Jump to content

Karma

Użytkownicy
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

About Karma

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  służby specjalne, stosunki międzynarodowe, prawo, historia,
 1. zdecydowanie "Anus Mundi" - pokazanie obozu od samego początku. Autor przyjechał w pierwszym transporcie, brał udział w marszu śmierci. Wstrząsająca, ale pozycja obowiązkowa. Plus dowiesz się dokładnie jak wyglądała historia Mali Zimetbaum i Edka Galińskiego.
 2. "Historia doktryn politycznych i prawnych do schyłku XX wieku" prof. dr. hab. Lech Dubel Wydawnictwo: LexisNexis, Wydanie: 2009; Ilość stron: 520, Oprawa: miękka, ISBN: 978-83-7620-211-2 Podręcznik dla I roku prawa - prezentuje teorię na instytucję pańśtwa i prawa od starożytności do czasów współczesnych. Książka, z uwagi na duży przekrój prezenuje najważniejsze podstawy poszczególnych teorii. Spis bibliografii pozwala rozszerzyć poszukiwania.
 3. Witam. Szukam książki nt. partyzantki żydowskiej, operującej w czasie II Wojny Światowej w okolicach Włodawy. Wiem, że jedna na pewno istnieje, ale niestety nie znam tytułu. Z góry dziękuję za pomoc.
 4. Quiz II Wojna Światowa

  zgadza się:wink: mówiłem że banalne:)
 5. Quiz II Wojna Światowa

  hm... więc moja kolej chyba Moje pierwsze pytanie, więc banalne: Jakie i ile dywizji wchodziło w skład II korpusu pancernego SS i jak się nazywali dowódcy niemieckich dywizji w bitwie o Arnhem w 1944r?
 6. Call of Duty - seria Medal of Honor - seria Panzer General - seria Combat Mision - też seria
 7. Quiz II Wojna Światowa

  Warszawę podzielono na 8 obwodów:) 1. ppłk Edward Pfeiffer, pseudonim "Radwan", komendant Obwodu I – Śródmieście 2. ppłk Mieczysław Niedzielski, pseudonim "Żywiciel", komendant Obwodu II – Żoliborz 3. ppłk Jan Tarnowski, pseudonim "Waligóra", komendant obwodu III – Wola 4. ppłk Mieczysław Sokołowski, pseudonim "Grzymała", komendant Obwodu IV – Ochota 5. ppłk Aleksander Hrynkiewicz, pseudonim "Przegonia", komendant Obwodu V - Mokotów 6. ppłk Antoni Żurowski, pseudonim "Andrzej Bober", komendant Obwodu VI - Praga 7. mjr Bronisław Krzyżak, pseudonim "Bronisław", komendant Obwodu VII - powiat warszawski 8. mjr Stanisław Babiarz, pseudonim "Wysocki", komendant Obwodu VIII - Okęcie
 8. "Ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej"

  Hmm... Czytałem wiele biografii Hitlera, Mein Kampf i literaturę dotyczącą początków III Rzeszy. Najlepszej odpowiedzi na zadane pytanie nie ma. Wydaje mi się, przyjmuję tutaj pogląd porf. Iana Kershawa, że Hitler nie był antysemitą od samego rodzenia. Oczywiście niechęć do Żydów była głęboka w Cesarstwie Austro-Węgierskim, ale nie przejawiało się to w pogromach itp. Można przyjąć, że poglądy skrajnie antysemickie Hitler przyjął w okresie swego pobytu w Wiedniu (ale nie przez to, że nie dostał się do Akademii). Czytał on wtedy dużo gazetek skrajnie prawicowych, a jego ideałem polityka był burmistrz Wiednia. Dołączyć do tego można także rewolucje w Niemczech oraz teorię "ciosu w plecy". Zaznaczę jeszcze, że Adolf Hitler nie stał sie antysemitą z dnia na dzień. Ten proces narastał w jego młodym życiu. Co do tematu to polecam 3 tomową biografię Hitlera autorstwa wspomnianego już Kershawa, "Hitler - Stadium Tyranii" Bullocka oraz "Wyjaśnianie Hitlera" - Rona Rosenbauma.
 9. Szukam pomnik holocaustu

  A widziałeś pomnik Więźniarki w Sobiborze? Obóz trochę zapomniany przez współczesnych, choć zginęło tam ponad 250 tyś osób. To więcej niż na Majdanku. A co do pomnika to... oddaje tragedię holokaustu w sposób bardzo dosadny i przygnębiający oglądającego. A oto link: http://www.okuninka.pl/images/Sobibor2.jpg
 10. Kluczowy moment na froncie wschodnim

  Hitler nie raz udowadniał że zbyt rozważnym dowódcą nie był. Poświęcał życie żołnierzy dla swojej urojonej wizji III Rzeszy. Według mnie kluczowym momentem była bitwa o Moskwę, a dokładnie zakaz Hitlera na wycofanie i przegrupowanie wojsk po kontruderzeniu Rosjan. Ważne też było zatrzymanie Niemców pod Leningradem (o czym niestety często się zapomina) i wciągnięcie w długie oblężenie miasta Grupy Armii "Północ", przez co Hitler nie mógł wykorzystać tych wojsk w ataku na Moskwę, ani w późniejszych działaniach.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.