Jump to content

Norton

Użytkownicy
 • Content count

  422
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Norton

 1. Jak zmieniał się ideał kobiety na przestrzeni wieków? Zdjęcia bardzo mile widziane wraz z opisem, co się wtedy podobało.
 2. Najlepszy czarno - biały film

  Jaki wg was ze starych czarno - białych filmów jest najlepszy? 1. Casablanca 2. Sami Swoi
 3. Czy słyszeliście coś o tym projekcie to ponoć jakiś samochód pancerny ciekawią mnie jego losy, słyszałem, że to coś oryginalnego.
 4. Ulubiony sportowiec

  Jaki jest wasz ulubiony sportowiec?
 5. Czy była szansa na powrót do Republiki i rządów Senatu od momentu panowania Oktawiana Augusta? Przypominam sobie, że raz było blisko, ale znalazł się przyszły Cesarz spokrewniony z tym, który urzędował.
 6. Fajnie wygląda, ma go Polska armia tak? Co to za czołg?
 7. Faraon Szeszonk

  Faraon Szeszonk kim on właściwie był i co o nim wiemy? Zburzył Jerozolimę podobno. Chociaż są głosy, że to drugie imię Ramzesa II.
 8. O ile wiemy kto to czy znamy szczegóły jak? Czy był to najazd czy pokojowe zjednoczenie?
 9. Czy oprócz Pretorian w Rzymie była jakaś policja lub inne służby do utrzymywania porządku?
 10. Pretorianie

  Pretorianie – straż przyboczna cesarzy w starożytnym Rzymie. Jak wyglądał nabór? Słyszałem, że szukano tam ludzi o doskonałych warunkach fizycznych z naciskiem na wzrost. Nominował ich sam Cesarz. Ile dostawali żołdu? Chyba więcej od legionistów, a przez to nie byli przez nich lubiani. Dlaczego doszli do takiej pozycji w Rzymie? Jak wiadomo wynosili i znosili wielokrotnie Cesarzy w Rzymie, pierwszym był Klaudiusz. Dlaczego przy pomocy legionów, któryś z Cesarzy nie rozprawił się z nimi na dobre?
 11. Rzymianie w Chinach

  Czy wiecie coś by Rzymianie dotarli do Chin? Chodzi tutaj o zaginionych żołnierzach Marka Krassusa podczas wojny z Partami, którzy dotarli do Chin, a następnie dostali się tam do niewoli.
 12. Ten dział widze, że się rozruszał to ja dołoże swoją cegiełkę. Mianowicie słyszałem niedawno bodajże z ust pana Zemke (ale nie na pewno), że nasz Rosomak jest w Afganistanie uznawany za jeden, albo najlepszy transporter. Czy to prawda, co on ma takiego dobrego?
 13. Czy czytujecie komiksy?

  Pewnie jako dzieciak każdy z nas czytał komiksy, ale czy dzisiaj też wam się zdarza lub robicie to na bieżąco?
 14. Słynne polskie pomniki

  Jakie polskie pomniki wam się podobają lub darzycie je sympatią?
 15. Spotkałem się dzisiaj z opinią, że są dokumenty, że powodem picia herbatki bostońskiej nie było podwyższenie opłat, ale wręcz przeciwnie obniżenie i dlatego wkurzyli się przemytnicy i zorganizowali owe bostońskie picie herbatki. Jest to prawdopodobne, ale czy jest ktoś wstanie to udowodnić, albo spotkał się z podobną opinią? Odrazu zaznaczam, że nie jest to moja opnia i trudno mi w to uwierzyć,
 16. Najlepsze efekty specjalne

  W jakim filmie waszym zdaniem były najlepsze efekty specjalne? Wg mnie to Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny jak na swoje czasy...
 17. Gnaeus Pompeius Magnus - ocena

  Jak oceniacie tą postać? W 66 p.n.e. pokonał ostatecznie wojska Mitrydatesa VI Eupatora i narzucił Pontowi zwierzchnictwo rzymskie. Zajął Syrię, kładąc kres panowaniu Seleucydów, i wkroczył do Judei, opanowując Jerozolimę w 63 p.n.e. Zawarł umowę z Krassusem i Cezarem, tworząc nieformalny I triumwirat, zapewniając wszystkim trzem faktyczną władzę nad państwem. [ Dodano: 2008-04-24, 14:36 ] Uznawany w ówczesnym Rzymie za najlepszego wodza, wręcz legendę lepszego od Cezara. Po zwycięstwie pod Dyrrachium, którego nie wykorzystał przegrał pod Farsalos i w ten sposób rządy w Rzymie już samotnie mógł objąć Juliusz Cezar.
 18. Jaki film wg was zakończył się najbardziej nieprzewydywalnie? Moim zdaniem: 1. Seksmisja 2. Vinci 3. Mr Brooks 4. Inni
 19. Najlepszy polski teleturniej

