Jump to content

Air

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Air

 1. Quiz Średniowiecze

  Gotlandia od 1361 była pod panowaniem Dani. Przez 10 lat od momentu przejęcia (spacyfikowania) przez Zakon znajdowała się w ich władaniu a nastepnie przeszła w ręce Szwedów. .
 2. Według mnie to był MANASSES ponieważ to on kazał posąg rzeźbiony wykonać i wstawić do świątyni. Ale oczywiście mylić się jest rzecza ludzką
 3. Egipt chce odzyskać wywiezione zabytki

  Przepraszam ale nie wiem czy nie "wcinam" sie w temat Merogne. Top przeciez Ona zaczeła o tym pisać. Jeżeli oczywiście pozwoli to wspólnie możemy oprowadzić zainteresowanych po Muzeum w Berlinie. Zgodnie z opisami podawanymi w broszurach winno znajdować sie tam 2000 eksponatów. Co prawda nie liczyłem dokładnie ale jest z pewnością ich ponad 1000 w pięknych salach. No cóż niech decyduje Merogne. Możemy też ustalić to na prv. :?:
 4. Egipt chce odzyskać wywiezione zabytki

  Ja również ostatnio widziałem Nefretete i musze przyznać byłem pod wielkim wrażeniem. Co prawda w wyniku przeprowadzki muzeum nie znajdują sie tam jeszcze wszytskie zbiory (skradzione bo tak uważam, że wszystko powinno wrócić bezdyskusyjnie do MK ponieważ tylko tam jest ich miejsce i tylko tam mogą lśnic jeszcze piękniej). Wnioskuje, że byłaś tam bardzo niedawno. Czy widziałaś może stele amenhotepa III jest idealnie zachowana. Ja przy okazji byłem jeszcze w muzeum pergamonu gdzie przed wejsciem stoi piekny posąg ale juz nie pamietam kogo(sory). Żal tylko, że narażony jest na czynniki atmosferyczne i tak niszczeje. Jeżeli jest to interesyjące dla Was to mogę przesłać kilka zdjęć z tego muzeum?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.