Jump to content

marcnow92

Użytkownicy
 • Content count

  412
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by marcnow92

 1. Tworzę tą ankietę ponieważ chciałbym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na ten temat. Niedawno był program "podróże z żartem" i Krzysztof Skiba wystąpił w nim ubrany w czerwoną koszulkę z sierpem i młotem i napisem po dołem CCCP. Założył bym się że gdyby na koszulce miał swastykę to w następnym dniu ludzie zrównali by go z błotem. Przecież komunizm którego symbolem jest sierp i młot wymordował wiecej ludzi niż faszyzm a w świadomości ludzkiej jest odwrotnie. DLACZEGO?
 2. Święto państwowe odzyskania niepodległości jest obchodzone 11 XI ale czy faktycznie Polska tego dnia odzyskała niepodległość? Osobiście uważam że polska stała się państwem dopiero po podpisaniu traktatu wersalskiego. Powstanie polski było już dawno wiadome jednak dopiero traktat wersalski to zatwierdził. Co wy o tym sądzicie?
 3. Czy komunistyczne nastroje społeczeństwa niemieckiego w 1920 roku były na tyle silne aby armię czerwona serdecznie witać w Berlinie i rozpocząć marsz na Francję, Anglię, Włochy i Hiszpanię oraz rozpocząć drogę do zjednoczenia Światowego proletariatu?
 4. czy statua wolności w Nowym Jorku przyjęła by twarz Hitlera jedna rękę w geście Heil Hitler a w drugiej miała by książke mein kampf?
 5. Czy sądzicie że zadali by olbrzymie straty czy też tylko odwlekli by nieznacznie ostateczne uderzenie i prędzej czy później jakiś desant musiał by się odbyć?
 6. Jest jedna z najtajniejszych polskich broni na początku II WŚ. Niestety była tak tajna ze tylko 13 osób potrafiło ją obsługiwać. Dla porównania powiem ze Rusznic wyprodukowano 5000. W drugim dniu bitwy nad Bzurą sierżant Franciszek Tiszko za jej pomocą zniszczył 17 niemieckich czołgów. Jak sadzicie czy gdyby więcej osób umiało ja obsługiwać to dało by sie spowolnić lub powstrzymać klęskę wrześniową???
 7. Jakie jest wasze zdanie o wprowadzeniu całkowitej zawodowej armii Polskiej. Co sądzicie o likwidacji wojska poborowego Ja uważam że nie potrzebnie jest likwidowane wojsko poborowe ponieważ uważam że każdy zdrowy Polak powinien przejść przeszkolenie wojskowe. Moim zdaniem nie powinno ono trwać aż 9 miesięcy jak dotychczas a np. miesiąc żeby było to tylko przeszkolenie wojskowe a nie jakaś służba jak teraz. Dlatego też całkowity pomysł likwidacji służby poborowej jest wg. mnie bez sensu. W ogóle sądzę że nie powinniśmy tyle pieniędzy na unowocześnianie armi Polskiej wydawać ponieważ Polska nie jest zagrożona żadnymi atakami na nasze terytorium a wojny na bliskim wschodzie do mnie nie mają sensu bo tracimy tam jakże potrzebne nam miliardy dolarów.
 8. Pytanie proste czy opowiadacie się za zachowaniem dzisiejszego porządku czy za większą (jeżeli tak to jak dużą) decentralizacją czy za zwiększoną centralizacją kraju?
 9. Wpadki Filmowe

  Piszcie tutaj posty na temat najbardziej ciekawych i kompromitujących wpadek z filmów (omińmy może "strzelanki" bo chyba w każdej są wpadki)
 10. Macie jakieś pomysły na dobre przygotowanie się w 2 miesiące do egzaminu. Głównie mi osobiście chodzi o część matematyczną. I czy nie wydaje sie wam że przesadzają nauczyciele z trudnością napisania tego egzaminu? Zapraszam do dyskusji.
 11. Były niebywałym zrywem ludności śląskiej, która po wielu wiekach odłączenia od polski czuła się ludnością polską. dlaczego dzisiaj się o poświęceniu tulu powstańców zapomina. Uważa sie że tylko powstanie wielkopolskie było dla polski zwycięskie. Przecież III powstanie śląskie także zakończyło się niebywałym sukcesem. W odróżnieniu od pierwszych polskich powstań to każde z trzech śląskich powstań przyniosło pewne zwycięstwo. Dlaczego dzisiaj te insurekcje śląskie są pomijane w podręcznikach do historii, wykładach telewizji i w prasie?
 12. Do powstania tego tematu przyczyniły się słowa admina który napisał "Pomijane jest również powstanie Wielkopolskie..., a Styczniowe i Listopadowe nie, czcimy klęski" w temacie II Powstania śląskie - dlaczego się o nich zapomina. Do tego można jeszcze dołożyć powstanie warszawskie którego chyba 2 lekcje mamy w szkole a o wielkopolskim i śląskim zaledwie jedną stronę w podręczniku (na szczęście nauczycielka odbiegła trochę od podręcznika i zorganizowała nam kilka lekcji na ten temat) Powtórzę pytanie więc dlaczego lubimy czcić klęski a nie zwycięstwa?
 13. Jak sądzicie czy ile w Polsce było rozbiorów. Słyszałem że niektórzy uważają że nawet 5 ale z dokładnej definicji po dłuższym zastanowieniu można by powiedzieć ze tylko jeden albo dwa. Do tych pięciu rozbiorów można zaliczyć -wydarzenia przełomie sierpnia i września 1939, -po jałtańskiego podziału Europy -Slogan określający wejście Polski do Unii Europejskiej - niektórzy określają tym terminem obrady okrągłego stołu Jaką ilość rozbiorów uważacie za najbardziej prawdopodobna?
 14. Które z ustaleń traktatu wersalskiego uważacie za główną przyczynę II wojny światowej?
 15. Słyszałem że były plany przyłączenia Madagaskaru do Polski jako koloni w II RP. Co wiecie o tych planach i jak oceniacie szanse?
 16. Powrócę do mojego pytania w temacie więc czy według was w tym czasie były jakie kol wiek szanse na demokrację?
 17. Co sadzicie na ten temat. Prze zmuszenie nas do podpisania tego traktatu w Polsce była mniejszość niemiecka ale w Niemczech ni było mniejszości polskiej. Z pewnością pomógł on w propagandzie hitlerowskiej i zajęciu Sudetów w '38 roku. czy więc była to zmora polaków czy też akt broniący praw mniejszości które Polacy łamali w dwudziestoleciu?
 18. jako ciekawostkę podam ze w tych czasach na śląsku był przepis zakazujący małżeństwa nauczycielką. Jezeli jakaś nauczycielka wyszła za mąż to traciła wtedy pracę
 19. Człowiek Roku 2008 - finał

