 1533 roku. Nikt z osób najbliższych królowi, nawet nowy lord kanclerz i nowy arcybiskup nie zostali dopuszczeni do sekretu. Tylko kapelan, który udzielił ślubu, i główny sekretarz - ten ostatni z uśmieszkiem śledzący uwieńczenie dążeń Anny, które ma doprowadzić ją do tym większego upadku - byli wtajemniczeni."
 11. Ocena panowania Marii I Tudor i Elżbiety I.

  Wydaje mi się że Elżbieta rządziła lepiej.
 12. Henryk VIII

  Oliver Cromwell pochodził z rodziny szlacheckiej, która wybiła się i wzbogaciła w XVI wieku dzięki Thomasowi Cromwellowi, urzędnikowi na dworze kardynała Wolseya, a potem pierwszego ministra Henryka VIII. Można mówić o ogromnym awansie społecznym tejże rodziny, gdyż ojciec Thomasa, Walter, parał się jeszcze rzemiosłem. Ogromne bogactwo i majątek Thomas zbił na akcie supremacji Henryka VIII wydanym w roku 1534 i idącą za tym sekularyzacją, czyli konfiskatą mienia kościelnego. Niezwykle ważnym szczegółem w historii jego i Anglii jest adopcja swojego siostrzeńca, syna swojej siostry Katarzyny i kupca Morgana Williamsa, Ryszarda Williamsa, który w ten sposób przyjął nazwisko Cromwell. Został on pasowany na rycerza przez ostatniego męskiego króla z dynastii Tudorów i obdarzony maleńkim hrabstwem Huntingdon. Sam Thomas zrobił to niemal w ostatniej chwili, gdyż niedługo potem został ścięty.
 13. Anna Boleyn - ocena

  Tą kuzynką była Katarzyna Howard. Obie skończyły podobnie.
 14. Anna Boleyn - ocena

  Widzę, że ten temat stał się bardziej ruchliwy. Chciałam oglądać ale niestety nie posiadam tego kanału. [ Dodano: 2008-05-08, 13:40 ] Ja również pierwsze słyszę, że była w ciąży jeszcze przed ślubem.
 15. Anna Boleyn - ocena

  Wydaje mi się trochę niesprawiedliwy. Henrykowi bardzo zależało na spłodzeniu syna, a skoro Anna nie mogła mu go dać to się nią znudził i zaczął szukać kobiety, która dałaby mu syna ale nie mógł dopuścić do tego żeby był to nieślubny syn. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie:) [ Dodano: 2008-05-07, 20:52 ] Oglądałaś może film "Henryk VIII- krwawy tyran"?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.