Jump to content

Ykes

Użytkownicy
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

About Ykes

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Pomyśleć, że SS-Gruppenfuehrer Heinz Reinefahrt - jeden z generałów odpowiedzialnych za brutalne stłumienie powstania - po wojnie został prezydentem uroczego miasteczka Westerland...
 2. Witam ! O ile się nie mylę w pierwszych dniach Sierpnia powstańcom udało sie zająć Wole, Stare Miasto, Śródmieście, Mokotów, Żoliborz, Czerniaków i cześć Pragi. W jakiej kolejności upadały te dzielnice i kto spośród niemieckich generałów w Warszawie przeprowadzał na nie ataki ? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 3. Niemcy wygrywają I WŚ

  Wydaje mi się, że podbicie Paryża i wyeliminowanie Francji nie rozwiązałoby problemu Niemiec. Fakt, nie musieliby obawiać się ataku ze strony Rosji, ale reszta państw Ententy (Anglia, USA, Kanada, Australia ale także Włochy i Japonia w późniejszym okresie)nie odstąpiła by od wojny. Wciąż istniałoby zagrożenie ze strony państw Bałkańskich i urzędujących tam Anglików(Nie jestem specjalistą z dziedziny I Wojny Światowej, ale z tego, co pamiętam siły Austro-Węgierskie walczyły z Serbami a Anglicy przeprowadzali desanty w Turcji). Poza tym myślę, że rewolta w Rosji była nieunikniona. Klęska poniesiona przez Cara Mikołaja w walce z Niemcami była jedynie jednym z wielu elementów, które spowodowały wybuch rewolucji.
 4. NATO vs. Układ Warszawski

  Między innymmi to, że po rozpadzie ZSRR zgineło w tajemniczych okolicznościach kilka przenośnych ładunków nuklearnych.
 5. NATO vs. Układ Warszawski

  Paradokslanie broń atomowa jest gwarantem pokoju. Nikt nie odważyłby się jej użyć w obawie o odwet. Martwi mnie jedynie jej masowe rozpowszechnianie, ładunki nuklearne w rękach nieobliczalnych państewek lub co gorsza terorystow byłyby śmiertelnie niebezpieczne. Niestety to tylko kwestia czasu zanim ją zdobędą. To prawda, zarówno siły NATO jak i Układu Warszawskiego w razie wojny zakładały masowy atak atomowy.
 6. Dziwny Film na youtubie

  No nie wiem, na filmiku wyraźnie widać przedwojenne granice Polski a "czarna plama" obejmuje też tereny zajęte przez aliantów. Denerwujące jest to, że wojna Polsko-Bolszewicka jest ignorowana przez zachodnich historyków. Ten "Youtubowicz" ma racje, gdyby Bolszewicy pokonali Polaków nad Wisłą Niemcy pewnie by przegrali. Byli osłabieni po I WŚ a do tego w kraju część społeczeństwa popierała Marksizm.
 7. Landkreuzer P. 1000 Ratte

  Ten potwór nie został nawet stworzony, naziści jedynie planowali jego produkcje. Mówiąc "wyprodukowano ich kilka" miałem na myśli PzKpfw VIII Maus. http://pl.wikipedia.org/wiki/PzKpfw_VIII_Maus - link z informacjami. Wydaje mi się, że nie spisywałby się na polu bitwy. Jego ciężar uniemozliwiałby szybkie operowanie w czaie walki a wielkosć nie pozwalała by mu poruszać się w miastach czy lasach.Pomyśl sobie jakie masy energi pochłaniał by ten pojazd . Produkcja, paliwo i utrzymanie maszyny za dużo by kosztowało. Poza tym znacznie lepiej byłoby wyprodukować więcej mniejszych czołgów, które bez problemu poradziły by w miastach czy lasach.
 8. Zwróćcie uwage na ten moment filmu - 1.44 Co to jest ? Polacy zalewający Rzesze ?! (Może to element polskiej propagandy z czasów wojny ?) Denerwująca jest też wypowiedź Czecha, nie znam tego języka, ale łatwo można się domyślić o co mu chodzi. Nie ma się co dziwić, że podczas zajmowania przez Niemców Czechosłowacji Polacy zajeli Zaolzie i inne tereny sporne. W końcu Czechosłowacy zrobili to samo w czasie wojny Polsko-Bolszewickiej.
 9. Współpraca okupantów do 1941

