Jump to content

Tomek.Syta

Użytkownicy
 • Content count

  2
 • Joined

 • Last visited

About Tomek.Syta

 1. Napoleon Bonaparte - ocena

  oczywiscie zabrano mundury zimowe, proszę o sprawiedliwa ocene. Mial potezna armie liczac glowy, ale tak naprawde to spokojne 2/3 mozna odrzucic jako niewiarygodnych sojusznikow (Autriakow lub Prusakow n aprzyklad), lub jako totalnie bezużyteczne oddziały. Wsrod samych Polakow za wartosciowa czesc mozna uznac maks. 30 tys zolnierzy. Nie zapominaj ze po kampani zimowej Rosjanie tez mieli tylko 20tys sprawnych zolnierzy i ze tak naprawde Napoleona pokonaly wydarzenia w Europie.
 2. Epoka napoleońska - bilans zysków i strat

  No oczywiście my jako Polska sporo zyskaliśmy. Przed Napoleonem wyglądało na to, że przestaliśmy istnieć jako państwo. Dzięki Księstwu Warszawskiemu i dzięki naszemu udziałowi w historii wróciliśmy do gry. Może gdyby nie ten okres to bysmy skończyli jak inne państwa które straciły swój byt i nigdy się nie odrodziły... Na pewno zyskała Warszawa, gdyż przez te parę lat zaboru pruskiego bardzoooooo podupadła.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.