Jump to content

Towarzysz Damian

Użytkownicy
 • Content count

  66
 • Joined

 • Last visited

About Towarzysz Damian

 • Rank
  Ranga: Licencjat

Informacje o profilu

 • Zainteresowania
  II wojna światowa, biologia
 1. Najwybitniejszy generał III Rzeszy

  Według mnie Erwin Rommel to on gromił w Afryce dwa razy silniejszych aliantów a potem jego koncepcja odparcia aliantów na plażach była o wiele lepsza od planu Rundsteda, który miał w planie odeprzeć aliantów na otwartym polu.
 2. Najlepszy ciężki bombowiec II wś

  FW 200 był bardziej wytrzymały, szybszy i nowocześniejszy od innych.
 3. Spitfire MkI czy Hurricane MkI w bitwie o Anglię był lepszy?

  Spitfire był lepszy, szybszy i lepiej uzbrojony do tego był łatwiejszy w pilotażu. Zdecydowanie był lepszy!
 4. Panzerwaffe kontra alianci

  Alianci nigdy nie dogonili niemców w broni pancernej! Zawsze trzaskali tandetne shermany na mase! Może o tym zaświadczyć fakt że mieli ich 51000!! Jedyny dobry sherman to konstrukcja brytyjska tj. Firley. Pershing nigdy nie dorównał Tigerowi II, a to on był najlepszym czołgiem amerykańskim!!! Lepszy był Is2
 5. Jesień 1944- gdzie uderzyć?

  Zdobycie Antwerpii nic by nie dało! Bo była broiona przez wyspę Wahrem. Na tej wyspie były ciężkie działa, które blokowały port. A jak wiemy zdobyto ją około 5 miesięcy później. Najlepiej zamiast Normandii było uderzyć w miękkie podbrzusze Europy, tak jak chciał Churchil.
 6. To nie była bitwa Rumunów, Włochów i Węgrów! Oni walczyli tylko o przeżycie. Ich Stalingrad nie obchodził
 7. Najładniejszy czołg i działo samobieżne

  Kanciaste jest ładniejsze!!! I patrz na piękną budowę pancerza!!! On jest wspaniały, zresztą w wojnie nie liczy się piękno lecz skuteczność.
 8. Co to za okręt?

  To jest U XXVII shemud. Narobił niezłego rabanu aliantom w lutym 1945 roku zatopił ok 6 okrętow. Należy pamiętać że w załodze były 2 osoby i przenosił 2 torpedy więc sukces był ogromny.
 9. Najładniejszy czołg i działo samobieżne

  Wedug mnie ładniejszy był cromwell, niski, bardziej opancerzony, lepiej uzbrojony i silnik stosowany w spitfire'ach. Takie dziwne ulepszenie dawało mu ponad 600kM. Działo 75mm czyniło go jednym z najlepszych czołgów krążowniczych UK.
 10. Zbombardowanie klasztoru na Monte Cassino

  Według mnie zbombardowanie klasztoru na Monte Cassino to wojenny obowiązek. Co by się przecierz stało jakby tam rzeczywiście byli niemcy?? Zresztą wywad amerykański był tak słaby że dowódcy nie brali go pod uwagę!!
 11. Najładniejszy czołg i działo samobieżne

  Według mnie najładniejsze to stug IV i jagdpanther
 12. Znalazłem na strychu...

  A ja znalazłem żelazną rację z 39r. Puszka z jedzeniem.
 13. Najładniejszy i najbrzydszy samolot II wś

  Według mnie najładniejszy to la -7 A najbrzydszy junkers ju 87
 14. Bitwa pod Monte Cassino

  Wspaniałe zwycięstwo ale według mnie Alianci poradziliby sobie sami. Zbombardowaliby go kilka razy a Niemcy tak czy siak by uciekli po jakimś czasie.
 15. Pzkpfw V "Panther" vs T34/76(85)

  Oczywiście że lepsza była pantera. Lepsze działo kaliber 75mm i miała lepszy pancerz frontowy. Chociaż t34/85 był budowany z myślą o niszczeniu panter to nigdy jej nie dorównywał. Wygrywał tylko z powodu dużej ilości t34/85.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.