  Ja słyszałem, że Niemcy zobowiązali się przekazywać Sowietom technologie w zamian za żywność. Problem w tym, że w przeciwieństwie do Rosjan Hitler nigdy nie wywiązał się z umowy (Nie chciał dozbrajać przyszłego wroga)
 10. Landkreuzer P. 1000 Ratte

  Tak, to całkowicie bezsensowny projekt, efekt gigantomani Hitlera
 11. Nie znam daty ani kryptonimu, ale słyszałem, ze przed atakiem Niemców Rosjanie rozbierali już swoje zasieki żeby utorować drogę własnej armii do ataku. Z tego wynika,że planowali to zrobić mniej więcej w Czerwcu. Właściwie nie ma się co dziwić, wiosna to najlepszy sezon do ataku.
 12. Witam ! Co myślicie o tym projekcie ? : (Kliknijcie na niego żeby był widoczny) Po każdej stronie czołgu miały znajdować się po 3 gąsienice o szerokości 1,2 metra. Napęd miały stanowić dwa 24 cylindrowe silniki MAN V12Z32/44 o mocy 8500 KM lub osiem 20 cylindrowych silników Daimler-Benz MB501 o mocy 2000 KM każdy, aby osiągnąć wymagane 16000 KM potrzebne do poruszenia czołgu.Podstawowym uzbrojeniem miały być dwa działa 280 mm w wieżyczkach z krążowników. (Tekst z Wikipedii) Moim zdaniem Landkreuzer P. 1000 Ratte okazałby się zawodny tak samo jak superciężki czołg Maus. Z tego co wiem wyprodukowano ich kilka (mówię o Mausach) ale nie spisały się na polu bitwy. Grzęzły w ziemi, były mało zwrotne i podatne na ataki z powietrza. [ Dodano: 2007-07-27, 22:31 ] Mam nadzieje,że widzicie to zdjęcie. (Pisząc posta dodałem załącznik z obrazkiem)
 13. Dzięki za informacje Czy istniały jakieś konflikty zbrojne między różnymi ugrupowaniami partyzanckimi(AK, BCh, SN, NOW itp.) w Polsce ?
 14. Witam ! Wiele razy zastanawiałem się jak podczas II Wojny Światowej prezentowała się Polska partyzantka na tle np. Jugosłowiańskiej. Czy po za rozwiniętą podziemną biurokracją, sądownictwem i kulturą wyróżniało ją coś jeszcze ? Jestem ciekawy jak często organizowała wszelkiego rodzaju ataki na wroga(Niszczenie infrastruktury, sabotaże, zamachy, pisanie na murach zakazanych haseł itp. ) i czy po za Powstaniem Warszawskim przeprowadziła jeszcze jakieś spektakularne akcje. Oczywiście zdaje sobie sprawe z wielu utrudnień z jakimi borykała sie Polska partyzantka a z jakimi nie musiała walczyc np. Jugosłowiańska czy Grecka. Mam na mysli min. ukształtowanie terenu, znaczenie strategiczne terenów należących do Polski(Graniczyła z ZSRR więc wydaje mi się, ze Niemcy utrzymywali tam większe garnizony niż na Bałkanach czy we Francji), wcielenie częsci ziem naszej ojczyzny do Rzeszy itd. Bardzo prosze o obiektywne wypowiedzi. (Umieściłem ten post w temacie "Front Wschodni" więc mam nadzieje, że nie dostane off topa )
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.