Jump to content

ad

Użytkownicy
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

About ad

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Westerplatte

  Do w4w Człowieku ale ty jesteś defetysta. Ty tylko byś uciekał i uciekał. Oddac Gdańsk? Poddac Westerplatte po pierwszych strzałach? Albo to najlepsze o tym by spierdzielac jak najwieksza iloscia wojska po bitwie nad Bzurą. Ciekawe tylko po co i gdzie ? Może tworzyc wojsko na zajmowanych przez sowietów kresach? Że tak zeufemizuję... Jestes trochę jak Czech. Znasz pojęcie pokoju za wszelką cenę.
 2. A ja sobie strzelę inną teorię :tongue: Jak wiadomo Stalin był tchórzliwym draniem (nawet jak się ruszał gdzies to z obstawą kilku takich samych pociągów z sobowtórami). Ten cwaniak czekał na rozwój sytuacji na świecie. Jeśli Anglia i Francja ruszyłyby na Niemcy to Stalin pewnie wycofałby się szybko z paktu Ribbentrop-Mołotow. Poźniejszy atak powodował, że Jozek miał jeszcze wolną furtkę "w razie czego". Nie bez znaczenia jest też fakt że uderzając 1 wrzesnia Stalin musialby się liczyc z tym że zostałby uznany za oficjalnego sojusznika Rzeszy. Tej pełnej współpracy obu totalitaryzmów nie dałoby sie ukryc. A tak 17 września znamy chyba tylko my Polacy... I to i tak nie wszyscy.
 3. Audycje polskiego radia

  No no świetna robota ten filmik, dzięki za link. Ale mi mało i mało i nię będę ustawał w poszukiwaniach tych niesamowitych nagrań...
 4. Witam. Chciałbym posłuchac audycji polskiego radia z września 1939 roku. Fajnie byłoby posłuchac tych wszystkich komunikatów przerywanych Mazurkami Dąbrowskiego. Od jakiegoś czasu mam tylko jedno pragnienie, usłyczec pamiętne słowa "Westerplatte broni się nadal". Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
 5. "Przed nami Odra" Świetna pieśń stworzona przez żołnieży Ludowego Wojska Polskiego. Co prawda żołnierze ci przynosili nam nowy zupełnie niechciany ustrój ale myślę że warto przesłuchac ten utwór. Należy pamiętac, że głównym pragnieniem zdecydowanej większości żołnierzy AL była po prostu chęc powrotu do ojczyzny... Im nie chodziło o to by Polskę pomalowac na czerwono.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.