Jump to content

Tomasz N

Użytkownicy
 • Content count

  7,686
 • Joined

 • Last visited

About Tomasz N

 • Rank
  Ranga: Dziekan

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląsk

Recent Profile Visitors

4,909 profile views
 1. Koła dyliżansów

  Mógł wypiąć jeden z "silników" i jechać do najbliższej stacji po pomoc.
 2. Wojna Krążownicza na oceanach

  W puszkach z blachy spędzam pół życia! Z gołej blachy, czy z jakąś choćby minimalną izolacją ? Jakoś mi się tuła po głowie, że dawano na blachę cienki korek, żeby się nie kondensowała para.
 3. Wojna Krążownicza na oceanach

  Czy tą adaptację ładowni na cele mieszkalne dałoby się wykonać "w metalu"? Pewnie tak. Ale moim zdaniem w kabinach - puszkach z blachy, byłoby wilgotno.
 4. PZPR

  Czuję się przywołany. Ty to widzisz z centrali, ja z prowincji. Z powodów prestiżowych na poziomie centrali takie posiadające wysoki autorytet osoby mogły się trzymać na takich stołkach. Pytanie ile miały realnej władzy (czyli na ile był to z ich strony zgniły kompromis, bo gdzieś w tle tułał się taki patrzący na ręce). Na poziomie prowincji prestiż nie grał roli i było jak piszę.
 5. Jak możesz zadzwoń do mnie. Mam ciekawe informacje.

  Pzdr

 6. Kupujesz czy chcesz kogoś zainteresować kupnem ? Jeśli to ostatnie to daj dokładniejszy namiar na licytację.
 7. Historia, polityka i alfabet.

  Nie wiem czy alfabet, ale czy pismo gotyckie pod to podchodzi ? Zlikwidował je Niemcom niejaki Adolf H.
 8. Numizmatyka

  A może on tak wyglądał, a nie jak go odbudował Zachwatowicz ?
 9. Ulubiony sportowiec

  Cóż. Widać kiedy idole uważają, że znają się na wszystkim, tracą autorytet.
 10. Bata i projekt miasta fabrycznego

  Nie wiedziałem,że tyle "Baty" powstało po wojnie. A tu coś o Chełmku: Bata dał wsi Chełmek sławę | Dziwny ten świat blogi.dziennikzachodni.pl/dziwnytenswiat/2015/05/17/bata-dal-wsi-chelmek-slawe/ Ale nie tylko w Chełmku, bo i na Dolnym Śląsku coś zostało: Bata w Polsce to nie tylko fabryka w Chełmku › Przelom.pl - portal ... https://przelom.pl/22462-bata-w-polsce-to-nie-tylko-fabryka-w-chelmku.html
 11. przyroda stanowi ogólnie, ale także w tym aspekcie system o wiele bardziej skomplikowany, złożony, wieloelementowy i wielowektorowy, niż prawdopodobnie zakładasz. Biedni humaniści
 12. Produkty spożywcze, dania i ich nazwy

  Waćpan nie doceniasz potencjału makówek. Mak, bakalie na 6 metrowe da się załatwić, mleczarnia na miejscu, nawet co najmniej 7 osłów do ciągnięcia też się bez problemu znajdzie
 13. Pod koniec wojny nie trzeba było mieć nawet VL by służyć w WH. Zetknąłem się z jednym przypadkiem etnicznego Polaka, Ślązaka, którego matka urodziła podczas saksów na zachodzie Niemiec. Z racji miejsca urodzenia wcielono go do WH i wysłano na front zachodni. Ale jednostka była taka tyłowa czyli bano się go dawać na pierwszą linię.
 14. Wiesz Secesjonisto mnie bardziej ciekawi inny aspekt, tak w nawiązaniu do szopów praczy z innego tematu. Jak to działa, że wąska pula genetyczna w ich przypadku działa osłabiająco, a takie szopy pracze od pojedynczej pary przywiezionej do Berlina mają się dobrze ?
 15. Produkty spożywcze, dania i ich nazwy

  Robię na święta makówki bo to męskie zajęcie, więc jest ok.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.