Jump to content

peter17

Użytkownicy
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

About peter17

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Najlepszy niszczyciel czołgów II wś

  Jakbym wysłał jagdtigera wysłał w obstawie dział przeciw loyniczych też by był niezniszcalny to samo by było z myszką
 2. Najlepszy myśliwiec II Wojny Światowej

  W sumie tak do celów naziemnych i ciężko uzbroionych mieli inne wersje.
 3. Wyczyny Polskich Okrętów Wojennych

  Sorry mogły pomylić mi się nazwy.
 4. Najlepszy myśliwiec II Wojny Światowej

  Me 262 jak ktoś już napisał wyprzedzały swoją epokę a jego prędkość pozwała mu dogonić chyba każdy ówczesny samolot. A poza tym gdyby go prowadzono jak na początku jakoś w 1942r. można by go stale unowocześniać poprawiać jakieś niedociągnięcia itp. jak wnp me 109.Drugim najlepszym myśliwcem według mnie był F190 w wersji D9 był on szybki zwrotny wydaje mi się, że gdyby wprowadzono je wcześniej mustangi nie miały by tak łatwo. Lecz miał one według wadę a mianowicie nie było wersji która mogła by mieć podwieszane bomby, dzialka itp.
 5. Gdyby wojna wybuchła w 1942 roku?

  Więc jeśli to alternatywa to amerykanie mogli by dodać 2-3 podwieszane zbiorniki do B 32 dominatora, którego zasięg bez żadnych dodatkowych zbiorników wynosił ok 7100km a jego udżwig by i tak na przeniesienie bomby atomowej. Ewentualnie ameryka puszcza dwa b32 jeden z bombą lub nawet dwiema a drugi jest przerobiony na cysternr. Ameryka posiadała w czasie wojny 115 B32. :twisted:
 6. Najlepsze są AH-64 apache i KA-52. I czy to prawda, że Comanche jednak nie wejdą do produkcji seryjnej.
 7. Najlepszy współczesny czołg

  Dla mnie Leopard 2 w wersji A5i A6 nie bez powodu są one uważane za najlepsze obecnie czołgi. Nie różnią się od sebie z abramsem aż tak wieloma rzeczami. Pierwsze ich wersje były niemal takie same tyle, że leopardy miały obracane włazy dowódców.
 8. Czy warto było produkować StuGi?

  Niemcy nie powinni pakować się w ciężkie dział typu elephant/Ferdinand czy jeszcze cięższych Jagdtigerów. powinni produkować więcej właśnie stugów i hetzerów w ewentualnośni Nashorn - Hornisse którym Niemiecki As zniszczył w czsie jednej bitwy 14 t34 ( a nashorn przy jednym celnym trafieniu z t34 praktycznie nie miał szans, przez swoj cienki pancerz i odkryty dach same odłamki często zabijały załogę).
 9. Wyczyny Polskich Okrętów Wojennych

  A skończył jako falochron . I był to O13 nie O21 tak mi się wydaje. Ale dla mnie najbardziej znanym okrętem był ORP Orzeł a przecież on też dokonał dość znanej ucieczki przed niemieckimi okrętami.
 10. Najlepszy czołg II Wojny Światowej

  Najlepsze były pantery, po stronie alianckiej sprawdzały się shermany Vc fireflay, ale gdyby pershingi weszły wcześniej.
 11. Najlepszy pancernik II wś

  Według mnie niemieckie bismarck i bliźniaczy tripitz, Japońskie Yamato i Musashi, Alianckie Prince of Wales i King George V.
 12. II WŚ, a nowa broń

  Niemcy wyposażyli pantery (co prawda chyba tylko jeden dywizjon czy jakoś tak) w noktowizory na froncie wschodnim, goliathy, helioptery (pod koniec wojny na kilku U-botach zamontowali składane helikoptery jednoosobowe, służące do zwiadu amerykanie chyba też mieli nawet w 1943 tylko nie wiem czy były były użyte bojowo), rakiety, bomby kasetowe, chermetyzowane kabiny w samolotach.
 13. Najładniejszy i najbrzydszy samolot II wś

  Najładniejszy B17, najbrzydszy rosyjski Jak7.
 14. Najlepszy niszczyciel czołgów II wś

  Najlepsze niszczyciele czołgów z okresu II WŚ to Jagdpanther z powodu swego zabójczego działa i dobrej zwrotności, prędkości i pochyłego grubego pancerza. Hetzer z powodu małych wymiarów, wystarczającego na czołgi aliantów działa i taniej produkcji. Skuteczne były też SU100 i M36 jackson(sluger) lecz pojawiły się one dość poźno Su100 w 1945 jakoś w kwietnu a M36 też długo nie powalczył bo pojawił bodajże na przełomie 1944/1945. Oba posiadały działa pozwalające na zniszczenie tygrysa i pantery. Dużym przegięciem były moim zdaniem jagdtigery, JSU152 i T28( które pojawiły się w kilku sztukach w europie zdążyły pojawić w czasie wojny, lecz nie wiem czy zdążył powalczyć). Jagdtiger był zaciężki a poza tym miał on bardzo dobre działo kalibru 128mm. z którego mógł zniszcyć shermana z ponad 2000m. ale działo KwK 43 kalibru 88mm było wystarczające. Jsu 152 były rownież ciężki a poza tym miały one złe wietrzenie kiepskie celowniki i były dość wadliwe jednak mimo wad w starciu z tygrysem I jego pancerz radził sobie z pociskami tygrysa a jego działo bez problemu mogło zniszczyć tygrysa bez problemu.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.