Jump to content

Antosia^_^

Użytkownicy
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

About Antosia^_^

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Mam pytanie... Czy moglibyście mi powiedzieć jak wyglądała higienia w średniowieczu:>? Czytałam dwie całkowite inne wersję i nie wiem ktora jest prawdziwa... Z góry dziękuje za odpowiedzi:)
 2. Papieżyca Joanna

  Ja również uważam, że nie było papieżycy Joanny. Myślę, że nawet jeżeli kościół chciałby wymazać jej istnienie i spaliłby informacje o niej to i tak pewnie by coś zostało...:arrow:
 3. Ale w jakimś stopinu mam rację bo tutaj homo sapiens jest przedstawiony jako grupa a homo sapiens sapiens to podgrupa, czyli człowiekm współczesny... W gruncie rzeczy takie wiadomości wyniosłam ze szkoły...
 4. Wiesz jeżeli ty jesteś homo sapiens to spoko, jak wolisz, ale ja jestem homo sapiens sapiens tak jak reszta ludzi żyjących teraz=)
 5. Jak przygotować się do Olimpiady?

  Ja chciałabym dowiedzieć się jak wygląda sama olimpiada i jak trzeb się do niej przygotować.... Jakieś materiały:>?
 6. To trochę przykre, że w szkole mówi się tylko o kodeksie Hammurabiego a nic nie wspomina się o pierwszym kodekise Mezopotami, który powstał w mieście Larsa w ok.XXIIIw.pn.e a stworzył go krol Urukagina. Najprawdopodobniej był to też pierwszy kodeks świata, który brał w opiekę ludzi biednych )obrona przed możnymi. Ja niestety nic więcej o nim nie wiem... ale może wy coś wiecie?? :wink: i czy istniały jeszcze w Mezopotami jakieś inne kodeks prawne niż Hammurabiego i króla Urukagina??
 7. Co do ciekawostek to egipcjanie goli się cali gdyż niecierpieli włosów (łącznie z brwiami) a za to Hyksosi czcili włosyi mieli ich dużo :razz: Przez co egipcjanie nienienawidzili ich i jest to uważane za pierwsze ruchu braku tolerancij :wink:
 8. Punt

  Kraina Punt to dzisiejsza Somalia, pózniej nazwana przez Żydów Krainą Królowej Saby. Słynną wyprawę własnie tam zorganizowała Hatszepsut (jedyna kobieta która miała tytuł Faraona) :wink:
 9. Prawdopodobnie człowiek rozumny (homo sapiens) nie przyżył z powodu lodowców, któe zmieniły klimat, a ten gatunke nie potrafił się do niego przystosować :wink: (czytałam ostatnio o takiej możliwości)
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.