Jump to content

daniel-wroclaw

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About daniel-wroclaw

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Najlepszym władcą tego okresu był/a?

  Moje 2 typy to Karol V (I) twórca potęgi Habsburgów oraz Ludwik XIV, którego państwo zajęło rolę hegemona w Europie po wojnie 30-letniej.m\. Muszę się do tego ustosunkować po pierwsze to to Karol V nie był twórcą potęgi tylko na czas jego panowania przypadło apogeum tej że potęgi , a co do roli Ludwika XIV to tak naprawdę może nie brakowało mu talentów poza jednym doborem współpracowników bo tak chciał sie wybijać na tle ministrów że otaczał się miernotami co było fatalne w skutkach dla Francji .
 2. Najlepszym władcą tego okresu był/a?

  Panowie chcę za uwarzyć że pytanie brzmi najlepszy władca więc trzeba sie przyjrzeć władcom z tamtego okresu z szerszej perspektywy czyli to co zastał wstępując na tron w dalszej części jego panowanie i spuściznę którą pozostawił.Więc moje typy to Gustav Adolf ,Piotr I Wielki,
 3. Kto był najwybitniejszym dowódcą II wś?

  MODEL a inaczej strażak Hitlera wydaje mi sie że on zasługuje na największe uznanie ponieważ jeśli chodzi o dowodzenie to on miał największe sukcesy (defensywne) przy tak nikłych środkach którymi dysponował w porównaniu do strony przeciwnej .Ta wojna wydała wielu wspaniałych dowódców i strategów ale nie zapomnijmy o tym że gdy dysponuje sie środkami czy to ilością wojsk ,sprzętu lub doskonale wyszkolonego rekruta to łatwiej o sukces , a dowódca którego ja wybrałem nigdy nie narzekał na nadmiar a co najważniejsze na chociaż zbliżoną do zadowalającej ilości z pozycji które wymieniłem
 4. Kluczowy moment na froncie wschodnim

  uważam że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na główne pytanie tego tematu ponieważ tak naprawdę było wiele składników nie tylko natury militarnej ale także polityczne gospodarcze i mentalne które zadecydowały o przebiegu ówczesnych zdarzeń.Do dodania mam jeszcze ze oprócz wydarzeń które działy sie bezpośrednio na froncie wschodnim miały wpływ zdarzenia które działy sie w znacznej odległości od niego . P.S. witam wszystkich uczestników debaty.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.