Jump to content

Kamulec

Użytkownicy
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

About Kamulec

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Ostatnio doszedłem do wniosku, że poza domysłami ciężko powiedzieć mi coś na pewno na ten temat. W związku z tym chciałbym prosić Was o syntezę Waszej wiedzy na ten temat. Czego kopalnie funkcjonowały (tzn. które surowce były pozyskiwane w kopalniach zbudowanych w tym celu, a nie przez przypadek)? Jak wyglądały kopalnie i wydobycie (konstrukcja, głębokość, metody wydobycia itp.) Kto w nich pracował? Jak wyszukiwano rudę? Osobiście jestem zainteresowany zagadnieniem w kontekście ogólnym, a nie poszczególnych przypadków kopalń i państw.
 2. Zrezygnowałem, ponieważ uznałem, iż odpowiedzi nie otrzymam. Założyłem temat ogólny nie dla rozprawy doktorskiej, lecz z intencją krótkiego zebrania podstawowych informacji, oczywiście poza tymi znajdującymi się na Wikipedii. Nie chodzi mi o to, czy np. runką pchano (co jest oczywiste), lecz gdzie celowano i czy technika walki nią obejmowała coś poza oczywistym i prostym dźgnięciem - taką możliwość nasuwa konstrukcja tej broni, lecz nie wiem jak to wyglądało w praktyce. Podsumowując: W międzyczasie moja wiedza w tej materii nie zmieniła się, więc chętnie ją poszerzę. PS: Oczywiście jeżeli administracja uzna temat za zbyt ogólny proszę o zamknięcie - skoro jednak nikt tego przez 1,5 roku nie zrobił liczę, iż tak nie jest.
 3. Lu Tzy: Też cię szanuję. Ton wypowiedzi: To jest nadinterpretacja. Precyzowałem, o co mi chodzi zakładając temat. Moim zdaniem forum powinno przerobić regulamin, aby jasno mówił, że nie można założyć tematu i sprecyzować, o czym on ma być (poza nazwą). Temat na pracę doktroską nie jest (a gdyby był to przecież nie złamałem regulaminu). Oczywiście, jak ktoś chce pisać, może, ale da się też odpisać znaczie krócej, w ilości wedle woli. Nie znalazłem interesujących mnie informacji w internecie, więc napisałem na forum. Styl arogancki nie był. Co najwyżej nadwrażliwiście. Nie znalazłem o tych. Skoro prawimy sobie mondrości, to wyszukiwarka nazywa się Google, a nie google.pl :tongue: To forum nie ma nawet odpowiedniego działu. Po prostu mieści się to w jej tematyce. Bywajcie. Liczyłem na odpowiedź, zaś mam wrażenie, że zostałem powitany "z buta". Trzy osoby wypowiedziały się w temacie, a odpowiedzi nie uzyskałem choćby skrawka.
 4. Witam! Interesują mnie techniki walki i zastosowanie średniowiecznej i renesansowej broni drzewcowej: - przeciw komu/w jakich okolicznościach ich używano, z szczególnym zwróceniem uwagi na skuteczność tego zastosowania - jakie były techniki walki, gdzie celowano, jak zadawano ciosy itp. Szczególnie interesują mnie te bronie: - runka - glewia - gizarma - halabarda - włócznia //Estera. Temat pierwotnie został założony w złym dziale. Przeniosłam wątek. Myślę też, że ton wypowiedzi, w której prosimy o pomoc powinien być troszkę inny. Uwagi na przyszłość. //Vissegerd: Post wyedytowałem ze względu na niestosowny ton wypowiedzi jak i zawarte treści. Były sprzeczne z Konstytucją Forum: "5.3. Użytkownik ma prawo do wolności wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Ich ograniczenie może nastąpić jedynie w szczególnych przypadkach." O tych szczególnych przypadkach decyduje Redakcja Forum, a nie zakładający temat użytkownik. Na przyszłość proszę powstrzymać się od podobnego tonu i uwag. Jednakowoż temat ciekawy więc przenoszę do właściwego działu, zachęcam do podzielenia się już posiadaną wiedzą, zamiast narzekać, że się wie jak coś wygląda itp. I proszę zwracać uwagę na ton swoich wypowiedzi na przyszłość, bo ja akurat czuły bardzo na to jestem.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.