  Sikorski- trzeba przyznać że karierę w tym roku zrobił ogromną
 20. Co po humanie?

  Spotkałem się z opinią że po skończeniu nauki na kierunku Humanistycznym w Liceum to jest duży problem z wybraniem jakieś dobrze płatnej pracy. Są oczywiście duże możliwości ale są to takie kierunki studiów po których skończeniu możliwość zatrudnienia jest nie wielka lub nie są one dobrze płatne (Nauczyciel, Filozof, Historyk - Daviesem nikt chyba nie będzie). Może o jakiś zawodach zapomniałem? Czy sądzicie że na humana nie warto iść? Pozdrawiam
 21. Józef Piłsudski - ocena

  HAHAHAHA IZRAEL. Zartujesz sobie Izrael i demokracja??? Tylko na papierze i w ustach amerykanów. W demokracji nie dyskryminuje sie mniejszości a tak sie dzieje w IZraelu!!! A indie to też gówno a nie demokracja. No chyba ze jest jakiś rozdział między demokracją europejską a azjatycką. mam nadzieję ze nie jestes swiadoma tego co mówisz. Co wyście oszaleli. Kto was uczy Histori w szkole jakie wy ksiażki czytacie ze takie bzdury wypisujecie. Autorytaryzm lepszy od demokracji. POstradaliście zmysły???. Wyobrazcie sobie takiego Leppera na stanowisku tego autorytetu. Wiec co mi odpowiesz na: Centrolew - w jakim stopniu mógł istniec?? po cichutku czyli nie była możliwa A swowoda myśli jest nawet w komuniźmie w koncu nikt nam myśli w muzgu nie bada. Raczej tak w 1926 a napewno Tak w 1935.
 22. Nie twoje myslenie tylko rozwinąłem. POnieważ ty uważałes ze demokracja była czyms najgorszym w IIRP. Twój podpis chyba mówi sam za siebie jakim dziwnym człowiekiem był Pilsudski. Przecież jak mozna wystartować do wyborów bez jakiegoś konkretnego programu. I w dodatku jak w ten sposób przeklinając mozna sie zwracać do Hrabi.
 23. Marcin Daniec

  Dokładnie to był jego najlepszy skecz. Ja go uwielbiam ale załuje ze zwykle jest tylko pokawany raz do roku na marzeniach dańca a tak to zadko mozna go gdzies w TV spotkac
 24. Józef Piłsudski - ocena

  Ale co do azji to jeszcze mozna dodac Rosje poniewaz wiele ludzi i Chinach i korei nie wie ze nie ma juz ZSRR. No i jeszcze Wietnam. Autorytaryzm Piłsudskiego i autorytaryzm w europie wtedy tez nie był dobrym standartem a jednak go chwalicie. A Stalin zabil sam te miliony albo Hitler???
 25. Przepraszam cię Gnome ale musze odpowiedziec <tylko> a w temacie o Piłsudskim odpowiadanie na posty z innego tematu było by chyba bez sensu. Nie chodzi tu o system ale o to co Piłsudski robił tzn jak dbal o wojsko i jakich polityków wystawial na ministrów spraw zagranicznych. Dzisiaj dziwimy sie dlaczego nam Francja nie pomogła w 1939 a ja sie wogóle francji nie dziwie. Z takim Beckiem to sie musiało z pewnoscią tródno rozmawiac zresztą z teoretycznego punktu widzenia to POlska pod względem politycznym dla przeciętnego francuza na pewno sie nie rózniła z takimi NIemcami. no to chociażby zamach stanu - prawie 400 przedtem jednak nieudolnie prowadzona Wojna z Rosja nastepnie jeszcze ci którzy umarli w oobzach w berezie w czasie strajków liczba na pewno przekracza 1000 osób Wiec Castro na kubie to standart ameryki łacińskiej, Pinochet lub Chaves to am. POłudniowej, Kim ir sen albo Kim zong il to standart azji, A nekanie kobiet na bliskim wschodzie to tez standart?? Więc to co sie dzieje z kobietami w Egipcie to nic takiego w koncu sasiaduja posrednio z wiekszym złem?? A ja uważam ze demokracja teraz jest najgorsza rzecza jaka sie polsce przydarzyła. W koncu wczewsniej nie było samoobrony albo LPR> nie ma to jak jedna partia PZPR. Drogi PAwle1 dlaczego cytowałes moje posty a pisze ze to sa posty innego marcina??
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.