Jump to content

Cloud1989

Użytkownicy
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

About Cloud1989

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Mam historię w zakresie rozszerzonym i myślę, że chodzi właśnie o to żeby dokładnie to zrobić, a mianowicie nie żeby wypisać wszystkich Piastów tylko pierwszych i ostatnich. No i porównac zasięg terytorialny ich państw.
 2. No tak jest to zadanie do szkoły, ale w klasie trzeciej liceum i jest dokładnie powiedziane, że chodzi o pierwszych oraz ostatnich Piastów, dodatkowo podkreślił to nauczyciel na lekcji. Wszędzie pisze co innego i sam się już w tym wszystkim pogubiłem :x.
 3. Pytanie brzmi "Porównaj zasięg terytorialny państwa pierwszych Piastów i ostatnich". Jest dokładnie napisane PIERWSZYCH oraz OSTATNICH, więc napewno chodzi o przynajmniej dwóch.
 4. Nie chodzi mi o wszystkich Piastów, tylko których się uważa za pierwszych , a których za ostatnich. Jak na razie wyczytałem to za ostatnich uważa się Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego, ale nadal pozostaje problem z tym kogo uważa się za pierwszych. Temat brzmi: "Porównaj zasięg terytorialny państwa pierwszych Piastów i ostatnich", więc uważam iż książę Willhelm nie wchodzi w grę. Chodzi raczej o tych którzy rządzili państwem i dzięki ich decyzjom terytorium państwa polskiego ulegało zmianom.
 5. Witam wszystkich forumowiczów, Mam do napisania essej na poniedziałek, którego tytuł brzmi: "Porównaj zasięg terytorialny państwa pierwszych Piastów i ostatnich". Moje pytanie brzmi: kogo uznajemy za pierwszych Piastów,a kogo za ostatnich? Pod względem historycznym oczywiście, nie mam na myśli postaci legendarnych, badź takich które są sporne. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.