  Jaki jest waszym zdaniem najlepszy polski teleturniej nie tylko teraz jak, ale również w całej historii.
 20. Czy doczekamy się w końcu ze 2 samolotów dla naszych VIPów... Jeden samolot na Prezydenta i Premiera to chyba mało... jakie byłyby najlepsze samoloty dla naszych władz państwowych?
 21. Najlepszy teledysk

  Waszym zdaniem najlepszy teledysk z odnośnikiem np. do youtube.com
 22. Obchody 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przejdą do historii. Po raz pierwszy na placu Krasińskich, przy pomniku Powstania Warszawskiego, tłum zgromadzony na wieczornym nabożeństwie 31 lipca buczał z dezaprobatą na jednego z bohaterów zrywu sprzed 64 lat Pomruk niechęci rozległ się w chwili, gdy premier Donald Tusk (też wcześniej "wybuczany") w przemówieniu wymienił nazwisko prof. Władysława Bartoszewskiego. W poprzednich latach publiczność w tym miejscu nieraz reagowała buczeniem na nielubianych polityków, zwłaszcza tych o PZPR-owskim rodowodzie, ale nigdy na żołnierzy Powstania Warszawskiego. Po raz pierwszy doszło też do skandalicznej awantury na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. 1 sierpnia o godzinie 17, kiedy nekropolia z kwaterami powstańczych mogił otaczających pomnik Gloria Victis staje się najświętszym miejscem Warszawy, rozjuszony tłum wygwizdał i opluł reprezentującego Sejm Stefana Niesiołowskiego. Równocześnie owacje zebrali: lider PiS Jarosław Kaczyński, szef IPN Janusz Kurtyka, szef CBA Mariusz Kamiński oraz likwidatorzy WSI Jan Olszewski i Antoni Macierewicz. Brawa na cześć spóźnionego na uroczystość Macierewicza zakłóciły minutę ciszy. Staliśmy się świadkami profanacji. Kiedyś tak nie było. Nawet w PRL-u 1 sierpnia przy pomniku Gloria Victis oddawano hołd poległym powstańcom. Teraz głównymi bohaterami na Powązkach Wojskowych stali się politycy. To ich się oklaskuje i ich wygwizduje. Gdy w piątek wieńce przy pomniku składali autentyczni powstańcy, słychać było tylko pojedyncze brawa. Dla części obecnych na cmentarzu Powstanie Warszawskie nie ma większego znaczenia. Przychodzą tam jak na polityczny piknik. Uroczystości na placu Krasińskich i przy pomniku Gloria Victis od kilku lat zamieniają się w żenuje spektakle z oklaskami i buczeniem. Atmosfera na Cmentarzu Wojskowym w Godzinę W z roku na rok ma coraz mniej wspólnego z autentycznym odruchem pamięci. Dotąd sądziliśmy, że te okrzyki to tylko margines. Podczas obchodów 64. rocznicy Godziny W straciliśmy złudzenia. Dla tłumu awanturników wyjących na prof. Bartoszewskiego i opluwających posła Niesiołowskiego nie ma nic świętego. Za rok do apelu prezydenta, premiera i władz Warszawy o uczczenie minutą ciszy pamięci powstańców powinien być dołączony apel o zachowanie spokoju na placu Krasińskich, Cmentarzu Wojskowym i w innych miejscach oficjalnych ceremonii. W przeciwnym razie w 65. rocznicę Powstania Warszawskiego możemy być świadkami rękoczynów i rzucania zgniłymi jajami. http://wyborcza.pl/1,75248,5551041,Wybucze...szewskiego.html Z PW robią piknik polityczny. Domniemuje, ze to zwolennicy PiS i Radia Maryja?
 23. Telenowele

  Oglądacie, oglądaliście tasiemcowe telenowele?
 24. Takiego tematu chyba nie ma. Jaki jest najlepszy polski portal?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.